Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Összetett problémámat megoszth...

Összetett problémámat megoszthatom veletek? Anyaotthon, segély, munka, bölcsi, stb?

Figyelt kérdés
Alapvetően pesti vagyok,be is vagyok oda jelentve,de most egy p.megyei kisvárosban lakunk 3 éves kicsimmel,albérletben. Itthon gáz van,mennünk kell. Arra gondoltam,visszamegyünk Pestre anyaotthonba,onnan bölcsibe adnám a kicsit (itt felvették oviba,mivel februárban lesz 3 éves,de mégsem mehet,mert nem szobatiszta),én elmennék gyorsan mondju,egy Mekibe dolgozni (februártól csak cs.p.-t kapok),de előbb még igényelnék vmi segélyt a lakc.szerinti önk.-tól. Na,de melyik otthonba? Milyen segélyre lehetek jogosult? És az kb.mennyi? Mekiben mennyi a kezdők órabére? 3 éves nem szobatisztámat felveszik még bölcsibe? Kérlek,própáljatok meg mindre válaszolni (meg ami még eszetekbe jut) Köszönöm!

2013. jan. 18. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:

szia! én már 2 kérdésedre is válaszoltam. egyikben én írtam, hogy ha mást nem, menj a mekibe dolgozni, jobb mint a semmi.

a pár órával ezelőtti kérdésedre meg írtam, hogy anyaotthonba úgy tudsz menni, hogy elmész a védőnőhöz és ő jelent be téged!

bölcsibe mehet a gyerek 4 éves koráig, biztos felveszik, de az anyaotthonban is meg tudják oldani a felügyeletet, mármint a többi anya vigyáz a gyerekre míg dolgozol, cserébe te is vigyázol majd az ő gyerekükre! így legalább esti műszakot is tudnál vállalni. sőt, a tescobe éjszakai pénztárosnak van éjjeli műszak premium, egy kis plusz pénz, azt is megkérdezheted.

de mindenesetre az anyaotthonnal kapcsolatban tényleg a védőnővel vedd fel a kapcsolatot, csak rajta keresztül tudsz bejutni!

2013. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a fiam novembereben volt 3 éves, májusban jelentkeztünk az oviba, nem vették fel, mert szeptemberben még nem volt 3 éves, túljelentlkezés van. Jelentkeztünk a bölcsibe, elutasítottak minket, az indoklás, hogy bölcsibe 3 év alatt igyerek járhat. Budapest szintén, évek óta itt élünk, ide vagyunk bejelentve, a nagyobb tesó az oviba jár, mindkettőnknek van munkahelye, várnak vissza, és lehet, hogy fel kell mondjak, mert nem tudom kire bízni a kicsit. Állami ovi, bölcsi, a körzetes, ahová tartozunk. Szóval itt a bölcsö kérdés sem annyira egyszerű, mielőtt lépsz, alaposan jártd körbe a lehetőségeidet, ne csak itt kérdezz, hanem menj be a bölcsibe, egyeztess ott, meg az önkrmányzatnál. Itt pl. 60 nappal az előtt kell jelentkezni a bölcsibe, hogy elkezdene oda járni. Tehát ha 2 hónapig ne mtudsz dolgozni, mert még a határzoatra vársz, akkor máris megdől a terved, ohgy gyorsan elhelyezkedsz a mekiben. Legyen hol élnetek, legyen a kicsit hová tenni, legyen bevételed és akkor szabad csak lépni szerintem. nem bántani akarlak, éppen segíteni, ezért írtam le, hogy szép az elképzelés, de rengeteg buktatója van, ezt pedig egy 3 éves mellett nem engedheted meg magadnak.
2013. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!