Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves kisfiúnak hogyan lehet...

8 éves kisfiúnak hogyan lehet elmondani, hogy az egyik unokatestvére meleg?

Figyelt kérdés
A nővérem fia közel 1 éve vállalja másságát és van párja is. Jóban vagyunk, gyakran találkozunk, nincs semmi problémám se vele, se a barátjával, de kisfiam kérdezget hogy ők most hogy is vannak. És megmondom őszintén eddig nem sikerült értelmesen válaszolnom neki...

2012. dec. 23. 20:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
fiam, az unokabátyád, xy a fiúkat szereti. nincs ebben semmi nehéz.
2012. dec. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen mondd el neki, hogy ők szeretik egymást, úgy mint anya és apa, csak ők mások, mint a többi ember. Nem hiszem, hogy túl kell magyarázni, viselkedjenek ők is természetesen, akkor úgy fog felnőni a kisfiad, hogy ilyen is van, ezt is el kell fogadni.
2012. dec. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Milyen iskolába jár az a gyerek, hogy még nem hallott erről a jelenségről? Kisfiam, Laci a fiúkat szereti, Kázmér a szerelme.
2012. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
attól félsz, hogy ha elmondod neki, hogy a fiúk fiúkat is szerethetnek, ő is meleg lesz.
2012. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
a fenti mondat kérdés volt természetesn.
2012. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, megfordult ez is a fejemben. Nincs semmi bajom a melegekkel, de ha lehet, akkor nem szeretném, hogy a fiam az legyen. Illetve nem tudom, hogy ennyi idős korban mennyit fogna fel belőle, hiszen még a féri és nő közötti vonzalomról sem nagyon beszéltünk előtte.


Egyébként azt mondtam neki, hogy ők nagyon jó barátok, ezért járnak sok helyre együtt.

2012. dec. 23. 21:17
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy 8 éves már eléggé tájékozott, legalábbis az én unokahúgom/öcsém érti a dörgést, pedig erről kifejezetten senki nem világosította fel őket.

Amúgy én nem hoztam volna fel a témát neki, de ha rákérdez, akkor az a legegyszerűbb, ha egyenesen megmondod neki a dolgokat. Ákos a Dani szerelme stb.

2012. dec. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csinálj úgy, mintha ez természetes lenne. Az unokatesó és az XY egy pár. Nem kell túlragozni, minél görcsösebben akarsz neki megmagyarázni valamit, annál kevésbé fog sikerülni. Én legalábbis ezt figyeltem meg.
2012. dec. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

"Egyébként azt mondtam neki, hogy ők nagyon jó barátok, ezért járnak sok helyre együtt."


Gondolom a gyereked magában épp arra gondolt, hogy milyen mély barátság lehet, ha még dugnak is.

2012. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy 8 évesnek ezt már simán el lehet mondani. Meg kell mondani, hogy ők homoszexuálisok, ők a saját nemüket szeretik, vannak emberek akik a másik nemhez vonzódnak és vannak akik a sajátjukhoz ez a világ egyik legtermészetesebb dolga. A fiad nem attól lesz meleg ha netán az lesz, hogy te ezt elmondtad neki ez genetika semmi más.
2012. dec. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!