Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nemrég lett ovis a kislányom....

Nemrég lett ovis a kislányom. Nálatok az óvó nők/dajkák segítenek kitörölni a feneküket, ha kakálnak? Miben segítenek nekik?

Figyelt kérdés
Itthon mindig segítek neki, de ma pl. bevittem és mondta kakálnia kell és nem segítettek neki, sőt még a nadrágját sem igazították meg neki, olyan pacuha volt, úgy jött ki a wc-ből. Erre én megszólaltam (mivel szülő nem mehet be a mosdóba), hogy hogy nézel ki? Erre a dajka meg szoktuk nekik igazítani. (Mikor 2 óra múlva...ezt magamban gondoltam.) Egy kicsit fel vagyok háborodva, mert még csak mini csoportos, és nincs 3 éves. Jó persze tanulja, meg egyedül kitörölni a fenekét és felöltözni, de azért még csak pár napja jár oviba.... Ti mit gondoltok erről?
2013. jan. 10. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Itt nem törlik ki, a gyerek személyiségi jogaira hivatkozva. Na, ezt adjátok össze. Ha történetesen a gyerek reggel 8-kor kakál, és nem sikerül neki rendesen kitörölni a popsiját, du 5-6-ra, mire a szülövel hazaér, úgy kicsipheti a fenekét, hogy kész!
2013. jan. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

AZt gondolom, hogy majd megszokod. Hogy nem tűrik be a derekát, ha kimennek a hidegbe, hogy nem törlik ki a popsiját, és még ezer dolog van, amivel meg kell barátkoznod.

AMúgy nálunk kitörlik, a lányom 4 éves, és most kezdi el magának megcsinálni.


Eddig sosem jött haza kakis bugyiban. És sosem volt gond, kitörlik nekik.

De sokszor a reggeli gumi van a hajába, ahogy én megcsináltam neki, azóta volt rajta sapka, aludt, délután már alig lát a nagy hajától...


na meg nekem a derék nem betűrés a vesszőparipám. Vagy legalább mondanák neki, ő ügyes, és megcsinálná egyedül, ha kimennek, csak oda kéne szólni.

2013. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenben segítenek, soha ilyesmire nincs panaszom, se öltözés, se vécé, nálunk minden oké.

De sokan panaszkodnak az ismerőseim közül más ovikból, vagy a mi ovinkból, de másik csoportból.

Szerintem ez óvónő/dajka függő inkább.

2013. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk segítenek a miniknek meg a kicsiknek. A középsősöknek, nagyoknak nem, illetve felügyelik őket, ha éppen akkor kezdik az ovit.


Hát ez a derékbetűrés sajna nálunk is így van. Akárhányszor megyek érte, mindig úgy néz ki, mint egy rongybaba, mert kilóg a trikója, kinn az egész dereka. Én hiába rágom a szájába, hogy ne felejtse el, nem várható el egy 4 évestől, hogy mindig betűrje magától. Tényleg csak szólni kéne, de úgy látszik, ez sem megy sok óvónőnek.

2013. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Denisa W. ***** válasza:
Nálunk meg az összes réteg ruhát betűrik a nadrág derekába, úgy néz ki mindig a gyerekem, mint egy idióta... :D A lényeg: én is aggódtam, hogy segítenek-e feneket törölni neki, de megnyugtattak, hogy nem hagyják nekik egyedül csinálni.
2013. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Még nem kérdeztem rá erre, de azért remélem segítenek nekik.
2013. jan. 10. 14:34
 7/9 A kérdező kommentje:
A másik amin kiakadtam,hogy van váltóruhája,ma megyek èrte de csak egy póló volt rajta,ráadásul az ablak is nyitva volt. Mièrt nem adták rà a váltó pulcsit? A haja szanaszèt....jó tudom majd megszokom!
2013. jan. 10. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:

nálunk segítenek,bár sokszor volt úgy,hogy olyan kis büdi volt a feneke,hogy azonnal tettem a csap alá.de nem volt csíkos a gatya

a derekukat betűrik,sokszor úgy,mint az egyik előző válaszolónak,hogy az összes réteget,és úgy néz ki,mint egy jóllakott napközik hónaljig érő harisnyával.fura,de nincs kint a dereka,én meg mindig úgy vagyok vele,hogy nem divatbemutatóra készülnek

2013. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"nadrágját sem igazították meg neki, olyan pacuha volt, úgy jött ki a wc-ből."


Az még csak hagyján,hogy nállatok oviba így van de nállunk bölcsibe is!Sokszor mikor megyek a fiamért,látom hogy pár gyerek ül a wc-n és egyedül szállnak le,öltöznek fel!na gondolhatod hogy azokon a 2-2.5 éves gyerekeken milyen pacuhán áll a ruha...

2013. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!