Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan reagáltok, ha...

Ti hogyan reagáltok, ha ismerős gyereke hisztizik?

Figyelt kérdés

A minap nálunk voltak ismerősök a kislányukkal (4 éves). Nagyon jól eljátszottak az mi másfél éves kislányunkkal. De mikor este indulni kellett volna haza elkezdett hisztizni, szó szerint üvölteni, rugdosta, ütötte, harapta a szüleit. Mi csak álltunk és néztük, én még ilyen durva hisztit sosem láttam. Az anyja próbálta volna szép szóval csitítani, öltöztetni, de nulla sikerrel. Közbe az apja is felemelte a földről a gyereket, hogy ne vergődjön már, erre a gyerek ütötte az apját, az meg vissza csapott a kezére. Erre az anyja rászólt, hogy ne bántsa, szóval nem nagyon volt egyetértés a szülők között, hogy mit kéne tenni, pedig állítólag nem először fordult már ilyen elő. Én próbáltam volna oldani a feszültséget, hogy beszéltem a kislányhoz, hogy jöhet majd legközelebb is, meg stb, de az csak üvöltött. Utána inkább nem szóltam, mert mondom lehet, hogy csak rosszabbat teszek vele. Na, végül az anyja elindult kifelé, így az apja nagyjából fel tudta öltöztetni és szó szerint elrohantak.

Olyan kínos volt az egész, mert közbe az én gyerekem is elkezdett sírni, mert megijedt. Nem tudom ki hogy van vele, de anno a tesómat az anyukám jól nyakon öntötte egy pohár vízzel és ebből abba maradt a hiszti. Belőlem olyan indulatot váltott ki a kislány, hogy ha az én gyerekem lett volna biztos adok egy fülest, ha nem hagyja abba akkor még egyszer. Nem vagyok a verés híve, de ha megüt engem, akkor igenis szerintem vissza kell csapni, érezze, hogy ez fáj.

Mi a véleményetek erről az egészről?



2013. jan. 14. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Több dolgot is mondanék mert nagyon érintett vagyok a témában. 1. a más gyerekét nem próbáljuk meg nevelni.

2. majd ha a tieddel is lesz hasonló jó mondjuk nem ennyire durva mert azért ez eléggé kezeletlen probléma lehet ahogy leírod-akkor jusson eszedbe ez amit írtál hogy szívesen adtál volna egy fülest.

3. Lehet hogy a te gyereked csendesebb nyugisabb könnyebben meggyőzhető típus lesz így elmaradnak ezek a hatalmas hisztik de vannak olyan gyerekek akik természetüktől fogva vehemensebbek, és impulzívabbak mint mások (nem azt mondom hogy itt csak ez volt a dolog rákfenéje hanem hogy könnyű jó szülőnek lenni egy szabálykövető, és nyugisabb gyerekkel mint egy kis akarnokkal tudom mert nekem mindkét féle jutott ami azért is jó mert legalább mindkét félét megtapasztaltam).


Mindezek mellett nyilván hogy ha 2 szülő nem ért egyet azt a gyerek egyből megérzi és ki is használja! Valamint ha 4 évesen ennyire kifordul magából egy gyerek akkor gondolom hogy korábban is voltak már ilyen jelenetek és mindannyiszor következmény nélkül maradt tehát semmiféle szankció nem volt így a kislány úgy érzi bármikor csinálhatja ezt.

Ez nyilván nem jó és borzasztó érzés minden résztvevőnek, a szülőknek is mert megélik önnön bénaságukat, és a kislánynak is aki kivetkőzik magából.

Még egyet írnék ehhez. Nekem a fiam volt ilyen még 4 évesen is hogy iszonyatosan kiakadt sok mindenen most 5 éves korára kiderült hogy bizony vannak neki problémái (gyógypedagógiai jellegű) nem fogyatékos vagy ilyesmi de indulatkezelése sokkal rosszabb mint a vele egykorúaknak figyelemzavaros, beszédértési gondja is van és enyhén hiperakítv is. Nem csoda ha sokkal erősebben jelentkezett nála az egész hisztikorszak. És én is tök inkompetensnek éreztem magam hogy nem tudom kezelni és megnevelni...de azóta járunk fejlesztésekre elsajátítottam különféle technikákat és MÉRFÖLDEKKEL jobb a helyzet.

2013. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Gratulálok szülöségböl megbuktál. Ennyi eszed van úgy hogy gyereked született? Megdobnak kövel, dobd vissza féltéglával? Szerinted azzal hogy lenyomsz egy fülest a gyereknek, majd még egyet mit tanul a gyerek? Azt hogy ha anya mérges üt, ha én mérges vagyok ütök, és ha azzal nem érek el semmit akkor még nagyobbat ütök.

Férjednek is leszoktál keverni egyet ha nem azt csinálja amit mondasz? Gondolom nem mert eltörné a kis kacsódat. Azért mert te erösebb vagy nincs jogod a gyereket ütni. Ö is ember. Nevelni kell és nem ütni.


