Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, erőltessem rá...

Mit tegyek, erőltessem rá azt, ami nem foglalkoztatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám az hogy van egy 6 éves kisfiam,aki szeret babázni,nem szereti a játékautókat,legókat,és egyik nap sírva jött haza az óvodából,mert többi gyerek ezért le.uzizta!

Próbáltok már,hogy csak fiús játékokat vettünk neki,de azok nem érdeklik őt.

Észrevettem néhány anyukán,hogy ezért kinézik őt,például az egyik kislánynak szülinapi partyt rendeztek,és érdekes módon az én fiamat elfelejtették meghívni.......az óvónő szerint,ideje lenne gyermek pszichológushoz vinni....



2013. jan. 20. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam is 6 éves. Csak azt tudom neked írni, hogy ha nálunk lenne ez a helyzet, én elvinném pszichológushoz. Ártani nem árthat...
2013. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ovonő nem szolt rá a gyerekekre hogy nem beszélünk igy,ha nem hivják meg akor nem hivják meg nem kell veluk foglalkozni,babákon kivul nem érdekli más ,
2013. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy furcsa, de engem kicsit zavar, hogy ilyen nagy feneket kerítenek egy ilyen dolognak!

Én kislány létemre, csak kisautókkal játszottam, és nem lettem idióta, sem leszbikus...

Szerintem az Óvónő részéről is szegénységi bizonyítvány, hogy egy ilyen dolog miatt megkülönbözteti a gyermekedet!

Ettől függetlenül elviheted pszichológushoz, csak ne érezze azt, hogy Te is "másnak" látod!

2013. jan. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az én kisfiam ugyan még csak 3,5 éves ő is nagyon szeret babázni van neki egy két babája és egy játék babakocsija(ezeket a kislány unokatesójától örökölte),mit mondjak az emberek elég furcsán néztek rám mikor a gyerek babakocsit tologatott az utcán. De a baba mellett a másik kedvenc elfoglaltsága az autókázás,van egy millió kis és nagy autója. Mikor melyik játék kerül nála előtérbe mikor rájön a baázhatnék akkor egyáltalán nem érdeklik az autók de ez fordítva is így van, én nem szoktam ezen problémázni azzal játszik amivel akar. Szerintem nem olyan nagy probléma,hogy a fiad szereti a babákat, persze azért érdemes próbálkozni fiús játékokkal hátha megszerti valamelyiket és akkor majd kicsit lemond a babákról, és talán tényleg érdemes lenne egy szakmeber vélemyényét is kérni saját magad megnyuggtatása miatt is.

2013. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az óvónőnek igaza van,pszichológus segíthet.Elég egyértelmű,hogy téves elképzelései vannak,és a többi gyerek az bántani fogja ezután állandóan,mert ilyenek a kicsik,kegyetlenek egymással.Most megtalálták a fiad és ezután Ő lesz,akit mindig bántani fognak.

Az,hogy a zsúrra nem hívtak meg hát nem nagy kaland,lehet,hogy csak kislányoknak volt tartva.Te is a fiad zsúrjára csak a fiú haverokat hívnád el nem?

2013. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én nem aggódom a gyerek miatt,viszont nem akarom hogy megkülönböztessék,bántsák......igazából az óvónő meg nem szimpatikus,mert annyira kényelmetlenül éreztem magam,úgy adta elő,mintha minimum fogyatékos lenne a gyerek.........
2013. jan. 20. 14:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Megdöbbentem. És nem azon ami a lényeg, hogy a fiad babázik, hanem azon, hogy leb.ziznak egy kisgyereket a társai.

Engem ez végtelenül elszomorít. Honnan fenéből tudja az a másik 6 éves, hogy mi az a b.zi, és, hogy aki babázik de nem lány az b.zi.

Ez az ostoba társadalmi morál, ez a csököttagyú generáció amelyik szüli a gyereket aztán megtanítja arra, hogy aki nem olyan mint ő az már ROSSZ.

Kifordul az emberi butaságtól a gyomrom néha.

Kedves kérdező, nem vagyok pszichológus, és az én fiam még csak 2 éves, de van két nagyobb unokaöcsém akik voltak 6 évesek. Ők már javában autókkal játszottak ekkor. A kisebbiknek volt sokáig egy babája (érdekes, nem b-ziztuk le emiatt) de 6 éves korára elfelejtette...bőven.

Első körben én ne vinném a gyereket sehova, de felhívnék néhány szakembert, vagy valahogy megtudakolnám, hogy mi ez amin a gyerekem átmegy. Pl utánaolvasék a neten is, de itt csak óvatosan, sok lehet a téves infó. Aztán besétálnék az oviba, és egy méretes péklapáttal homlokon csókolnám az ovónénit -amennyiben menstruálnék- ha nem , akkor megkérném, hogy a gyereket ha lehet ne közösítsék ki, és ne engedjék, hogy a többi kis majom leb.zizza. Illetve ha nagyon majom akarnék lenni, akkor megkérdezném, hogy melyik b.zizta le, és az öltözőben meg jól elcsípném a grabancát.Vagy az anyjáét.

Mindeféleképpen a gyerekem lelke lenne az első, elmagyaráznám neki, hogy ki miért mondott rá olyat amit mondott.

2013. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tisztán látszik hogy a probléma elsősorban a többi anyukánál és az óvónéninél van.Egy ilyen kis gyerek azt mondja amit a szüleitől hall,és ez a hülyeség sajnos ragályos,utánozzák egymást.Az óvónéni dolga pedig az lenne hogy elmagyarázza az ő szintjükön hogy az emberek sokfélék,sokféle ízléssel és ez nem baj.Az hogy ez olyan probléma amivel pszichológushoz kell fordulni azt nem tudom,ezt neked kell eldönteni.Én szülői értekezleten megvédeném a gyerekemet jó hangosan,kikérném magunknak ezt a viselkedést,és megkérdezném hogy ha az ő gyereküknek lenne bármi problémája,és mássága akkor hogy éreznék magukat,mikor a gyerek sírva jön haza.Nekem volt ilyen problémám,hogy csúfolták a lányomat a testi fogyatékossága miatt,ott az óvónő észre se vette azt,hát nem hagytam szó nélkül,és kértem hogy beszélgessen el a gyerekekkel,hiszen mindenkit lehetne csúfolni valamiért.
2013. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat.


Nem nehéz belegondoli honnan eredhet!

Biztos otthon meséli a gyerek,hogy apu képzeld a Lacika babázik,a sötét parasztja meg biztos így felel: "Ne foglalkozz azzal a gyerekkel,biztos b.zu lesz belőle!"


Nem most kezdődött a fiamnál a babák iránti érdeklődése,nagyvárosból költöztünk vidékre,azelőtt semmi ilyesmi dolog nem volt.....

2013. jan. 20. 19:06
 10/10 anonim ***** válasza:

18:23-as vagyok. Mint írtam nem vagyok pszichoember, de lehet hogy tényleg van (bár kétlem) "valami" a háttérben. És nem arra gondolok, hogy meleg a fiad! :-) Hanem valami lelki góc, valami kis probléma, ami bántja őt...

Vagy most tudod mi futott át hirtelen az agyamon? Mióta babázik? Az új ovi óta??

2013. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!