Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovi kezdés! Nálatok volt...

Ovi kezdés! Nálatok volt ilyen probléma? Mikorra oldódott meg?

Figyelt kérdés

Héten kezdtük az ovit. örömmel megy, azt mondja jól érzi magát, egész este mesél miket csináltak. Viszont az óvónéni azt mondja, hogy senkivel nem játszik, nem megy oda a többiekhez, csak magában matat a játékok között, kint nagyon jól érzi magát viszont ott sem keresi más gyerekek társaságát. Ha hívják játszani akkor megy, de ő nem kezdeményez és az óvónénikkel nem akar beszelni, egyszerűen hátat fordít nekik.

Gondolom, hogy még minden új és mindenki ismeretlen, nem is megoldást keresek erre (egyenlőre) csak tudni, hogy mire számítsak, nálatok hogy volt, mennyi idő kellett, hogy feloldódjon a 3 évesetek?



2013. jan. 11. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt bolcsis? Az en gyerekem is igy kezdte, amikor eloszor kerult kozossegbe. Idovel feloldodik. :)
2013. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha talál magának egy barátot, akkor ez meg fog oldódni. Ne aggódj, még nagyon az elején vagytok.

Az én lányom szeptember óta ovis, nála is ugyanez volt, de azóta van barátnője. Viszont még most is többször van, ha az a kislány nem jön oviba, akkor viszont magára marad és nem játszik senki mással.

Türelmesnek kell lenni, nálunk sem alakult ki ez az első héten, kellett hozzá 1-2 hónap. Az én lányom sem az a kezdeményező típus, gondolom egy olyan barátnőre talált, aki odament hozzá és mindig irányítja őt mit játszanak.

2013. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem volt bölcsis.

ettől a barát találástól is félek mert a többiek szeptemberben kezdtek, ahogy látom már eléggé kialakult ki kivel játszik és kevert csoport, nagyon sok a nagy, alig van kicsi :(

2013. jan. 11. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ezèrt egy jò ovònő nem panaszkodik anyukànak, hanem segìtsège a gyereknek!

Nàlunk is Ez volt, bàr mi szeptemberben kezdtünk, de vegyes csoportban, kevesen voltak ùjak. A lànyom is szerette, de pàr hèt utàn sìrt, hogy nincs baràtja. Èn szòltam az òvònőknek, hogy mi a gond, profin megoldottàk a dolgot, pàr hèt alatt mindenki a baràtja lett.

Sajnos ezen Te nem sokat tudsz segìteni, ehhez kell az òvònèni közben jàràsa.

Beszèlj velük, hogy ugyan segìtsèk màr a gyereket egy picit.

2013. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Túl sok az új arc, új impulzus. Egyelőre csak szemlélődik, közben magában játszik. Idő kérdése és elkezd majd nyitni a többiek felé is :)
2013. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fiam ugyanezt csinálta az első hetekben. Aztán kb. 3 hét múlva lett egy kis barátja, akivel nagyon egy húron pendülnek. A fiam visszahúzódó, a kis barát 1 évvel idősebb, lazább, közvetlenebb típus, húzta magával az enyémet. Ennek már több, mint egy éve, viszont a fiam a mai napig nem nagyon barátkozik másokkal, csak ezzel az egy kisfiúval.
2013. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is lelkesen kezdte az óvodát, az óvó nénik is kedvesek, szimpatikusok voltak. Kb. két hét telt el úgy, hogy meglett a sárga hajú kislány neve, és a malacosan evő kisfiúról is megtudtam, hogy zolikának hívják. Türelem.
2013. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!