Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne valami fejlesztő tornára vinni a lányomat?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban lesz 2 éves. Nem nagyon ügyeskedik a mozgásos tevékenységekben. Nem tud ugrálni, mászni se nagyon. Valamire felülni és leszállni is csak szenvedéssel tud. Sosem volt az az ügyes típus, de azért így közel két évesen már kicsit aggaszt. Volt valaki hasonló helyzetben?
2013. jan. 21. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Én mindenféleképpen megmutatnám esetleg neurológusnak, és ha ő úgy látja, akkor tovább küld gyógytornára. Mi is járunk a 2 éves fiammal, de ebben a csoportban már 15 hónaposak is vannak, és elég nagy a követelmény, vagyis elég komoly feladatokat csinálunk az órákon.
2013. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2 éves státuszon kérdezd meg a védőnőt, mi a véleménye. Bár azt hozzátenném, hogy az én kisfiam sem tudott pont 2 évesen még ugrálni, egy hónapra rá pedig már igen, pedig nem vittem semmi fejlesztésre.
2013. jan. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont abban a korban van gyermeked, amikor épp csak elegendő, hogy járni tudjon egyedül. Bár megnyugtató egy 23-24 hónapos esetén, ha mászni is tud. Elviheted szervi kivizsgálásra, előbb a szervi, idegi problémát érdemes kiszűrni. Ez után védőnői javaslatot kérni. De olyan helyre ne vidd, ahol megerőltető mozgást kell végezni! Két évesnek nem muszáj! Csak amennyire ő maga kívánja! Egy kicsit lehet ösztönözni a mozgását persze.
2013. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én védőnő helyett gyógytornászhoz vinném megmutatni, vagy korai (mozgás)fejlesztéssel foglalkozó gyógypedagógusnak. Sokkal jobban meg tudják ítélni, mint a védőnő, akiknek csak az égbe kiáltó lemaradások tűnnek fel nagyon sokszor.


Ha bp-i vagy, tudom ajánlani a Fejlesztőházat. Neten rájuk tudsz keresni, két kerületben is vannak.

2013. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!