Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatiszta gyerekem most...

Szobatiszta gyerekem most újra be-be pisil! Nálatok volt ilyen? Meddig tartott? Mi volt az ok?

Figyelt kérdés

3 éves, rég szobatiszta de pár napja napi többször bepisil...ma ez a 2. már!!!! nem tudom miért van ez !! Talán lusta elmenni ??? Én erre gyanakszom....


KÖSZI A VÁLASZOKAT!!!


2013. jan. 14. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
szervi oka is lehet, mindenképp vidd el orvoshoz, ha továbbra is előfordul. gyakran lelki okokat emlegetnek, ez inkább csak az éjszakai bepisilésre vonatkozik és jóval kisebb arányban fordul elő, mint gondolnánk. valójában a probléma inkább szervi szokott lenni v esetleg tényleg "túlságosan elfoglalt" a gyereked ahhoz, h kimenjen a wc-re
2013. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

lelki oka szerintem nem lehet, kiegyensúlyozott környezetben él, mindent megkap...szerintem ez kilőve...


gondoltam rá hogy felfázhatott, de elég meleg a cipője és az overálja is, ráadásul mindig kap harisnyát, vastag pulcsit....szóval nem hiszem...meg nem fáj neki...


szerintem most lusta elmenni :S...szerintem fél óránként kötelezően elviszem pisilni .....


köszi a választ!!!

2013. jan. 14. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál volt. Novemberben volt 3 éves, ő is rég szobatiszta. Nálunk nemhogy kettő, de volt olyan, hogy 5 percenként öltöztettem. A bölcsiben szólt, hogy pisilni kell, de mihelyt itthon volt vagy valahol együtt voltunk, direkt bepisilt, nem szólt. Aztán lelkiismeret-furdalása volt, percekig zokogott, de 10 perc-fél óra múlva újra megtette.

Nálunk kiderült, hogy engem büntetett azért, mert én voltam vele a vérvételeknél, és ez nagyon rossz élményt hagyott benne.

Kb. 1 hónap alatt csillapult és kb. 2 hónap alatt észrevétlen, ahogy jött, megszűnt a probléma. Azóta a kakilással van olyan gond, hogy mint pelusos korában, elbújik, és ha nem veszem észre, akkor becsúszik az eleje. Ha látom, hogy elvonul, és szólok neki, hogy indulás, akkor szépen ráül a bilire (ez is új, eddig a WC-be kakilt szűkítővel), és büszkén mondja, ha végzett.

A pszichológus szerint ez is el fog múlni, ahogy jött.

2013. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kis tesó volt az ok majd az oviban a dadus.
2013. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!