Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek is ilyen nehéz az élet...

Nektek is ilyen nehéz az élet 2.5 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés
A kisfiamra mostanában rá sem ismerek.Olyan hisztiket,jeleneteket rendez,mint még soha.Valami hülye kis apróságon felhúzza magát és volt,hogy félórás hisztit rendezett.De valami őrült módon,mint akit az ördög szállt meg:Anya gyere ide-odamegyek-menj innen!Felveszem a pulcsit-jó-nem veszem fel!És ordít,bőg,toporzékol!Mi van ilyenkor?Komolyan annyira kikészít(pedig alapból nagyon okos,édes fiú),hogy azt sem tudom,hogyan kezeljem.Máshol is előfordul ilyesmi?Nekem rossz a hozzáállásom?Ti mit tesztek ilyenkor?

2013. jan. 7. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

hajaj igen:) nekem lányom van apro cseprö dolgokon kiakad néha

ha hisztizik az napi 2szer 15 perc az biztos akkor aztan hányásig is képes lenne csak ilyenkor beküldöm a szobájába hisztizze ki magát aztan utánna tárgyalhatunk

2013. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon megértelek, a nagylányom volt ilyen, a kicsivel még előtte állok. Az a módszer sosem segített, hogy bezavartam a szobába, pedig sokszor a sírásig felbosszantott. Nekem az vált be, hogy egy-egy ilyen hisztinél átöleltem, magamhoz szorítottam és hagytam lenyugodni. Először el akart lökni, aztán már "megszelídült". Egy próbát megér... Később is volt ilyen jellegű hiszti, most 5 éves,és más jellegű, de nem toporzékol.
2013. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj, nálunk is ez volt, kitartás, következetesség (ha valamit egyszer nem lehet, máskor se lehessen) és valami kikapcsolódás időnként talán segít. De nyugi, elmúlik ez is. Emlékszem, én teljes parában voltam, mi lelte a gyerekem, aztán végighallgattam a szomszédban lakó 4 gyerek felcseperedésénél ezt a korszakot, hát, mindegyik ordított folyton, mint a sakáll. Főleg azért ijesztő ez a korszak, mert úgy kétéves korig általában jól kezelhetők, irányíthatók, aztán egyszer csak apró diktátorokká válnak. :)


Gondolj arra, hogy bontakozik az egója, és neki is rossz ez a korszak, az „akarás az akarásért”, hiszen ilyenkor rengeteg konfliktusba kerül a környezetével, és mondogasd magadnak, hogy nem veled akar kitolni, hanem ez a fejlődésének szerves része, amin túl kell jutnia.


De hozzáteszem, én könnyen okoskodok évek távlatából, bevallom boldog vagyok, hogy már nincs ekkora gyerekem. :)

2013. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
(Utolsó vagyok: a pihenést úgy értem, hogy te kapcsolódj kicsit a minidiktátor mellől. A „sakál” pedig természetesen egy l. :))
2013. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban:)A 3 éves fiam dettó,kb egy fél éve kezdődött,és vannak jobb-rosszabb időszakok.Nálunk is megy a nem akarom,ami meg főként kikészít,az esti puszi-cirkuszolás.Na gyere adjál puszit jóéjt-Nem adok-Jó akkor szia jóéjt-Deee adni akarok!És ez a szitu sok más dolognál is előfordul.Az hogy mi használ erre,változó,de én is megölelem legtöbbször,és elkezdek énekelni neki(tehát figyelemelterelés).De volt már hogy agresszívba ment át,és nem figyelt rám,mint akibe ördög bújt,csapkodott,ütött.Kitartást.Nekem a 3. gyerekemnél fordult ez elő,a másik kettőnél nem volt ennyire feltünő.
2013. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi nektek.Bevallom jó érzés,nagyon jól esik most,hogy más gyerekébe is "bebújik az ördög".Egy ideig azt hittem talán a bölcsikezdés hozta ki belőle,mert ősz óta járunk,de mivel oda mindig örömmel megyünk,ezért rá kellett jönnöm,hogy az nem lehet.Köszönöm,akkor majd csak elnövi lassan..:)
2013. jan. 7. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!