Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom ugy kelt fel most...

Kislányom ugy kelt fel most hogy tiszta csipa mind a két szeme, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
3 éves még soha nem volt ilyen,most igy kelt fel nagyon csipás és könnyezik.Vigyem ügyeletre vagy mit csináljak?Mi lehet a baja?Nem lázas más baja nincs.

2013. jan. 12. 07:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nálunk a fiam szeme is tiszta csipa volt,azt hittem,kötőhártya gyulladás.de kiderült,hogy mandulagyulladás.ő sem volt lázas.én megmutatnám egy orvosnak.
2013. jan. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ok de szombat van az ügyeleten nem nevetnek ki miatta?
2013. jan. 12. 07:16
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem első körben mosogasd neki kamillával.Anyukám gyerekkoromban gyakran használta,sok mindenre jó.Ha kimondottan más tünete nincs,szerintem elég ha hétfőn egyből az orvosnál kezdetek.Addig meg gyakran mosd neki ezzel.Nálunk is az elsők között van a kamilla,ha ilyen jellegű panasz van és ált-ban használ.

Jobbulást!

2013. jan. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Közben írtál is.Hát szerintem érdemben nem fognak az ügyeleten ilyennel foglalkozni,sajnos tapasztalat.Azért is írtam,hogy próbáljátok meg otthon kezelgetni,aztán ha nem javul (vagy amúgy is) hétfőn irány a gyerekorvos.
2013. jan. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 nittababy ***** válasza:
szerintem is mosd neki kamillával kislányomnak is ez volt a baja és a kamillától elmúlt neki!!az ügyeleten nagyon sürgős dologgal foglalkoznak de ilyennel nem szívesen!!!
2013. jan. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszd.Igen azért kérdeztem az ügyeletet mert mikor a kislányomnak 40 fokos láza volt azzal sem törődtek csillapitsam a lázát ennyi...de nem is adott semmit a doki mikor kint volt,ez nem most volt régebben...

rendben én is a kamillára gondoltam hátha beválok gyulladáscsökkentő remélem használ..tegnap hazafele sirt lehet a széltől...((

Köszönöm remélem jobban lesz de semmi baja ezen kivül nem lázas nem fáj semmije...

2013. jan. 12. 07:28
 7/18 anonim ***** válasza:

Ovit nem most kezdte?

Lányomnak az első ovis évben 5x volt kötőhártya gyulladása, és nagyon sokszor volt olyan is, hogy nem kellett rá semmi, elmúlt magától.

A különbség annyi, hogy lehet vírusos, vagy bakteriális. Utóbbi esetben általában csak antibiotikumos szemcseppel jön helyre, ami vényköteles, de a gyerekorvos is felírhatja.

Én még szemészhez is elvittem, amikor sokadjára kijött a gond, hogy nincs-e valami baj.

A szemész doktornő szinte kinevetett, azt mondta, a szeme a "gyenge pontja", szoknia kell az ovis környezetet. És tényleg, a második évtől már sokkal jobb lett.


Viszont:

mind a gyerekorvosunk, mind a szemész azt mondta, hogy kamillával tilos. (Okai vegyesek, de a fő szempont, hogy allergizálhat)

Sima langyos forralt vízzel (amit előtte forraltál majd kihűlt) mindig kívülről befelé kell törölni, tehát a szem sarkából az orr irányába.


Én hétfőig törölgetném, és akkor mennék dokihoz, ha addig nem javul, vagy látványosan romlik, akkor szemcsepp lesz a vége. Attól kb. 1-másfél nap alatt teljesen tünetmentes lesz, de még napokig kell utána cseppenteni, olyan, mint az antibiotikum, ha túl korán abba hagyjátok, akkor kiújul. Sajnos közösségbe nem mehet ilyenkor.


Egyébként ez rosszabbul néz ki, mint amennyire rossz nekik, a cseppentést utálják, de bele lehet jönni.

(Javaslom, hogy egyik kezeddel feszítsd szét a szemét, a másikkal cseppents, ha csak megkéred, hogy tartsa nyitva, tutira becsukja reflexből, én első alkalommal egy flakont mellé csepegtettem, mert tizedik próbálkozásra ment csak bele, új receptet kellett kérnem... :S )

2013. jan. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ügyeleten fel kell írniuk a szemcseppet neki. A kötőhártya gyulladás nem játék. Rövid idő alatt nagyon el tud hatalmasodni. Valóban csak forralt langyosra hűtött vízzel szabad kívülről befelé törölni a szemet, minden törléshez új vattát használva. Próbáld meg, fel kell írniuk a szemcseppet. A mostani kötőhártya gyulladás eléggé makacs.
2013. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kamillát megcsináltam de nem borogattam még neki akkor forralok vizet azzal csinálom....ha holnapig nem javul elviszem ügyeletre...más választás nincs...

Közben a barátnőmtl is a forro vizes alkalmazást hallottam kamillát nem javasolja ...

2013. jan. 12. 08:35
 10/18 anonim ***** válasza:
Borogatni amúgy sem kell, csak letörölni a trutyit.
2013. jan. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!