Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok ha a gyereketek...

Mit csináltok ha a gyereketek nem akar oviba menni? Mit mondtok neki, miért kell minden nap menni?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdte az ovit. Még nagyon az elején vagyunk. De sajnos nem akar menni. Már este úgy fekszik le hogy ő többet nem megy. Reggel pedig sír és sírva megyünk. Mondhatok én bármit. Nagyon rossz így nekem is.
2013. jan. 10. 06:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom neki Anyaey dolgozni a boltba, te pedig az Oviba!
2013. jan. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

semmiképp se szállj vitába vele, hogy de nem de nem.

neked az a munkahelyed menni kell

2013. jan. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nálunk csak az ébresztővel van gond, ott van hiszti, de nem engedem, hogy a gyerek irányítson. Az óvodát iskolát kifejezetten szeretik a gyermekeim.
2013. jan. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg lelkileg nem ended el magadtól addig ezt fogja csinálni. Meg kell szerttetni vele az ovit. Vannak ott pajtások, sok szép játék, rengeteg újdonság. Anyának a munkahelye a cég ahol dolgozik, neked pedig az ovi a munkahelyed stb..... Sok sikert!

Nálunk van egy kislány. Másodszor jára a középsőt. Minden reggel hisztizik, és az anyja rendre szorongatja magához. És csodálkozik, hogy sír a kislány......

2013. jan. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is nehéz volt az eleje, szeptemberben kezdett a fiam, ráadásul rögtön egész napra ment, tehát fél 4 után mentünk érte.

Én mindig azt mondtam neki, mi is dolgozunk, te is mész dolgozóba. Lesz sok játék, sok gyerek, együtt fogtok enni, aludni, játszani. Csudajó lesz neked. Ha nagyon belelovallta magát, hogy de nem és nem, akkor témát váltottam... hétvégén elmegyünk ide, majd oda, délután játszótérre, megyek boltba, mit vegyek neked...


Az én fiam nagyon sokáig visított reggelente, amikor eljöttem két perc és abbahagyta állítólag. Most már szeret menni, itthon van betegen, de menne már.


Kitartás.

2013. jan. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sírás nincs, csak időnként nyávog, hogy nem akar menni. Akkor mondom neki, hogy apának és anyának el kell menni dolgozni, különben nem kapunk pénzt és nem tudunk még ennivalót sem venni és más nem tud vigyázni rá, így muszáj menni. Ha még mindig nyávog csak azt mondom neki, hogy akor maradjon otthon egyedül, majd jövünk. Ez általában elég, hogy abbahagyja. De ha már ott van, akkor jól elvan, nincs gond.
2013. jan. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, nálam ez "a dolgozni kell menni" szöveg a nagyobbiknál pont nem volt aktuális, mert itthon voltam a kicsivel. Én kínomban azt mondtam neki, hogy muszáj oviba járni, mert aki nemjár oviba, az nem mehet iskolába, és aki nem megy iskolába, az buta lesz nagykorában. Elég nagy hülyeségnek hangzik így utólag, de akkor valamiért hatott. :))
2013. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mondtál utolsó hülyeséget, ez így van.


Nekem mindig azt csinálta hogy nem volt hajlandó öltözni, szorosan begubózott a takaró alá és hevesen ellenállt az öltöztetésnek.Ha már nagy nehezen sikerült a cipőt is ráadnom, onnantól nem volt gond, vidáman indult az oviba.De addig makacsúl mondogatta hogy ő márpedig nem megy.

Emiatt én konkrétan még álmában öltöztetem. Kb addigra ébred fel mire a cipőt adom rá, addig nyitva a szeme, de még félálomba van és mint aki hipnotizálva van úgy hallgat minden utasításra (nyújtsd a kezed-lábad)

2013. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk időnként jön ez elő (pl. Karácsonyi szünet előtt volt ilyen többször), hogy nem akarok menni, én többet nem megyek, stb. Mindig azt magyaráztuk el neki, hogy anya meg apa dolgozik, hogy vehessünk ételt, neki ruhákat meg játékokat, és az ő munkahelye meg az óvoda. :) Mostanság meg már mondja magától, hogy "megy a munkahelyére dolgozni". Ha rákérdezek, hol a munkád, mondja, hogy: Hát Anya! A Frakk-csoportban!
2013. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!