Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Extra tuti tipp hiszti nélküli...

Extra tuti tipp hiszti nélküli körömvágásra?

Figyelt kérdés
Már minden választ elolvastam a témában, de eddig semmi nem jött be: 3 éves kisfiam üvöltve visít, különösen a lábánál, de a kezét sem engedi könnyen. Álmában nem tudom, mert felébred rá, se cumi, se mese, se mondóka, se ígéret, se másfajta vágóeszköz, se semmi nem használ, csak ha lefogjuk szegényt.. ráadásul olyan ereje van, hogy sokszor ketten nem bírunk vele, patakokban folyik a könnye, vörös a feje, és mindannyian beleizzadunk, mire végzünk! Miért olyan törvényszerű ez minden alkalommal? Van valakinek mentőötlete?
2013. jan. 16. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem csak akkor ha mesét néz ha olyan a amese vagy éjjel álmába, vagy ha jön a kis barátnöje akkor elötte le tudom vágni .

detto olyan mint a hajcofi egyedül nem megy de ha itt van a kis barátnöje mindne hiszti nélkül meg lehet csinalni neki.... ezt szorozd össze :D XD

2013. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Az én fiamnak is van kis "szerelme", talán előtte szégyellné, ha emiatt hisztizne!:) Múltkor pl. úgy tudtam rávenni, hogy pakoljon el maga után "mert mindjárt jön a Szofi, és meglátja ezt a kupit".. két perc múlva rend volt!:DD
2013. jan. 16. 12:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Ennek az az oka, azt hiszi levágod, és nem nő többet körme!

Olyan mintha az ujját akarnák levágni, ezért ellenkezik, ő még ne érti, hogy megnő!

Te is ellenkeznél ha le akarnák vágni az ujjad

Ezzel magyarázta nekem egy pszichológus miért sír a gyerek, nem haggya a körönvágást!


Ugyan ez van a kakával is, azért csak pelenkába, bugyiba kakil sok gyerek, nem wc, vagy bilibe, mert azt hiszi elveszíti a kákát, és nem lesz több, de a pelenkába tudja hogy megint lesz!


Nálunk 4 éves , a kezén le lehet vágni, mert én is szoktam neki hagyni, először ő vágja le nekem, vagy reszelje meg a körmöm, de a lábán csak úgy lehet, ha kap egy nyalókát közben!

2013. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk egész pici korától kezdve hagyott minden köröm és hajvágást, fültisztítást.

Olyan 2 éves kora körül kezdett el kicsit félni tőle, és elhúzta a lábát. Kezdett hisztizni...

Akkor eszembe jutott, hogy anno Anyukám mit mondott nekem.

Nekünk mindig volt cicánk, és azt mondta, tartsam szépen a lában, főz a körmökből kandúr levest a cicáknak :-)

Kínomban én is ezt mondtam a kisfiamnak. Mivel nekünk nincs állatunk, azt találtam ki, hogy össze kell gyűjteni a Nagymamának, és főz belőle a cicájának levest.

Szerintem ha erőszakkal lefogjátok, rossz emlék marad benne a körömvágás. Próbáld megkérdezni, hogy mitől fél? Miért nem szeretné?

Valószínű azt hiszi fájni fog. Mond meg neki, hogy ez nem fáj. Találj ki Te is valami ürügyet, hogy miért kell összegyűjteni a kis körömdarabokat.

Gondolom most már meglátja az ollót, és tudja, hogy mi fog következni.

Ha nagyon ellenkezik hagyd, ne fogjátok le. Másnap próbáld meg megint. Egy idő után hagyni fogja.

Nálunk van olyan, hogy valamit nem akar, és azt mondja: holnap.

Ilyenkor megbeszélem vele, hogy jó rendben, de holnap hagyod. Másnap szól magától.

2013. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én újszülött kora óta csak akkor vágom neki a körmeit, ha ébren van. Néha így is ellenkezik.

Amit az előttem levő írt, nagyon jó. :) Vagy a kis barátnős. Vagy mondd azt, hogy először vágja le neked ő, utána pedig te neki.

2013. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a kisfiam feleennyi idős mint a Tiéd, olyan hisztit levág körömvágásnál, hogy ihaj. Kivéve akkor, ha bekapcsolom neki telefonon a Gangnam style-t, vagy a gumimacit. Remélem, nem unja meg :D. Nem tudom, hogy nagyobbaknál működik-e.
2013. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kiskora óta Ez elment vadászni mondókával vágom a körmét,átköltöm,átvariálom,és szó nélkül végig üli.Most 20 hónapos.
2013. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Dettó mind a három gyerekem. Aztán két hete sógornőméknél voltunk, és pont vágta a kisfia körmét (egyidősek a kislányommal). Mikor végeztek, oda ment, és felült ő is a sógornőm ölébe, és egy hang nélkül hagyta, hogy levágja a körmét. Azóta itthon is le tudom, nincs miatta hiszti. Nem tudom, mi az oka, de nagyon örülök neki. :)
2013. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk soha nem volt egy pisszenés se és kb 2hónapja kezdődött a hiszti, ha a lábujján vágom a körmöt. Ö is 3éves! Én azt találtam, ki, hogy van egy púderünk amivel ha bepúderozzuk nem fog fájni:) Eddig hatásos. Előtte már 1 nappal mondom neki, hogy holnap körömvágás 5x egy nap, aztán másnap is, este körömvágás. A kisfiam azt mondja attól fél, hogy fájni fog, pedig soha nem volt rossz élménye.
2013. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Milyen érdekeseket írtok.

Nagyon örülök a kérdésnek, mert az én fiam is extrán hisztizik főleg a lábánál. Eddig abban reménykedtem, hogy majd elmúlik...de ezekszerint nem. 19 hónapos.

2013. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!