Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiamnak hurutos...

2,5 éves fiamnak hurutos köhögésre mit adhatok?

Figyelt kérdés

semmit nem alszunk 2.éjszaka,kb 10mp-ként köhög úgy,hogy majd megfullad.Dokinál voltunk 2napja,mert hányt,ment a hasa,de ezek már elmúltak,hányni tegnap délután hányt egy kicsit még,azóta semmi szerencsére.

Semmit nem irt fel,csak diéta,meg köptető.köptetőt nem adtam neki,mert magától is szépen felköhögi,tehát túlságosan is hurutosan köhög.Reggel elküldtem a páromat a gyógyszertárba,mert mondom még egy ilyen éjjelt nem szeretnék,azt hittem megfullad a gyerek,semmit nem tudott aludni.Egyébként a hidegpárásitó megy a szobájába egész éjjel,már vöröshagymát tettem a szobájába(itt olvastam),luuf balzsammal bekentem,fenistil cseppet kap,minden,de semmi nem használ.Szóval a gyógyszertárba azt mondták a páromnak,hogy köptetőt adjunk neki,mert attól hamarabb helyrejön,nem szabad köhögés csillapitót adni neki ilyenkor,mert nem tudja felköhögni a cuccot.De akkor minek találták ki a köhögés csillapitót?Nappal is köhög,de éjjel..az rémálom....köptetőt tudtommal akkor kell adni ha száraz a köhögése,és nem tudja felköhögni,nem?Ő magától,köptető nélkül,hurutosan kezdte a köhögést.

Tudtok valamit,amit adhatnék a köhögésre a gyereknek,legalább éjjelre?Olvastam a lándzsás utifüet.Az használna?Azt meddig lehet felhasználni felbontás után?Mert sajnos az ilyenek nálunk mindig a kukába kötnek ki,mivel 2-3 héten belül nincs felhasználva,és csak addig jó.


2013. jan. 18. 10:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Köhögéscsillapító száraz köhögésre való. Mindenképpen köptetőt kell adni neki, mert gyorsítja a váladék felszakadását, könnyebben szakad fel neki. Nagyon rosszul tudod, száraz köhögésre tilos köptetőt adni. A gyógyszerész jól mondta. Ha adtál volna a fiadnak köpetőt, mikor az orvos mondta,valószínűleg már nagyon sokat javult volna.
2013. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
köszi.Tehát akkor aki hurutosan köhög,annak nem lehet köhögés csillapitót adni?"akár meg is fulladhat"?Van itthon acc még múltkorról,már reggel adtam a fiamnak,de ettől kötve hiszem hogy a köhögése elmúlik,ugyanis nem arra van.De adom neki.Akkor ezt a lándzsás utifüvet se adhatom mellé?
2013. jan. 18. 10:51
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
Köhögésre nagyon jó az izlandi zuzmó, de az is inkább száraz köhögésre. De ha gondolod, próbáld ki. Első voltam
2013. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszi,utánanézek.Mindegy,csak valami használna neki,hogy tudna aludni legalább egybe 2-3 órát úgy hogy nem köhög....
2013. jan. 18. 10:56
 5/21 anonim ***** válasza:

10 megoldás hurutos köhögésre

2011-11-09 10:12:41


A felső légutak hurutos megbetegedéseinek egyik kísérő tünete a köhögés, amely lehet száraz, vagy hurutos köhögés. Ez utóbbi erőteljes váladékképződéssel jár, amely irritálja a légcsövet, nyelőcsövet, vagy a hörgőket. A hurutos köhögést megszüntetni a légutakban lerakódott, felgyülemlett nyák feloldásával, annak felköhögésével, eltávolításával lehet.


1. A patikákban sokféle nyákoldó, köptető készítmény vásárolható meg recept nélkül is. Ezekre fel van tüntetve az adagolás is. Rövid idő alatt csökkentik a nyák sűrűségét, hogy a kis betegnek könnyebb legyen felköhögni a váladékot. A gyógyszerész segítségével válasszuk ki a kicsinek legmegfelelőbb hatóanyagú, erősségű és ízű köptetőt.


2. Gyógynövények kivonatait is választhatjuk. A lándzsás útifű, és a kakukkfű kifejezetten jó nyákoldók. Vigyázni kell azonban velük, mert a szirupban némi alkohol is található. A szülőnek kell eldöntenie, hogy kisgyermeknek mennyire szerencsés ez.


3. Fogyasszunk sok folyadékot. A fokozott folyadékbevitel felhígítja vérünket, és ezáltal a légutakban lerakódott nyálkás váladék is hígul. A folyadék a legtermészetesebb köptető. Természetesen ilyenkor a legjobb egy jó meleg gyógytea mézzel ízesítve.


4. Igyunk gyógyteát! Sokféle keverék létezik, válasszuk ki a nekünk legmegfelelőbbet

Tehát a lándzsás utifű nagyon jót tehet. Szintén első

2013. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem meg vidd vissza a dokihoz, mert ha előtte más vírusa volt (hányás), akkor baromira le van gyengülve már a fiad, gondlom, enni sem úgy eszik.

Lehet, hogy kap Ventolint, vagy vmi hörgőtágítót, hogy jobban ürüljön a váladék.

Ha használsz homeopátit, akkor ipecacuanha C15-ösből 3*2 golyócska, VISZONT akkor a baby luuf-ot félre kell tenned a kámfor miatt. (egyébként a lecsorgó váladéktól is simán hányhat).

2013. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Egy másik kérdés kapcsán jutott eszembe, hogy péntek van, szerintem ne menjetek neki így a hétvégének, lássa orvos!
2013. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

köszönöm.tegnap voltunk dokinál,igy ma nem viszem vissza,mert ugyanolyan állapotban van mint tegnap,se jobb se rosszabb.

Ő sajnos mindig hány pont attól,mert nem tudja kiköpni amit felköhög,sajnos minden alkalommal mikor beteg,ő hány.Mert mindig felsőléguti betegsége van,köhög,felszakad,visszanyeli,és kihányja,mindig ez van..

De most nem(csak)ettől hányt,mert a hasa is ment mint a viz,tehát elkapta ezt a hányás-hasmenéses virust azt mondta a doki.A hasa már 3 napja nem megy egyáltalán,hányni is tegnap 1x hányt,de éppen csak egy kicsit,azt is azért tuti,mert a gyomra nem birta már amit visszanyel.

Akkor ma vetetek egy lándzsás utifű szirupot,ezt a jóéjszakásat,utánaolvastam,hátha beválik.Ezt adhatom együtt(nem szó szerint együtt)az ACC-vel?

2013. jan. 18. 11:10
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor C-vitamin, hidegpárásító (a hagyma ilyenkor már irritál, nem tennám be többet), Fenistil csepp, ACC, és kezdjétek el a lándzsás helyett a Sinupretet, erős gyulladáscsökkentő, nyákoldó hatású, lehet, hogy orrán-száján dőlni fog a takony, de legalább kitisztul.

Nagyon ajánlom, szuper kis szer, de alkoholos-gyógynövényes kivonat, lándzsással együtt nem adnám.

Fiamat karácsonykor ugyanez a kombináció hozta helyre.

2013. jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Még valami: orrcsepp. Attól, hogy nem jön ki, még termelődik a cucc, lefolyik, és hány a kicsi.

ACC helyett lehet még Ambroxol.

És ha jól lesz, kérjetek immunerősítőt neki (immunotrofina stb.) és kezdjetek sószobába járni megelőzés-képpen.

Na jó, eldugultam.

2013. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!