Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt más is hasonló helyzetben...

Volt más is hasonló helyzetben? Ovikezdés. Hogy viseltétek? Mi a megoltás ilyenkor?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdte az ovit. Első nap oké. De azóta minden nap sír,inkább üvölt hogy ő nem akar menni. Katasztrófa. Alig tudom elvinni. És persze ott is. Úgy hagyom ott hogy sír üvölt nem akar maradni. Napközbe néha abbahagyja,de sokszor elkezd sírni. Nem eszik nem iszik. A baj hogy nagyon makacs,akaratos. Hiába mondok bármit megse hallja. Az óvónő se tudja lekötni,mert csak sír. Mi lesz így?? Nagyon elvagyok keseredve.
2013. jan. 11. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Az enyém szeptemberben kezdte és az első hónap így ment. Ébredéstől sírt, nem akart menni, nem akart ottmaradni, nem akart enni, nem akart aludni, nem akart játszani. Semmit sem akart, csak hazamenni. :-( Aztán egyre jobb lett, októberben már csak néha pityeredett el, mikor jöttem el. Ma már azért sír, ha hétvégén nem mehet oviba. :-) Szóval megfordult a helyzet.

Természetes amit csinál, a rég megszokott rendszerből hirtelen kiszakadt, idegen emberek között van, ahol nincs ott anya. Szóval hagyni kell neki időt az átállásra. Persze ezt tudom hogy könnyű mondani, én sem hittem el ezeket a szavakat szeptemberben, de tényleg megoldotta az idő a dolgokat. Megszokta a rendszert, az embereket, a gyerekeket, az ottani dolgokat.


Ne legyél előtte elkeseredve. Ha rajtad ezt látja, akkor nem fog ő sem megnyugodni. Kitartás!

2013. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Próbálok kitartani. Csak nagyon rossz így menni minden nap.
2013. jan. 11. 14:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Bàr Nekünk ilyen problèmànk nem volt, de volt a lànyomnak 2-3 csoporttàrsa, akik ùgyanìgy voltak. Szegènykèk egèsz kap sìrtak. Sokat nem tudtak tenni, megpròbàltàk tùl èlnie ezt az időszakot, mind az anykàjuk, mind a gyerekek. De egytől egyig mind megszoktàk, volt akinek ehhez 2 hònapra volt szüksège, de azòta mindegyikőjük nagy közössègi emberke lett ès imàdjàk az ovit.
2013. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!