Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mondta már Neked vagy párodnak...

Mondta már Neked vagy párodnak a gyermeked, hogy nem szeret (i)?

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

persze,de nem akadtam fent rajta.akkor mondta,ha valamit megtiltottam,vagy leszidtam.ilyenkor mindig közlöm vele,hogy akkor én sem,erre észbe kap,és bocsánatot kér

3,5 éves

amúgy ritkán fordul elő,inkább az a jellemző,hogy minden nap elmondja,hogy a legjobban a világon engem szeret,meg az apját

2013. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Ez Nàlunk is jellemző. 4,5 èves a lànyom ès ha valami nem ùgyhogy van ahogy azt ő elkèpzeli, jön az "akkor jò, èn nem is szeretlek" :)

Èn is szoktam mondani neki hogy jò akkor èn sem, erre àltalàban könnyekbe tör ki ès bùjik, hogy de èn mègis szeretlek.

Az apjàval ès velem is el szoktam jàtszani.

2013. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mióta óviba jár azóta mondja,hogy " akkor nem leszek a barátod" :)

3,5 éves fiú

2013. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tobbszor is, ha valami nem ugy tortent, ahogy o elkepzelte, ertsd nem korulotte forgott a vilag, hanem meg kellett tennie valamit, vagy valamit nem engedtunk meg neki. Egyaltalan nem szoktam komolyan venni.
2013. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igen,nekem is mondja,meg van hogy azt is hogy buta vagy.ez az ő általuk ismert közlési forma a csalódottságra a méregre,dühre,fejezze csak ki magát,nem kell komolyan venni,én ilyenkor midig oda guggolok hozzá és mondom neki igen?én meg nagyon nagyon szeretlek,de akkor se kaphatsz vacsi elött édességet.általában pár percig tart csak,nálunk anyukám szokott megsértődni rajta,de annyit magyaráztam már neki,hogy azt mondtam,a te bizonyítványod ha pont úgy reagálsz mint egy gyerek.
2013. jan. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 évesem igen. Most dacol minden formában, és mindig, próbálgatja, hogy milyen hatásokat tud belőlünk kiváltani, és pedagógusként tudom, hogy most fedezi fel, hogy igeni ő egy önálló személyiség, és képes érzelmeket kiváltani másokban, befolyásolni az őt körülvevő embereket. Ez általában úgy fest nála, hogy megkérdezzük: "szeretsz"? Erre ő fájdalmas arccal elballag mellettünk, de közben néz vissza, és közli: "most nem." :))) Nekem rettenetesen rosszul esik, de tudom, hogy miért van, és nem foglalkozom vele. Persze, hogy szeret minket. :))) Egyébként az én reakcióm minden szóban vagy cselekedetben megnyilvánuló szeretetlenségre a SZERETET. :))) "Nem baj, én akkor is szeretlek!" vagy ölbe veszem, megcsikizem, és mondom neki: "de tudom, hogy szeretsz!!" ezen nagyokat kacag.
2013. jan. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ú, ez a "nem leszek a barátod" nálunk is megy :D De néha mondja azt is, hogy "akkor én már nem is szeretlek". Nem veszem a lelkemre, ő is olyankor mondja, amikor valamit nem engedek meg, vagy valamiért rászólok, vagy ilyesmi. El szoktam neki mondani, hogy ilyet nem mondunk, mondja inkább azt, hogy haragszik, de kb. ennyi, nem sértődöm meg rajta. Használ amúgy a prédikációm, újabban nem mondja olyan gyakran, átvette a helyét a "most nagyon megbántottál". Na, ezt teljesen helyénvalónak tartom, bár számomra pitiánernek tűnő dolgokból csinál tragédiát néha, de ettől még ő érezheti nagyon is komolynak, amikor rászólok, hogy vigye a helyére a játékát, ha már nem játszik vele, vagy hogy nem nézhet több mesét.
2013. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ó, nekem tegnap még a 6 éves lányom is mondta mérgében! Aztán 2 perc múlva odajött, hogy "anya, az előbb csak vicceltem, nagyon szeretlek téged!"

Mondtam neki, hogy ilyennel nem viccelünk, aztán szent volt a béke :)

2013. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4 éves ovis a fiam. Minden nap megkapom, amikor valamiért rászólok, vagy nem engedek meg valamit. "Anyát nem szeretem, csak apát meg a Vikit (tesó)!" Vagy: "Buta vagy! Nem vagyok a barátod! Sőt már azt is mondta, hogy: Utállak!" De nem szabad magadra venni az ilyeneket, idővel leszoknak róla.

Én azt mondom, hogy ha ilyeneket hallasz a gyermekedtől, akkor semmi esetre se mondd azt, hogy te sem szereted, inkább azt erősítsd benne, hogy nagyon szereted, csak ilyenkor szomorú vagy, mikor ilyeneket mond.

2013. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
na valami nyomi ismét pontozott
2013. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!