Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség, gombás lett az...

Segítség, gombás lett az egész család? De mitől?

Figyelt kérdés
Kislányom (2,5éves) szopta az ujjacskáját , ami kicsit piros volt (máskor is előfordult) popsikrémmel kezeltem...közben sorozatosan beteg lett, 3 antibiotikumos kúrán vagyunk túl! Közben a körme (a szopis) gombás lett (kezeltem Canestennel) majd 1-2 nap és már másik ujjacskákon is elkezdődött. Mentünk bőrgyógyászhoz, krémet írt és egy tablettát, amit oldjunk fel vízben és azzal is kenegetem - nem javul. Majd nekem hüvelygombám lett, irány nődoki (most is kezelem magam), de ez még mindig nem elég, a fiamnak meg a végbélnyílása viszket és a lábán két ujja között. Már teljesen kivagyok!! Holnap ismét megyünk a bőrgyógyászhoz. Nem értem ez hogy történhet meg és ilyen gyorsan! Tiszta az otthonunk és most mégjobban odafigyelek , napi szinten fertőtlenítem a WC-t, fürdőt! :((( Ha tudtok valami kezelési módszert (gyógynövényt...stb.) légyszi írjátok meg!!! Köszönöm!!

2013. jan. 20. 20:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán ez a három betegség összefüghet? Vagy ez véletlen lenne...?
2013. jan. 20. 20:26
 2/7 anonim ***** válasza:
A gomba rendkivul fertozo. Vegyel fertotlenito szappant, azzal moss kezet ha a gyerekekhez ersz elotte-utana is.
2013. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szegénykék. A gomba nagyon fertőző. Nekem a cicim alja lett gombás egyszer, ráadásul szoptattam is. De talált egy jó krémet dokinéni, amit lehetett szoptatás alatt is. Szóval nekem minden fürdés után másik törölközőt kellett használnom, amit csak a mellemre használtam. Utána ment a mosógépbe, és 90 fokon mostam. Ez is fontos a kezelés mellett.
2013. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szájpenésze nincs véletlenül?
2013. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szegény, sajnállak, voltam hasonló helyzetben! Nem biztos, hogy összefüggnek a dolgok, de lehetséges. Mindenesetre szerintem a hüvelygomba nem attól van, lehet, hogy felborult a hüvelyflóra egyensúlya, amit a sok stressz is okozhat! A lényeg, hogy maximum 2 napig használd a törölközőket, kéztörlőt, aztán magas hőfokon mosás! Nem kell minden nap fertőtleníteni, és próbálj meg megnyugodni, mert ez egy ördögi kör, ha folyton erre koncentrálsz, én tudom! Meg fogtok gyógyulni, csináljátok végig a kezeléseket, esetleg párodat is kenni kell Canesten krémmel, nehogy vissza fertőzzön majd. Én azt tapasztaltam, hogy a wc és tusoló minden napos fertőtlenítésénél a gyógyuláshoz, és újra fertőződés elkerüléséhez fontosabb a törölközők, és fehérneműk magas hőfokon mosása. Jobbulást!
2013. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok!! Jól esett a bíztatás! Ma egy másik bőrgyógyásznál voltunk, majdnem elsírtam magam, amikor azt kérdezte, hogy mi mit csinálunk, hogy mindenki beteg? Aztán megnyugtattak, hogy ez a leg tisztább otthonokban is előfordulhat és ne hibáztassam magam és ne szégyenkezzek emiatt! A törölközőkre tényleg jobban figyelek, ez nem is jutott eszembe eddig! Remélem most már tényleg rendbejövünk!
2013. jan. 21. 16:55
 7/7 anonim ***** válasza:

nem akarlak megijeszteni, de a gomba az valami kegyetlen dolog :( ezen gyógynövény nem segít :( kőkeményen kenjed, minden áldott nap, hosszú hetekig!

nekem egyszer takarítás közben a zsíroldó az ujjaim közé folyt, és kimarta, aztán pár hét múlva már feltűnt, hogy nem gyógyul be a seb, elmentem bőrdokihoz, kiderült hogy gombás lett ( sérült bőrfelszínnel fogtam meg mindent, bevásárlókocsi, busszal utazom, stb, na gombás lett)

és másfél évig !!! nem tudtam elmulasztani :((( egy sima bőrgombát! a gyógyszertári kenőcsök, pl canesten, az ég világon semmi hatással nem voltak rá, végül a másodszorra felírt kenőccsel sikerült megszabadulni tőle

2013. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!