Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csaknem 1 éve teljesen szobati...

Csaknem 1 éve teljesen szobatiszta,3,5éves gyermekem mostanában szinte minden nap bekakil. Mit tegyek? Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
A gyerek nem beteg, nálunk a családban minden rendben van, tehát lelki okokra sem vezethető vissza, szerintem. Nem értem, és tehetetlen vagyok... Azt sem tudom, hogy mi ilyenkor a jó megoldás, szankcionálás, vagy megértés, elnézés?
2013. jan. 13. 20:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Szankcionálást semmiképp nem javaslok, mert csak árthatsz vele. Tüneti orvoslásként próbáld meg először kifigyelni, milyen időpontokban fordul elő a baleset, és olyankor ültesd bilire / WC-re.

Viszont, ha szervi okok biztosan kizárva, mivel már nagyon régóta szobatiszta, és most hirtelen megváltozott egy ideje az állapot, én mégis pszichés okokra gyanakodnék. Most már elég nagyocska ahhoz, hogy ülj le vele és beszélgess kicsit arról, hogy van-e esetleg valami, ami nyomja a lelkét. + Gondold át, nem változott-e meg valami az életében? A lelki okok nem csak arra vezethetők vissza, ha feszültség van a családban, hanem bármi változás, amit még nem tud feldolgozni a kis lelkük, pl. nem az idén ment oviba, közösségbe? Nem született kistesója? Bárki új szereplő az életében, esetleg valaki, akit elvesztett? Ha ovis, célszerű az óvónéniket is megkérdezni: pl. nem bántja valamelyik ovistársa, amiről esetleg nem tudsz, ő meg nem mer róla beszélni? De sajnos még akár az óvónénik is lehetnek a háttérben...

Sok sikert és drukkolok nektek!

2013. jan. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!