Másfél éves a lányod most fogja a dackorszakot kezdeni, akkor majd agyon ütöd? Nem azért viselkedik jól mert megérti hogy az nem jó amit tesz, hanem mert félni fog az ütéstöl.


Èn ilyenkor semmit nem teszek, felöltöztetem és elviszem. Szokott enyém is hisztizni, de mivel nem ütöttem meg egyszer sem így tudom kezelni. Ez amit leírsz lányomnál kb 1,5 évesen volt, de mivel a tudatos nevelés híve vagyok ezért nem megcsapkodtam ekkor hanem elmondtam neki hogy menni kell stb... most már nem hisztizik ilyenen, mert tudja, ha vége a játéknak menni kell.

2013. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

A véleményem az hogy ne ítélkezz addig míg a te kislányod nincs benne a hiszti és dackorszakba!

Hidd el az én fiam is 1,5 évesen egy angyal volt akkor én is azt mondtam,hogy az enyém ilyen földönfetrengős hisztit nem fog levágni!

Aha,elérkezett 2,5 évesen a dackorszak és volt nállunk is ilyen,sőőt elárulom,hogy nekem is volt olyan hogy megcsapott!

No már most én SOHA nem ütném meg!Ez egy teljen normális folyamat amin a gyerekek 95%-a átesik.Ilyenkor nyugodtnak kell lenni!És az hogy Apuka megcsapta Anyuka meg rászólt hogy ne bántsa teljesen normális!Hisz mi azt várjuk el a gyerektől hogy ne üssön de mi meg megütjük??,Hogy is van ez??Agresszióra agresszióval válaszolni???Ők tőlünk tanulnak,azt csinálják amit mi!Ha Apuka rácsapott a gyerekre(feltételezem nem elsőnek) akkor jogosan várják el hogy a gyerek ne csapkodjon???

nagyon rosszul esett a gyereknek hogy haza kellett menni,biztos nagyon jól érezte megát,csalódott volt hogy menni kell haza és hogy kiszakították a jó kis játszásból!Ők még nemtudnak uralkodni az érzelmeiken!Mi vagyunk azért hogy ezt megtanítsuk nekik!Én mondjuk ilyen helyzetben indulás előtt 15-20 perccel már mondogatom a fiamnak,hogy hamarosan mennünk kell,este van,menni kell haza fürdeni,vacsizni,még ezzel a játékkal játszhatsz egy picit de tudod utánna mennünk kell haza!tehát jó előre felkészíteni a gyerkőcöt hogy ne érje váratlanul a dolog!nem az hogy csak kikapom a játékok közül és írány!!


Szóval kedves kérdező majd kb 1 év múlva térjünk vissza erre a kérdésre!

2013. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
ja és az lemaradt hogy az összes hisztikezelő "szakirodalom" leírja hogy ha MÁR BELEHERGELTE magát a hisztibe a gyerek, akkor se lát se hall, tehát felesleges beszélgetést kezdeményezni vele és hosszú mondatokkal beszélni hozzá hogy legközelebb is jöhet stb stb mert az csak olaj a tűzre. Szinte minden hisztikezelő technika a megelőzésre fekteti a hangsúlyt mert ha ennyire belelovallja magát a gyerek akkor ott már nem segít semmi.
2013. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy nem reagálnék. A Te kislányod is lehet még hisztis, sőt valószínű lesz is. Nem lehet az a megoldás, hogy megpofozod. Mondom ezt úgy, hogy szoktam a még pelusos 2,5 éves kislányom popsijára és a kezére is csapni, ha 100x szólok rá és nem érti meg, ha veszélyes dolgot csinál vagy ha dobál. Mégis, eszembe sem jutna se 1 pohár hideg vizet rálocsolni, sem pedig egy kicsi gyereknek fülest adni. Kislányom is elég akaratos, határozott, de ha valaki el kezdené osztani az észt, hogy mit és hogy kéne csinálnom, pláne úgy, hogy a gyereke még nincs benne abba a korba, igencsak zokon venném. Minden gyerek más, mindenki foglalkozzon a saját gyerekével.


Egyébként meg kívülállóként mindenki sokkal okosabb.

2013. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is ilyen, mint a barátnődék lánya. Ha nem akar hazamenni, akkor vergődik egy sort, azt hiszi jobb lesz, persze nem lesz. Én rezzenéstelen arccal öltöztetem ilyenkor, egy picike figyelmet sem szentelek neki, közben beszélgetek a másik kisgyerekkel, vagy a szülőkkel, hadd érezze a fiam, hogy marhára nem ő van a középpontban. Ez ilyen sajnos, dackorszak, majd kinövik. Van aki csendesebb, nyugodtam, van aki nem.


