Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Torokgyulladás, calici. Mi...

Torokgyulladás, calici. Mi lehet ez? 5 napja tart, semmit sem javul,3 éves kisfiú.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pénteken már alig evett a bölcsiben, szóltak is, hogy este tuti jó étvágya lesz... Néhányszor köhögött, de itthon sem evett semmit. Szombaton napközben hőemelkedése volt, és egyre mélyebbről jött a köhögés. Estére 39,2 lett a láza, kúppal lement. Szinte semmit nem evett. Éjjel nagyon sokat köhögött, vasárnapra már mondta, hogy fáj a torka. Szinte húzza az ágy... vasárnap is hőemelkedés, köhögés (azt hittük torokgyulladás), feküdt, alig evett, majd este köhögést követően hányt is. Hétfőn 2x hasmenés, 2x hányás (hőemelkedés nem volt), levittük délután a körzetihez (akinél még sosem voltunk), aki azt mondta, hogy calici vírus (torkát nézte, hasát megnyomta meg meghallgatta a tüdejét) Ma is 2x hányt, hasmenése már nincs szegényemnek, mert péntek óta gyakorlatilag nem eszik!! (értsd: napi 3 kukó... negyed virsli... de még csokit sem, sajtot sem, semmit ami amúgy a kedvence és imádja) Még mindig nagyon rondán köhög, de láza, hőemelkedése nincs, az orra folyik ugyan, de teljesen vízszerű váladék...

Nagyon félek, mert gyakorlatilag 5. napja nem eszik, és én calicinél nem is olvastam hogy torokfájással, köhögéssel járna (a nyelve is váladékos)

Valakinek volt már ilyen, mi lehet ez? Ti mit tennétek, hová vigyem vissza, heim pál, vagy a körzeti, vagy várjak még?



2013. jan. 15. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Andi?
2013. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs, ezt nem értem :S
2013. jan. 15. 20:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia!Most ment át ezen az egész család.A 3 éves fiam úgy hányt hogy majdnem kórház lett a vége.Sajnos sokat nem tudsz tenni,ki kell hevernie.Itasd sokat.A fiam csontra fogyott tőle,elég ijesztő volt.
2013. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És Nektek is fáj a torkotok és köhögtetek is?? Én calicinél sehol nem olvastam ilyen tüneteket. Meddig tartott?
2013. jan. 15. 20:53
 5/9 anonim ***** válasza:
A lányomnak azzal kezdődött dec. 26-án,30.-án mentünk ismét az ügyeletre láz és hányás miatt.Másnap egész nap rosszul volt a gyomra miatt,aludt stb,utána még 3 napig hasmenés.A fiam (3éves)tőle kaphatta el,szintén vizes orrfolyás,hurutos tünet,éjszaka hányás,de olyan szinten hogy adtam a kiskanál vizet és jött ki a többszöröse.Daedalonetta kúppal elmúlt,reggel hányt utoljára.Orvos sópótló port írt fel,akkor már ment a hasa is egyébként,de óriási mennyiségben,erre gyógyszertári lötyit kaptunk,probiotikum,ACC por.A férjemnek aki ezután jött a sorban írt fel a doki antiniotikumot is.Aztán jöttem én,borzasztó volt,nekem egyedül hurutos tünet nélkül.De az ágyból nem tudtam felkelni.Aluszékony volt mindenki.Gondolom immunrendszerfüggő kinél hogy jön ki.Adj neki sós kekszet,ropit,mi ezzel kezdtük,alma,banán.Csak könnyű kaját.Jobbulást.Ne ijedj meg előbb-utóbb enni fog.
2013. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kisfiad benyalt egy felső légúti vírust is. És mivel mind a kettő támadja, ezért lábal ki nehezebben belőle.
2013. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szóval azzal kezdődött hogy fájt nagyon a torka(nem érthetően írtam bocsi)
2013. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!!! Picit megnyugodtam, de nagyon kétségbe tudok esni, én már rohannék vele most a kórházba. Ez életében a második betegség, pedig szeptember óta jár bölcsibe, de még ott sem betegedett meg soha, ezért én már azonnal a legrosszabbra gondolok :S


Inni szerencsére iszik, meg pisil is, de tényleg levert, elfekszik, egész nap mesét nézünk az amúgy örökmozgó fiammal.


Mi csak lacto p-t kaptunk, a doki a babyt mondta, de a gyógyszerész mondta, hogy adjam nyugodtan a felnőttet, azt 3 éves kortól lehet, addig már csak 1,5 hó van hátra, ma kapta másodszorra.


Van itthon mindenféle rágcsa (sósok), meg csoki, direkt bevásároltam, hogy arra legalább iszik, de egyenlőre azt sem hajlandó enni egyiket sem.


Mindenkinek mennek a pontok, köszönöm a megnyugtató szavakat, akkor nem rohanok vele kórházba, mert csak rászed még a végén valamit...

2013. jan. 15. 21:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz hogy levert én aki átéltem....hát ne tudd meg nagyon rossz a közérzete hidd el.Én se bírtam napokig a kajára nézni.Állandóan émelyegtem kb 4-5 napig,iszonyúan fájt a hasam mikor az émelygés alábbhagyott.Hagyd hagy feküdjön,nézzem mesét,nekem se volt erőm ugrálni,csak feküdtem volna,és feküdtem aludtam is.Az volt a jó hogy mire én belekerültem a férjem jobban volt mert nem tudtam ellátni a gyerekekt sem.Fertőtlenítsd a wc-t,nagyon mossátok a kezeteket,mikor wc-re mentek illetve fürdés után a kádat,cseréld a törölközőt,mert könnyen terjed.
2013. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!