Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és 3 év közötti gyermeked...

2 és 3 év közötti gyermeked mit szokott ebédelni? Esztek mindig levest és 2. fogást is? Többi lent.

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam eddig mindig evett levest és 2. fogást is (husi rizzsel vagy főzelék stb). Most már nem etetem, nem engedem csinálni semmit evés közben, így csak annyit eszik tényleg, amennyit ő szeretne (vagyis nem terelem el a figyelmét és dugom a szájába lopva az ételt). Viszont mióta így önálló, a leves után már nem kér enni mást.


Aranyszabályokat betartom, tehát ebéd előtt 2,5-3 órát nem eszik már és ha nem kéri az ebédet, akkor nem kínálom mással, tehát nem arra gyúr, hogy aztán túrórudi legyen kaja helyett.


Evés után így is szépen alszik, ébredés után pedig határozottan ragaszkodik az almaevéshez, nem fogadja el a délben ott hagyott kaját.


Sajnos még nem beszél, így megbeszélni nem tudjuk ezeket :) Az itteni bölcsiben egyébként csak 1 fogás az ebéd ennek a korosztálynak.


Szerintetek ragaszkodjak a leveshez? Vagy hagyjam a fenébe? Ti ekkora gyerkőcötök hogyan eszik?

A "nemszeretem ételekhez" mennyi szoktatok ragaszkodni? Van értelme eröltetni pl a spenótot, ha nem szereti?



2013. jan. 12. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém sem eszik 1 fogásnál többet. vagy leves vagy második. Én nem erőltetek neki semmit.
2013. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak második van, hétvégén van csak leves.
2013. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is vagy egyik,vagy másik.Nem tudom mióta eszik a fiad egyedül,de nálunk is jóval kevesebbet evett,mikor már nem etettem,de ez viszonylag hamar rendeződött,és megeszi az adagját,még akkor is,ha előtte egy órával fejezte be a tízórait,mert úgy alakult.
2013. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, igaz, ő már mondatokban beszél, így könnyebb helyzetben vagyok, mert elmondja, hogy mit szeretne. Mondjuk ha valamit nem akar megenni, azt nagyon leegyszerűsítve közli: "Nem kell". :)))

Ha leveset eszik, akkor nem kér másodikat, vagy egyik vagy másik nálunk is. Sőt én már úgy is főzök, hogy ha van egy gazdagabb, táplálóbb leves, utána pár falat péksüti, vagy tészta étel és kész. Pl bableves, szilvás gombóc, vagy tyúkhúsleves, grízes tészta, ilyesmi. A második fogásból így sem mindig kér, inkább csak kóstolónyi adagot. Szóval nálunk ha leves van, akkor tul.képpen az az ebéd. Ha húsétel, vagy pörkölt, ilyesmi, akkor pedig köret, savanyúság vagy befőtt...ilyenkor nem főzök levest. Bőven elég így már nekünk is. Annyira megszoktuk, hogy mi pl nem bírnánk leves után még mást is enni, mert jóllakunk azzal. Karácsonykor a Mamánál jött először a húsleves, aztán a töltött káposzta, majd a sült hús, süti... hát a felénél abba is hagytuk, pedig már a levest is csak szerény adagban ettük, hogy maradjon hely a káposztának. :))) Mama nem tehetett mást, csomagolt szegény, itthon aztán vacsorára megettük a többi fogást.:)))

Visszatérve a kérdéseidre, ne erőltesd a spenótot pl, mert lehet anélkül is élni! :) Ha csak 1-2 dolgot nem szeret a kisfiad, az szuper, ne főzz olyat, majd visszatértek rá esetleg 1 év múlva, mert az ízlésük az folyton változik!


egy tizenéves és egy 2 éves anyuja

2013. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"leveset eszik" - bocsi, ezt szépen elírtam! persze, hogy levest! :)))
2013. jan. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok!!!


Tesója másfél-2 éves korától 2 fogásos ebédet evett, ami ovikezdéskor jól jött, mert ott is így van. Viszont most öcskös nem így eszik, ezért aggódtam emiatt, de ezek szerint a nagy a kakukktojás inkább :)

2013. jan. 12. 18:13
 7/8 anonim ***** válasza:

aranyszabály?


pont hogy nem jó így :) ebéd előtt 1,5 órával kéne a gyümi! utána levegőzés, így jó éhes lesz :)


egyébként enyém is csak egyiket kapja, ha dús leves van akkor azt, ha csak valami könnyűbb akkor a 2.-at

2013. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a válaszod!


Pedig a "szabály" ez, ez egészségügyi ajánlás szerint 9 után már csak folyadékot fogyasztanak "hivatalosan" és fél 12-12 között ebéd. Persze nyilván ez egyéni, van aki csak éhesebb lesz a gyümölcstől (pl én is :) ). Bölcsikben, ovikban 3, de minimum 2,5 órát üres pocinak kell lenni, mert elvileg ez az egészséges. Persze ez csak elmélet.

2013. jan. 12. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!