Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam füléből folyik a...

Kisfiam füléből folyik a genny. Mit érdemes ilyenkor tenni, hogy hétfőig kihúzzuk?

Figyelt kérdés

Pénteken jártunk a gyermekorvosnál megfázással,lázzal, száj fájdalommal. Kiderült aftás, és be van a torka gyulladva. Kapott antibiotikumot, köptetőt. 3éves a fiam, normálisan nem tudta megmondani hogy hol fáj, csak mindig a kezével matatott a szájába, nem is gondoltam a fülére, hogy azért is sír annyira, nem csupán azért mert fájnak a hólyagok a szájában. Most pedig el kezdett a füléből folyni a genny. Mindenképpen vissza szeretném hétfőn vinni az orvoshoz, mert a fülébe bele sem nézett mikor nála jártunk.

Mi ilyenkor a teendő? Víz nem érheti ugye? Szerintetek ér valamit a meleg a fülecskéjének? Gondolok a felmelegített sóra. Minden tanácsot nagyon várok, és szívesen fogadok! Köszönöm ha válaszoltok


2013. jan. 12. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szegénynek kiszakadt a doghártyája!

Azonnal vidd el fül orr gégész ügyeletre, ezzel nem lehet várni, mert a későbbi hallását befolyásolhatja. Nem tudhatod mekkora a szakadás, mindenképpen szakorvosnak kell látnia, nem a körzetinek.


Jobbulást!

2013. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd az ügyeletre, az a biztos. HA mégsem, akkor ne érje semmi a fülét, ne cseppents bele semmit, ne érje víz.

Infrázhatod is, ha van infralámpád, de a meleg só is beválhat.

2013. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Van olyan eset, amikor a melegítés csak rosszat tesz, mert ha gyulladás van, a meleg csak erősíti a gyulladást.

Én semmi estre sem kísérleteznék.


Gyerekkoromban végignéztem ahogy a tesómnak örökké kifakadt a füle, csomószor felszúrták, nem volt leányálom.

Később a tesóm 3 gyerekéből 2-en fülesek lettek, állandó gennyesedés, már szinte bérletük volt a fülészeten.

Sajnos erre hajlamos lehet valaki, itt a megelőzésre kell a későbbiekben nagy hangsúlyt fektetni, hogy ne fakadjon ki magától. De majd elmondja az orvos!


Arra készülj fel, hogy a fülészet ügyeleten ezren lesznek:( Vigyél sok enni-innivalót, mesekönyvet, stb, mert órákat kell várni, de a hétfő szerintem késő lesz.

2013. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nálunk sajna nincs fülészet ügyelet...

:( Csak gyerekorvosi meg felnőtt

2013. jan. 12. 13:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Kórház fülészet ambulancia!!! az nem ügyelet hivatalosan nem az a neve de ellátják a gyereket hétvégén is, szegény kislányomnak is ugyanez volt szegény a szájában matatott és azt mondta a foga fáj ordított, sírt akármit csináltam és pár óra múlva folyni kezdett a fülecskéjéből a genny. (2.5 éves volt) Mentünk be a kórházba rögtön a fülészetre. Kimosták antibiotikumos vmivel (vagy fertőtlenítős nem tudom nem akarok butaságot mondani) és antibiotikumot kaptunk. valamint fülcseppet és be kellett dugni a fülét a fülcseppezés után.Semmi esetre sem várnék otthon.
2013. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

A doghártyája biztosan nem szakadt ki.Esetleg a dobhártyája tudna...

A lényegre visszatérve? nem kell egyből az ördögöt a falra festeni.Nyilván nem játék,ha már genny folyik belőle,de azért ne dobálózzunk már itt ilyenekkel!Szegény anyuka meg idegösszeomlást kap.

Orvosi ügyelet egyértelmű.Nem kell hogy fülészetis ügyelet legyen,ez a városok 80-90%-ban nincs is.Sima ügyeleten is el tudnak látni,másnem hogy kihúzzátok hétfőig és akkor irány a szakrendelés.

Jobbulást!

2013. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hétvégén ha nincs gyermek ügyet ahol laktok, a kórházba kell vinni a gyereket, a gyermek osztályra, ott az ügyeletes orvos megvizsgálja.

Ezt ne húzd hétfőig!!!

2013. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocsi 6os de szerinted akkor mégis honnan tud genny folyni a füléből? Nyilván azért mert a középfülben felgyülemlett váladék a dobhártya résén keletkezve kifolyt...nevezhetjük kirepedésnek, kilyukadásnak bárminek (rosszul hangzik, tény) de attól az még úgy szokott történni...
2013. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hol laksz ? .hogy nincs gyerekfülészeti ügyelet a közelben.
2013. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen észrevettem az elírásomat, a doghártyát, de úgy gondoltam, vagyunk annyira intelligensek, hogy fölösleges még egy kommentben hozzáfűznöm a doBhártya kifejezést, hisz mindenki tudja, hogy miről van szó.


Az pedig, hogy ne riogassuk a kérdezőt a dobhártya szakadással, egy butaság.

Szerinted honnan jön a genny? Neked sem volt még semmi hasonló tapasztalatod e téren, látom.


Ez borzasztó fájdalommal jár, mármint az, hogy feszül a hártya, és a genny átszakítja. Ilyenkor alábbhagy a fájdalom, mert megszűnik a nyomás, de a baj, még ott van, kezelni kell.

2013. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!