Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha egy 3 éves...

Mit tegyek, ha egy 3 éves kislány felnőttnek képzeli magát?

Figyelt kérdés
Olyannyira idegesíti hogy valamit nem szabad, hogy csak azért is alapon megcsinálja ha van egy szabad másodperce. A féltestvérem a kicsi, lány, és mindenben próbál olyan lenni mint én, ami egy részről megtisztelő, már részről már ki van akadva mostohaanyum, hogy lakkozza a körmét 3 évesen, mégis megengedi neki (én nem, ha velem van). Sokszor lopkodja a cuccaim, és csak napokkal később veszem észre hogy az ágyában van. Ha meglátja hogy a hajam göndörítem, képes bedugnia hajsütővasat. Olyan ruhát akar mint én, ha valamit nem kap meg, jön a morci arc és hiszti órákon keresztül, na meg a sírás, és hogy én nem szeretem. Én jót akarok neki, de mostohaanyum meg mindent megenged neki így én vagyok a 'rossz'... Mit tegyek? Sokat vigyázok rá, többet mint az anyuka..

2013. jan. 11. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerepjáték. Életkori sajátosság. Kb. 2 éves kortól kezdődik, hogy a gyermek belebújik anya-apa cipőjébe, ruháiba.

Egészséges kereteken belül muris és elfogadható, de a körömlakkozás éa "lopkodás" már nem.

2013. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én ezt tudom, de mostohaanyum aranyosnak tartja. De én nem már annyira nem, úgy beszél mint én, és sokszor rám szól ha mondom neki ezt nem szabad hogy; maradj csöndben, vagy menj innen, ne beszélj....és csapkod a kezével, meg hiszti. Egyszerűen nem bírom elmagyarázni hogy neki nem lehet pár dolgot megcsinálni, mert Ő azt képzeli olyan nagylány mint én.. ezért minden próbál 'beszerezni' ami nekem is van, minden mozdulatot utánoz amit én csinálok. Már ott tartok hogy az őrületbe kerget vele, már részről pedig veszélyes, mert anyuka már ollót is a kezébe adja csak ne sírjon szegény gyermek.
2013. jan. 11. 13:19
 3/5 anonim válasza:

Én menekülök otthonról ha problémát okoz a fogadott testvérem. Ő fiú és olyan hangerővel játszik, hogy azt képtelenség elviselni :D Teli torokból üvölt amikor játszik xD Na meg a stílus, ahogy az anyukájával beszél, meg amikor hisztizik, nagyon idegesítő lenne, ha tűrném :D Inkább elmegyek edzeni, elmegyek haveromhoz, nagyszülőkhöz, vagy ki a garázsba. Végül is nem sokat veszítek vele ha felállok a gép elől :D Ha jól emlékszek kisebb koromba is ilyesmit csináltam, amikor még együtt éltem a húgaimmal, annyi különbséggel, hogy ők nem ritkán szánt szándékkal bosszantani akartak engem :D


Persze neked más mert te lány vagy és szeretnél foglalkozni vele, szeretnéd nevelni, ez az anyai ösztön, de hidd el könnyebb ha le se sz.rod a gyereket :D

2013. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De nem tehetem hogy nem foglalkozok vele, mert 80%-ba én vagyok vele, a másik meg hogy árulkodik, meg kitalál sztorikat. Volt hogy felvette a cipőm, és mondtam neki hogy el fog esni, nem akarom sírjon, vegye le szépen. Persze akkorát esett mint az ólajtó, mikor meg fel akartam volna venni belémmart. Mikor hazaért mostohaanyum mit mondott? Én ellöktem, és elesett. De tudják hogy mindig kitalál ilyen sztorikat, csak sokszor néha rosszindulatú, bár tudom ilyet gyerekre nem szabad mondani, de mégis..
2013. jan. 11. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már úgyis neked kell sokat vele lenned, ajánld fel neki azokat a játékokat, elfoglaltságokat, amiket szeret csinálni, de úgy, hogy együtt csináljátok. Például tetszik neki a sütővas, akkor mondd neki, hogy gyere játszunk ezzel egy kicsit, megmutatom, hogy is működik ez. Persze nem dugod be, elmondod, hogy azért, hogy meg ne süsse a kezét. Eljátszátok, mit kell vele csinálni, ha van hajasbabája, akkor azon. Játék után elteszed a hajsütőt. Ez nem fog neki tetszeni, de azt mondod, hogy legközelebb is megcsináljátok a baba haját, akkor odaadod majd megint. És így tovább. Legálissá teszed neki az eszközöket, szabályokat állítasz hozzá, például: ezzel akkor játszunk, ha én odaadom. Lapos cipődet felveheti (úgysem tudod kikerülni), magas sarkút nem.

Ebben a korban szeret szerepjátokokat játszani, játszatok boltosat, orvososat, vagy amit épp szeretne. Adj a kezébe minél több dolgot, amit nyugodtan használhat, vagy amit melletted biztonsággal kezelhet. Gyurmázzatok, rajzoljatok. Ha tényleg nem kaphat meg (mert van azért jó pár dolog), akkor tereld el a figyelmét, ajánlj fel helyette valami mást.

Ahhoz pedig, hogy jó viszony legyen köztetek, elengedhetetlen a nevetés, fogócska, bújócska, csikizés, bármi, amin lehet kacagni egy kicsit. Ő is másképp fog rád tekinteni, ha nem kell mindenre nemet mondani, és még jó is a hangulat. Ezt csak azért írom, mert elhiszem, hogy lenne jobb programod is, mint gyerekre vigyázni, de ha meg akarod könnyíteni a saját dolgod, akkor partnernek kell lenned, úgy hogy a szabályokat te állítod fel persze.

Ha ellopja a ruhádat, csak kacagj rajta egyet, hogy hol az a szarka, elkaplak! (viccesen), aztán elmondod, ha máskor elveszi a ruhát, tegye vissza a helyére. Gyere, tegyük vissza együtt.

Az meg hogy árulkodik, elmondod neki, hogy ez nem szép dolog. Ha megkarmol, azt mondod neki, hogy ne karmolj meg, mert fáj nekem. Lehet, hogy sokszor kell valamit elmondani, de előbb-utóbb tanul belőle. Ilyen korban még feszegetik a határokat, tesztelik, mit lehet, mit nem. Most ismerik meg a világot.

Remélem, érted, mit akartam ezzel az egésszel írni. Nem egyszerű röviden leírni.

2013. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!