Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség?! Eddig a 17 hónapos...

Segítség?! Eddig a 17 hónapos kislányom gyönyörűen elaludt miután letettük a kiságyba és reggelig fel sem kelt, de lázas beteg lett és sokat volt fent, nyöszörgött, rosszul volt, így át is került a mi ágyunkba.

Figyelt kérdés
Két nap alatt annyira megszokta, hogy már óránként kel éjszaka és ha nem vagyok ott, sír.Valaki tudna segíteni, mit tegyek???? Három hete nem aludtam egy normálisat, vissza akarom kapni az éjszakáimat!!! Kinek mi vált be? Az, hogy hagyjuk ordítani, nem ment, 1,5 órán át üvöltött és esze ágában sem volt abbahagyni, nem is álmosodott el közben... Segítsen valaki, könyörgöm...

2012. okt. 20. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:

hát pedig,sajnos nincs más megoldás. tedd be a kiságyba a szokásos időben.és ha sír, mindig menj be,nyugtasd meg,és menj ki. nyilván megint sírni fog,egy kicsit hagyd is,majd megint bemész.-de ha lehet ne is nagyon beszélj hozzá ill. csak minimálisan és lehetőleg ne is vedd ki ilyenkor.

Ehhez nagyon sok türelem és kitartás kell. és több órát is igénybe vehet (nekem 3,5óra volt),de ne add fel mert előbb utóbb úgy is be alszik. es napról napra kevesebb időt vesz igénybe ez az egész.

2012. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
megértelek, én már 2 éve nem alszom egyhuzamban 3 órát..a beteg kisgyerek még jobban igényli anyukája ölelését, melegségét, persze, hogy megszokta, hiszen jó volt neki. Éjszakákat hurcoltam a sózsák gyerekemet a karomon, mikor beteg volt. Elmúlt a nátha, a láz, kapott rendesen levegőt az orrán, akkor megint "visszaszokott" az ágyába a karomból. Ugyanúgy megszeretgettem lefekvés előtt, ugyanúgy sűrűn felkelt, ugyanúgy meg kellett nyugtatnom, de ha visszatettem elaludt. Ez a 2 nap még nem vészes, nálunk 2 éve hogy alig alszik, pedig csak az ágyában hajlandó elaludni, a kezemben nem! Ha ennyire nem jól viseled az éjszakázást, akkor maradj a kiságya mellett amég el nem alszik, simogasd hogy érezze ott vagy mellette. Én kivettem a karomba amég megnyugodott és úgy tettem vissza éjszaka. Pár napon belül átáll megint a megszokott alvási rendje. Hú, hát tedd össze a két kezed, hogy nem egy hasfájós, lilulós, extra rossz alvó, sírós gyereked van, mint pl a fiam... nálunk még az esti kamilla tea és a kakaó vált be, azzal elvolt
2012. okt. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tényleg szerencsés vagyok, hogy eddig egy szavam sem lehetett a kislányomra, de ez már sok... ez a három hét... nappal is állandóan álmos vagyok. Az a baj, hogy hozzászoktam a jóhoz... Este fél 9-kor elaludt, reggel 8-ig mukkja sem volt... most meg este letesszük, kb éjfélig jó is, de utánna óránként felébred és ha nem talál ott, jön a sírás. Már fél éve a saját szobájában alszik, az sem lehet a gond, az oda való átszoktatás is simán ment. :(
2012. okt. 20. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Leírtad az egyik félelmemet :) Eddig még nem következett be, én valószinüleg következetes maradnék. Elmagyaráznám neki hogy éjszaka van csucsuzni kell, apa meg anya is alszik. Ha sírna bemennék többször. Lehet hogy pár napig még fáradtabb lennél de megint megtanulna egyedűl aludni. Meg kell tanítanod megint. Mondjuk mi kislányunk nem tud velünk aludni abszolutte. Egyfolytában fent van illetve meg meg ébred. Remélem így is marad :)
2012. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Túl vagyunk egy újabb éjszakán. Hajnal 4-ig csak kétszer ébredt, de rögtön vissza is aludt, nem volt gond. De négykor 5 percenként szólingatott, hogy ott vagyok e és 5-ig nem volt hajlandó aludni. Na akkor elmagyaráztam neki, hogy anya megy aludni, ő is tegye azt és kimentem... Nem kell mondanom, hogy üvöltött, de már nem úgy, mint tegnap, hanem szakaszosan, hol sírt, hol 5 percre is csöndben volt. De 6-ig sem hagyta abba, de akkor amikor átmentem, már rögtön elaludt. Nem tudom, ez haladás e? Jaj és az nagyon nem vált be, hogy többször is bemenjek megnyugtatni és újra kijönni, mert csak jobban sírt, mintha hagytam volna, de megpróbáltam. :) Remélem a mai éjszaka egy picivel jobb lesz és a következők is :) Köszönöm, hogy próbáltatok segíteni! :)
2012. okt. 21. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:
hidd el napról napra jobb lesz,mert meg fogja szokni ezt a rendszert!
2012. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!