Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hasmenésre milyen diéta a...

Hasmenésre milyen diéta a legjobb?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak(4 éves) hétfőn volt hasmenése,estére elmúlt. Azóta itthon van,mert diétázik.Azt mondta a doktornéni,hogyha lesz rendes széklete,akkor elkezdhet lassan,rendeset enni. Még nem indult be a széklete.Ilyenkor mi az a diétás étel,ami esetleg meghozhatja? Hétfőn akkor már vihetném oviba.
2013. jan. 16. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Párolt zöldség, rizs, rengeteg folyadék.

Igazán a húst és a tejet kell kerülni.

2013. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csirkemellfilét már kapott ebédre,párolva.
2013. jan. 16. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a gyerekorvos mindig ezt az ötöt ajánlja és eddig bejött: párolt répa, krumpli, rizs, banán és alma.
2013. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző, vagy te értetted félre a kérdést, vagy én. ;)

Én úgy értelmezem, hogy MÁR NEM székletfogó kell neki, hanem ami a székelést megindítja. A banán és a krumpliegyébként valóban székletfogó.


Az alma meg egész pontosan székletállag-szabályozó, és a normális ürítést segíti, de -mint minden gyümölcs- csak ha magában és üres gyomorra fogyasztjuk, és várunk legalább másfél-két órát a köv. evéssel. A gyümölcsök ilyetén fogyasztásán felül ami még meghajt, az egyénfüggő. Az álltai eredetű étel viszont valóban, pláne hasmenés és székrekedés esetén kerülendőek. Bár van, akit a (forralt) tej meghajt, ha nem képes a szervezete lebontani a tejcukrot (mindenesetre eme intolerancia miatt csak eseti alkalmazása javasolt, HA adott gyermeknél beválik).

2013. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, és a sok folyadékot, főleg vizet én is megerősítem!

Valamint gyümölcslé is számításba jöhet, de csak olyan módon fogyasztva, mint a gyümölcsök (az előbb említettem a vonatkozó szabályokat). Máskülönben összeerjed más étellel és több kárt okoz, mint hasznot, plusz az ürítést nem feltétlen fogja szabályozni, ha nincsenek betartva az említett gyümölcsfogyasztási szabályok.


Néha önmagában fogyasztva is megerjed a gyomorban a gyümölcs(lé), ilyenkor erjedésgátló fűszert javasolt fogyasztani: kurkumaport/gyömbérgyökérport, késhegynyit, vagy kicsivel többet.

2013. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 17. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!