Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Beszédindításra" mikor...

"Beszédindításra" mikor kezdted el vinni gyermeked? Mi az a határ korban, amikor már szakemberhez kell fordulni?

Figyelt kérdés

Budapesten tudnátok ajánlani ezzel foglalkozó szakembert priviben?


Köszönöm


2013. jan. 8. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
3 éves kor után
2013. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én olyan 20 hónapos kora körül elvinném fül-orr gégészetre, hallásvizsgálatra, ha látnám, hogy semmi jele a beszédnek, kis szavaknak sincs.

Sok esetben pl. az orrmandula a ludas.

2013. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lányoknál 2,5 év a határ, a fiúknál 3 év.

Természetesen nem árt egy fül-orr- gégészeti kivizsgálás előtte.

Nagyon ajánlom őket.

[link]

2013. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

18 hónapos a fiam most viszem a budapesti korai fejlesztőbe mert nem beszél egy szót sem, nem utánoz engem se.

Ott megmondják kell e tovább menni vagy hogyan tovább.


[link]

2013. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2 éves és 4 hónapos a gyerkőc. Tudom, hogy van az a bizonyos 3 éves korhatár, de nálunk a beszéd kezdetleges formája sincs még meg :(

2013. jan. 8. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:

4 es vagyok,,,nekem a nagyobbik fiam ugyanígy volt mint te 2 éves 4 hónaposan semmi jele se volt a beszédnek, nem utánzott nem mondott egy szót sem. Már addig se kellett volna várjak de mindenki ezzel nyugtatott hogy fiú meg majd egyszer csak mondatokban megszólal...hát várhattam volna..

2.6 hónaposan került közösségbe ahol megindult a fejlődése és 3 éves korától beszédindító terápiára jártunk (mozgással) mert nem fejlődött továbbra se megfelelő ütemben a beszéde mert bár szavakat elkezdett de nem fűzte össze őket stb.

Szerintem MOST menj mindenképp. 2 év 4 hó nem normális ha nem beszél egy gyerek egy szót sem...

2013. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 évesen vittem a koraiba, 2év3hónaposan kezdtük a beszédbeindító terápiát és a tsmt tornát. azóta könyörgök neki, hogy legalább 1 percre maradjon csöndbe :))))
2013. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Beszédjavító Intézetben jelentkeztünk 2 évesen, de nem volt végül szükség beszédindításra, csak vizsgálaton voltunk 2x. A Rózsák terén vannak újabban (Izabella utca, 7. ker)
2013. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, előtte fülészeten voltunk meg audiológián, utóbbinál egyből logopédus is volt
2013. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam 18ára van időpontunk kivizsgálásra mert nem beszél csak baba nyelven, illetve az anyu aput használja.
2013. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!