Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korai fejlesztés: hogyan...

Korai fejlesztés: hogyan történik a beszéd beindítása 2 év körüli gyereknél?

Figyelt kérdés
Eggyel lejjebb lévő kérdés ihletett meg. Mit csinálnak a gyerekkel egy ilyen beszédindító terápián? Volt már valaki ilyenen?
2013. jan. 9. 21:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

szia

az én kisfiam sem mondott egy szót sem és elkezdtük a TSMT tornát annak hatására rövid időn belül hatalmasat változott minden téren, ma már énekel , mondókázik stb. 3 éves

2013. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

lengetés, fejjel lefele, jobbra balra. :)

Tsmt csodákat tesz, ott lesznek ilyen gyakorlatok.

2013. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ezt most komolyan írod vagy viccelsz ? :)
2013. jan. 12. 14:44
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Persze, jó pénz az intézménynek (újabb strigula), vagy a magánnak. Mintha magától nem beszélne a legtöbb 3 éves, mondatokban... előtte meg nem elvárás. Szakember vagyok, tudom, milyen korrupció folyik, ne higgyetek nekem, ha nem akartok...


Persze ha már majdnem betöltötte a 3. életévét, és egy kukkot se szól, érdemes EKKOR vizsgálatra vinni. De nem korábban. De ha csak ekkor szólal meg életében először, avval az ég világon semmi gond. Az egyik gyerek előbb beszél, mint a többség, de később válik szobatisztává, a másik meg fordítva... vagy a többi képességet is említhetném... Ezt minden vonatkozó szakember tudja.

2013. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
Csak megnyugtatásképp szeretnék írni, hogy sok 2 év körüli kicsi van a környezetemben, és nem igazán beszélnek, az orvos szerint raktároznak, és ha elkezdik akkor összefüggően fogják csinálni már...Ismerősősöm gyermeke is csak 3 évesen kezdett beszélni, addig csak mutogatott, gagyogott, és pár szót mondott...Azóta elég cserfes lett:))
2013. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
56%
Háromgyermekes anyuka vagyok.nagylánom 1,5 éve korában kezdett beszélni,és elég gyorsan ment neki.Középső lányom 3 éves koráig megsem szólalt,majd elmentünk oviba,és egy hónap alatt folyékonyan,mondatokba kezdett beszélni,egyik napról a másikra.Kisfiammal szintúgy így jártunk,hároméves koráig csak hümmögött hammogott,még szavakat sem nagyon mondott,aztán az oviba beindult minden,és semmi gond nincs velük.
2013. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Kutyaterápia nagyon hatásos beszéd indításban ;)
2013. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2 éves, és heti 3x járunk beszédfejlesztésre. Ebből egy kutyaterápia, kettő gyógytorna. Mindkettő tornán egyszerű feladatokat csinálnak, mint labdadobálás, labdagyűjtés, padon kúszás, mászás stb. A mozgásfejlődés ugyanis hatással van a beszédfejlődésre is, vagyis az előbbi beindíthatja az utóbbit. Bár szerintem is túlzottnak tartom ezt a heti 3 órát, mivel szerintem egy kétévesnek még nem feltétlenül kell tudnia beszélni.
2013. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Pont így jártubk mi is. TSMT fejlesztésre jártunk a kisfiammal, aki 3 és fél évesen csak szavaket mondott, most 4év és 3 hónaposan már folyékonyan beszél. Próbáld meg! Nagyon jó!
2013. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
De jó amiket írtok :) az én kisfiam 2 év 8 hónapos és csak szavakat mondd... mindent megért és elmutogat vagy hümmög. A kutyaterápia tényleg beszédindító???
2013. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!