Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szánhúzó kutya plusz gyerek?

Szánhúzó kutya plusz gyerek?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam a neten: "A szamojédek eredetileg falkában éltek, tehát elvárható tőlük, hogy jól fegyelmezhetők, toleránsak és társaikkal, valamint az emberekkel szemben béketűrők legyenek. Lakásba egyáltalán nem valók, mozgásigényük óriási, önfejűen is viselkedhetnek. Nem kisgyerekes családba valók!" Ezt egy állatorvos írta, ebben én megbízok, de itthon ez a téma vitát képez. Gyerekünk 8 hónapos, és nem engedem a kutya közelébe, mert félek, hogy ráugrik. Nem feltétlenül azért, mert meg akarná támadni, hiszen a szamojéd nem olyan, ezt tudom, de ha csak játszani akar, akkor is nagy sérüléseket okozhat a kicsinek. Vélemény?
2013. jan. 22. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
lakáűsban vagy kertben van a kutya?
2013. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk egy nagy mamlasz bourdeuxi dog van a 14 honapos gyerek mellett. Sokkal finomabban jatszik vele a kutya, mint velünk felnöttekkel es sokkal többet is enged neki. A gyerek nyuzza, huzza es belekapaszkodva all fel meg csak meg se mordul a kutya. Szoktatas kerdese. Persze egy ismeretlen kutyahoz nem engedem oda a gyereket en sem, de a sajatunkhoz teljesen nyugodt szivvel. Pedig a kutyus röpke 50 kilos "kicsike" :)
2013. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk malamutunk volt, de elpusztult sajnos (akkor már megvolt a fiam, 3 hónapos volt). Nem bíztam benne annyira, hogy bármikor is oda merjem engedni a gyerekemhez, mert mindent zsákmánynak tekint ami kisebb nála. Amúgy soha senkit nem harapott meg a szájából a kaját is ki mertem venni. De már csak az alkatából kifolyoólag se engedtem volna. Ez csak az én véleményem, hogy hozzáértők nem véletlenül nem ajánlanak kisbaba mellé valamilyen kutyát, de persze a te kutyusodat te ismered.
2013. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
szintén malamut, a fiam előtt bezárjuk, v felvesszük, pedig 4,5 éves. a kutyus idős, nem merem összeengedni őket. van egy kicsi, most 3,5 hónapos cane corsonk, vele játszik a fiam, 6 hetes kora óta neveljük a kutyust. kettesben nem hagyom őket, nagyon játékos még, fegyelmezni kell. később gondolom nem lesz gond, maximálisan gyerekbarát eb. a szamojádról én azt olvastam egyébként, hogy szintén gyerekbarát.
2013. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk malamutjaink vannak, soha nem okozott gondot fegyelmezni őket a gyerek közelében. Persze nem reggel amikor nagyon aktívak :)

Gondolom ha ezt a fajtát választottad akkor sportoltok vele, vagy legalább rendszeresen van futtatva, utána pedig felügyelettel odaengedhetnéd, nehogy később pont ez a tiltás a visszájára forduljon, és a kutya haragudjon meg a kicsire. Természetes, hogy a 8hónapos gyereket félted, de fogd a kezedbe és úgy mutasd meg neki a kutyust, vagy a kutyát fektesd le és állítsd mellé a babát. Már most el lehet kezdeni mondogatni mind a kettőnek, hogy ne bántsák egymást. Nálunk szigor van, a kutyák nem nyalogatják, ugrálnak, lökdösik a gyereket, de a gyerek sem húzza a fülüket, rángatja a farkukat, veszi el a kajájukat vagy zavarja meg az alvásukat!!

Felügyelet nélkül pedig nem hagynék gyereket és kutyát akármennyire megbízok bennük!!

2013. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
AMENNYIBEN a kutyátok megfelelően szocializált, jól nevelt, engedelmes, tudja a helyét a családban és feltétel nélkül szót fogad nektek, valamint AMENNYIBEN a gyermekedben tudatosítottad, hogy a kutya egy élőlény, érzései vannak, neki is fáj, ha bántják, valamint ha pihenni akar, akkor nem piszkáljuk, úgy nem látom a problémád okát. Egy igazán jól nevelt kutya, és egy jól nevelt gyermek között nem láttam még olyat, hogy a kutya kárt okozott volna a kisgyermekben. Mondjuk, nem írtad, hogy a gyermeked néhány hónapos, esetleg néhány éves, mindenképpen szülői felügyelet alatt lehet csak egymás társaságában gyermek és kutya, de a kutyák általában tudják, megérzik, hogy egy kisgyermekkel, illetve egy idős emberrel finomabban kell játszani. Náluk ez ösztönös, de a nevelésnek is fontos szerepe van benne. Egy állandóan fel-felugráló, neveletlen, fegyelmezhetetlen kutyával semmiképpen sem engedném játszani a gyermekemet. Nekem is vannak gyermekeim, illetve van egy közel 50kg-os vadászkutyám is, gond nélkül el vannak együtt. Annak a válaszolónak pedig, aki a malamuttól félti a gyermekét, a cane corsótól viszont nem, hát egy kicsit félretájékozott :) Ettől függetlenül, nem kizárt, amit ír, csak engem egy kicsit megmosolyogtatott (aki ismeri a két fajta jellemzőit, az tudja, miért).
2013. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
Bocsánat, most látom, hogy 8 hónapos :)
2013. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mint írtam a malamut idős, 10 évnél idősebb, a fiamat 2 éve ismeri, akkor költöztünk haza. a corsot 6 hetes kora óta neveljük. ja és a corsok gyerekbarát kutyák, pláne ha együtt nőnek fel és jól neveltek. nem értem miért mosolyogtál ezen.
2013. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk vannak a malamutjaink, a barátnőmnek meg cane corso-ja, 8hetesen vette. Nagyon durván játszik vele, mindíg fellöki szegény kislányt, pedig születésétől együtt voltak. Nálunk a malamutok soha nem bántották pedig a fiú már 11 a lány 10éves! Én megértem min mosolygott..
2013. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
sosem lökte fel a fiamat, rá sem ugrik, csak mellette ugrál. gondolom nevelés kérdése...
2013. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!