Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az nagy baj ha 27...

Szerintetek az nagy baj ha 27 hónapos kislányom még egyáltalán nem akar egyedül levetkőzni? A felöltözésről ne is beszéljünk. Erőltessem vagy még ráér?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
két éves lányom a papucsát veszi fel le néha a zoknit le és a kabátot fel le sapka sál ezeket tudja fel le huzni a többi még nem megy
2012. okt. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos azért nem megy neki mert még magad is bébinek nézed. Aki a közel 2,5 éves gyereket hónapokban számolja az még kis béninek tekinti.


A lányom sem csinál sok mindent 2 évesen, tudja a cipöjét felhúzni, nadrágot húzni, meg zoknit a kezére, de pl levetközni nem szeret. azt soha sem csinálja.

2012. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyre nagyobb önnyálóságra kell nevelni még óvoda elött. nekünk még van egy évünk remélem ez is menni fog illetve a szobatisztaság is hisz azzal még sehol nem tartunk

a tiéd szobatiszta?

2012. okt. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy erőltetem, de mondjuk játékosan tanuljuk. Ha megyünk valahova és van kedve akkor segítséggel de egyedül öltözik majd taps és hurrá. Ha nincs akkor öltöztetem, de közben mondom mit csinálok. Lassan azért így vagy úgy de megold majdnem mindent. :)
2012. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lányom 2 és fél éves, de felvenni szinte semmit nem vesz fel egyedül. Lefelé a naci, bugyi, zokni, sapi megy, de más nem. Még a cipő sem. Pedig én is próbálom ezeket "tanítani" neki, gyakorolni vele játékosan és komolyan is.

Ezzel szemben a barátnőm 2 éves lánya, már jó pár hónapja mindent levesz magáról, még a patentos bodyt is, cipőt le és fel kb másfél éves kora óta megoldja magának. És nem lett tanítva. Ilyen a kislány és kész.

Én attól vagyok kész, hogy semmit nem csinál a gyerek, az ő anyja pedig attól, hogy állandóan pucér a kislány.

Szerintem próbáljátok megtanulni, de ne görcsölj ezen sem. Gyerekfüggő ez is, mint minden.

2012. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!