Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Komplex probléma 4 és 5...

Komplex probléma 4 és 5 évesekkel - mit tehetnék a lenti helyzetben?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom és én fél éve költöztünk a kedvesemhez, akinek szintén van egy lánya, öt éves. Nem él vele, de sokat találkozunk. Sajnos az idősebbik nehezen fogadja el, hogy mi idekerültünk, és olykor-olykor bántja a kislányom. Ő persze nem olyan, hogy visszaadná, csak tűri-tűri és szerintem nem érti az egészet. Persze, hogy nem.


Ráadásul más a családi és kulturális háttér. Én mindent megteszek a lányom érdekében, de a rokonaimnak mások a prioritások ill. másként gondolkodnak. Látom, hogy kedvesem lánya központi szerepben van a családban: lovastábor, felszerelés, különtorna,egyéb fejlesztések, sikerélmény, dicséretek stb., közben az enyém egyre jobban lemarad, és nem is kap meg szegény mindent, amit érdemelne. Egyszerűen anyagilag nem tudom finanszírozni egyedül. A másik oldalon egy egész család fog össze a gyerekért, nálunk nem.


Ha ezek a lányok együtt nőnek fel az én lányom kell mindig a másodhegedűs legyen? A párom rokonai már azt mondogatják, hogy nincs mit tenni, fogadjam el, hogy ez a rangsor náluk, mert a gyerekek közt is van egy hierarchia.


Iszonyú lelkiismeret furdalásom van. Már a gyerekekkel is türelmetlen vagyok miatta. Mit tehetnék?



2013. jan. 3. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Hú, bakkerka...:-((( de gáz....

Hát nem is tudom, próbáld meg többet vinni külön kettesben olcsóbb, vagy ingyenes programokra, hogy érezze, ő is fontos, sőt Neked Ő a legeselegfontosabb a világon, nagyon sajnálom, nem tudom mit lehet tenni ilyenkor...

Kicsit furcsállom ezt a hozzáállást a család részéről, oké, hogy a másik kislány az "Ő vérük", a Tiéd meg nem, de hát ha azt mondják hogy Ti is a családhoz tartoztok, akkor viselkedjenek is úgy...sajnállak, nagy vívódás lehet ez..:-((

2013. jan. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kedvesed (te írtad így ezért írom én is ezt) mit szól ehhez? Ő is látja? Ő nem segít nem támogat téged hogy a te kislányodnak is jusson? Szerinte ez így oké és normális? Kicsit furcsállom a dolgot mert úgy írsz mintha te egyedül lennél holott a pároddal egy család vagytok nem??? Értem hogy neki van már egy gyereke de téged is szeret te vagy a párja nem a legjobbat szeretné neked IS??

Nekem 3 gyerekem van, de még így is kínosan ügyelek rá nehogy valamelyik háttérbe szorulva érezze magát, nincs az az isten hogy én ezt hagynám hogy EGY CSALÁDBAN élve örök másodhegedűs legyen a lányom.

Nincs bántás akármennyire is a másik család áll a másik kislány mögött NEM BÁNTHATJA az enyémet mert ehhez semmi joga...

2013. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy nagyon hasonló helyzetben nőttem fel. Most 32 vagyok és még mindig szenvedek miatta...

Kérd a párod segítségét - nem az lenne a normális, hogy egyformán kezelitek a két gyereket.

Adj meg neki minden olyasmit, amit te meg tudsz, de más nem: élmények, sok közös játék, rituálék...

Nagyon szorítok nektek.

2013. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igaz, mindenféleképp igyekszem megbeszélni párommal. De van annyi gondunk, gondja, hogy csak remélem, ez nem tetőzi. És igen, a lelkiismeret furdalással egyedül vagyok, bár a gyerekek közti konfliktus őt is zavarja.
2013. jan. 3. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:
2 es vagyok érthető hogy van gondja a párodnak is nem akarod tetézni a dolgokat de ez egy központi kérdés és központi probléma tudom hogy marha nehéz egyedül élni de ilyennek nem tenném ki a lányomat évekig (ezt most arra írom hogy ha a párod mereven elzárkózik a megoldástól). Inkább élnék egyedül:(
2013. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem zárkózik el mereven, csak még nem került elő. Sajna csak én is most szembesültem vele nemrég. Nem is tudtam, hogy ez is oka a rossz érzésemnek.
2013. jan. 3. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a párod ezt a problémát nem látja át, nem érzékeli, vagy nem hajlandó változtatni rajta, akkor jobb, ha keresel valaki mást, mert ez a gyermekedben nagyon mély sérüléseket fog okozni. A társadalmi igazságtalansággal ráér majd később szembesülni, de egy gyerek még nem érti, hogy miért van az, hogy a másik megkap mindent, ő meg nem!
2013. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!