Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet szorulása egy 2...

Mitől lehet szorulása egy 2 éves kisgyereknek? Majdnem fél éve hashajtókat v székletlazítókat kap minden nap, de még így sem sikerül sokszor a kakilás, csak sír és szenved.

Figyelt kérdés
Volt már kórházba is,napi 2-szer kapott beöntést 4 napig,utána sikerült kakilnia,és haza is engedték annyival,hogy van ilyen,szedjen székletlazítót még kb fél évig,és majd elmúlik. Ez normális? Mit kellene csinálni vele?
2013. jan. 8. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
HOgyan táplálkozik? Mit eszik, iszik, mennyit?
2013. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam én is kérdezni,mint az 1. hozzászóló.

Oké,hogy időszakosan "megoldódik" a gond,de nyilván te is tisztában vagy vele,hogy ez nem megoldás.Sőt,talán még többet is ártanak vele,mert teljesen felborul az ezek szerint amúgy sem rendben lévő emésztése.

mindenképpen az étkezésén kell alapvetően változtatni, a lehető legjobban kerülni a széklet fogó ételeket és masszívan ráállni a lazító hatásúakra+mellé rengeteg folyadékot kellene itatni vele.

Természetesen egyáltalán nem normális,sőt!Én meg is vagyok döbbenve,hogy a kórházban ennyivel lerendeztek titeket.Esetleg szakorvoshoz kellene vinni,akik konkrét étkezési tanácsokat tudna adni,étrendet összeállítani.

2013. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Biztos nem én leszek az első aki azt tanácsolja, hogy egyetek minden nap levest, igyon sokat a gyermeked (nem írtad a nemét), sok rostos ételt kapjon. Kerüljétek a szorulást okozó ételeket, pl banán. Minden nap kaphat Levolacot. Hátha javul a helyzet. Ha ezekre odafigyeltek, akkor sajnos több ötletem nincs.

Esetleg még lehet lelki eredetű a dolog, fél éve történt valami a családban?

Vagy egyszerűen akkor volt egyszer egy szorulása, ami fájdalmas volt és azóta a végletekig próbálja visszatartani a kakit, csak nehogy fájjon? Ilyenről is hallottam már, sajnos...

2013. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hozzá is szokhat a szervezet a székletlazítókhoz és akkor már nem hat. Mennyire táplálkozik rostdúsan? Facsart narancslé is jó vagy joghurtba búzakorpa. Ez nagyon jó rostos, csak inni kell rá megfelelő folyadék mennyiséget, ez fontos. Viszont természetes és hatásos.
2013. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! A kislányomnak is két éves kora körül ugyanilyen gondja volt. Egy csomót szenvedtünk, itattuk, figyeltünk az étkezésére. Aput munka miatt kevesebbet látta abban az időben, szerintem ez is bejátszott a dologba. Banán, rizs, körte stb. tiltó listán voltak. Aztán próbáltunk házi tejet inni-ez már valamennyit javított a helyzeten, de ami helyre tette, az az, hogy minden nap 1-2 pohár innivalójába belenyomok pár csepp citromlevet. Nagyon sokat segít!

Ja, és azt is nézd meg, nem szed-e olyan vitamint, amiben vas van!

Csoki is elfelejtve, bár ezt talán 2 évesen azért még hanyagoljátok.

2013. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rostos üditőket iszik,eszik levest minden nap /sőt,mostanába mást nem is eszik/ minden ki lett próbálva,amit a háziorvos mondott,diéta,semmi csoki,sok gyümölcs,stb,de a helyzet változatlan. Mindig hasfájós baba volt,szorulása is volt már régebben is,csak fél év az az idő,amióta tényleg kibírhatatlan,annyira szenved. Am kislány. Hányni is sokat szokott,de azt mondták az orvosok,hogy azzal nem kell foglalkozni. Pedig szerintem az se normális,h pl tegnap 3 korty teától kihányt mindent,amit aznap evett. Szerintem a tejtől lehet,mivel éjjel van,hogy 2 cumisüveggel is megiszik,de ezt is kizárták az orvosok.
2013. jan. 8. 22:54
 7/10 anonim ***** válasza:
dietetikus!
2013. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

:( szegény:(

Ha minden fizikai okot kizártatok, akkor én is a lelki oldalon kezdenék kutakodni.

2013. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni pici kézi orrszívót, persze arra nem nagyon jó, de beöntésnek nagyon! Langyos víz bele, krémes popóba. A elejét fellazítja, elég ha pár csepp bemegy. Nálunk csak időszakosan kellett, de jobb mintha szedne valamit szerintem.
2013. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lenmag vagy lenmagpehely és utifűmaghéj is hatásos.
2013. jan. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!