És, hogy én hogy reagálok más kisgyerek hisztijére... sehogy. Anyukája majd megnyugtatja... volt, hogy én is elkezdtem a hisztiző gyerekkel beszélgetni, hátha el tudom terelni a figyelmét, de csak hisztisebb lett, így nem szólok egy szót sem. Anyuja rendezi, ha nem bír magával haza viszi, ha bír, akkor maradnak.

2013. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nos, mint mondtam, én sem vagyok a verés híve, és nyilván nem izomból ütném meg a gyerekem, hogy a fel adja a másikat, csak kezére csapnék egyet. Nekem is csaptak a kezemre gyerekkoromban és semmi bajom nem lett, pedig rosszat nem csináltam, csak csúnyán írtam. Nyilván fülest sem osztanék ki komolyabb indok nélkül.


Próbálta volna a kislányt az anyukája öltöztetni, de hozzá érni sem lehetett, mert annyira kapálózott. Próbáltak volna várni, hogy majd lecsillapodik, de nem csitultak a kedélyek.

Az én másfél éves kislányom is szokott hisztizni (nyilván ennyire durván nem, és remélem nem is fog), ő is lefekszik, meg nyavíkol, nyilván ezekért nem ütöm meg, inkább hagyom, de az a szélsőség példa amit bemutatott ez az ismerős kislány, ott biztos nem hagytam volna büntetés nélkül. Ők nem büntetik meg, mert mesélték is egyszer, hogy nem szokott büntit kapni, csak elbeszélgetnek vele, pedig egy négy évesnél utólag is kaphatna, tehát mondjuk nincs mese nézés vagy hasonló... Reggelente az oviba indulás is ilyen náluk.

De nyilván nem akarok én tanácsot adni, és isten mentsen, hogy beleszóljak más nevelésébe, csak kíváncsi voltam, hogy más hogy vélekedik, vagy ha ilyen van, akkor besegít-e az ismerősnek, hogy hátha mástól jobban elfogadja a szavakat a gyerek.


(Na még csak annyit, hogy annak idején senki nem volt megszólva azért, mert lekevert egy pofont a gyereknek, férjem is kapott jó nagy nyakleveseket, ha hülyeséget csinált és semmi baja nem lett, csak utána szót fogadott. Ez a mai felfogás, hogy ne üssük meg a gyereket... na, odáig fajult, hogy ma már a diák veri a tanárt... Hozzáteszem, hogy nem azt mondom, hogy helyes orrvérzésig ütni a gyereket, de magamról tudom, miután ráütött anyukám a kezemre soha többé nem írtam csúnyán, és attól még ugyanúgy imádom őt!)

2013. jan. 14. 13:22
 8/12 A kérdező kommentje:

12:58-as!


Én sem szerettem volna beleszólni az ő gyereknevelési "stílusukba", mert az ő gyerekek, felőlem tényleg mindegy mit mondanak vagy nem mondanak neki. Csak láttam rajtuk, hogy tehetetlenek és nem tudtam, hogy mondjak-e valamit, vagy ne mondjak, próbáljam meg elterelni a gyerek figyelmét, vagy sem, csak álltunk a férjemmel és néztük a gyereket, hogy vergődik, a szülők arcán meg kb azt, hogy most mit csináljunk? Holott nem ez az első alkalom.

2013. jan. 14. 13:26
 9/12 A kérdező kommentje:

12:47-es


A szülők egyébként fél órával indulás előtt szóltak a kislánynak, hogy lassan pakolássza vissza a játékokat amiket elővett, mert indulás lesz. Na, már ott elkezdett nyavíkolni, hogy ő nem. Szóval valahol van is következetesség bennük, de már ott érezni lehetett, hogy kemény menet lesz az elindulás.

2013. jan. 14. 13:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. Ebben egyetértek veled hogy ez már jó nagy hiszti lehetett és valóban ráfért volna már korábban hogy KÖVETKEZMÉNYE legyen a tetteinek. Nem verés meg rácsapás de mondjuk amit írtál igen, hogy következetesen betartani a büntetést vmi kedves dolog megvonásával. Vagy ami még jobb és nálunk nagyon bejön az ellenkező viselkedés JUTALMAZÁSÁVAL. Tehát ha szépen sírás hiszti nélkül elindul akkor 1. elmegyünk fagyizni 2. kap egy matricát 3. apa lovagoltatja x időt a hátán (ezek most csak példák, kinek mi a jutalom és a fagyizást se mostanra írom télen).

Nálunk MAXIMÁLISAN beválik!

A verés témában nem értek egyet szerintem főleg ilyet hogy csúnyán ÍR ÉS EZÉRT RÁSÓZNI a kezére hát ezt nagyon durvának tartom én is csúnyán írok írtam mindig is mert egyszerűen rossz a finommotorikám (vagy rossz volt) de BIZTOS nem tudtam volna szebben írni ha jól rácsapnak a kezemre...sőt...

:(

Én hiszem hogy lehet egy gyereket "fogni" verés nélkül is, de hát nem vagyunk egyformák nem gondolkozunk mindenben hasonlóan.

2013. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!