Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES mellett jövedelem hogyan...

GYES mellett jövedelem hogyan oldható meg? Vannak kivételek?

Figyelt kérdés

Mivel hivatalosan még egyetemista vagyok (Phd hallgató, ösztöndíjas), és így még nem volt munkaviszonyom, ezért az első pillanattól GYES-t fogok kapni. Az egyetem mellett szellemi munkákat folytatok, amikért alkalmakként kapok pénzt (tehát nem állandó jövedelem). Jelenleg dolgozom egy projektben, ami júniusig tart, itthonról végzem a munkát (lényegében szerzői munka, egy pedagógiai programhoz írok anyagot, amit mások tartanak meg). Ez hetente olyan 2-3 óra tényleges munkavégzés, viszont nem szeretném abbahagyni, ha megszületik a baba, nagyon kellene a pénz (így a GYES-t sem szeretném elveszíteni) és szeretem is csinálni.


Szerintetek van erre valamilyen lehetőség? Most kellene aláírni a szerződést. Van valami olyan megnevezés esetleg, amit lehet GYES mellett is folytatni? (pl. azt tudom, hogy a szerzői jogdíjas munkákat lehet). Köszönöm a segítséget. 35 hetes kismama



2012. dec. 3. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, hogy mukodik az ilyesmi. De egy tanacs: ird ki a kerdesed a csaladi kapcsolatok kategoriaba. Sztem ott nagyob az eselye, hogy hasznos valaszt kapsz!
2012. dec. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a gyerek 1 éves kora után vállalhatsz maximum heti 30 órás munkát. Addig csak GYES.
2012. dec. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a gyerek 6 hónapos kora után, ha lejár a tgys, jön a gyed (ezt már apa is kérheti helyetted, vagyis te vállalhatsz munkát), addig nem. A gyes mellett otthon végezhető munkát vállalhatsz 8 órában is, de akkor ezt a szerződésben kell rögzíteni. Alapesetben 6 órában max.
2012. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a 3.nak nem jo az infoja, csak a gyerek 1 eves kora utan vallalhatsz barmilyen munkat. Persze vallalhatsz elobb is, de akkor se gyed, se gyes nem jar.
2012. dec. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!