Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát tervezünk a párommal de...

Babát tervezünk a párommal de szeretnénk egy kutyát is. Golden retrievert. Akkor vegyük meg a kutyust amikor megszületett a baba hogy együtt nőjenek fel, vagy előbb a kutyus hogy már ne legyen olyan kajla mire jön a baba?

Figyelt kérdés
Volt már goldink nagyon gyerekbarát állatok de ebben a kérdésben nem tudom melyik lenne a jobb.

2012. nov. 12. 15:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
5%

meg hogy nehogy toxémiát (betegség amit a toxoplazma ,kutya macska terjeszt és ezt elkapd terhesen ha éppen érzékeny vagy rá.

szerintem nem fér össze a terhesség és egy állat,sőt még egy kisbaba és egy állat sem...


de biztos van ellenpélda.


vagy elkapod vagy nem !


minden jót.

2012. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
Ha mindenképpen akartok kutyát most fogadjatok örökbe egy kölyköt. Addigra mindent megtanítotok neki, úgy ahogy mondod, nem lesz olyan kajla.
2012. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Nekem goldiem van és 4 hónapos terhes vagyok. Az enyém már felnőtt, tudom mire számítsak tőle, így nyugodt szívvel vállaltam a babát. Szerintem előbb legyen a kutya, megtanítod arra a viselkedésre amit elvársz tőle, és akkor tudod majd mennyire engedheted a gyerekkel játszani. Ráadásul szerintem sok lenne egyszerre egy kölyök meg egy bébi, ha még nem volt kutyád és ráadásul kezdő anyuka is vagy. Sokan mondják, amit még nem tudok saját tapasztalattal alátámasztani, hogy goldies családokban a gyerek a kutyába kapaszkodva tanul meg járni:)
2012. nov. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
1es: direkt rákérdeztem állatorvosnál, védőnőnél stb... és mindegyik azt mondta, hogy csak a macska veszélyes, a kutya nem toxoplazmozis szempontjából. Az állatorvosunk 6 hónapos terhes koráig dolgozott és nem lett semmi baja.
2012. nov. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
10%

2. vagyok.


Első válaszolóval annyiban értek egyet, ha panelházról van szó. Na oda nagy testű kutyát sose vinnék be. Kertesbe, miért ne lehetne? Ha a teraszt el tudjátok zárni előle, a gyerek nem fog kapcsolatba kerülni a kutyával csak, ha Ti is akarjátok. Egyik családnál így van, a gyerek kb 3 éves korába simogatta meg először a kutyát, addigra a kutyának is benőtt a feje lágya. Az anyuka meg nem dajkálgatta annyit a kutyát hanem a férje foglakozott vele.

2012. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

Én is várnék egy kicsit a kutyussal mert egy kisbaba meg egy rakoncátlan kiskutya ki fog csinálni. Mind a kettőnek ellátás kell a kiskutya is kiköveteli a figyelmet ráadásul a kutyus nem fekszik hónapokig pelusban, gyorsabban nő és ha az elején nem tanítjátok, nem foglalkoztok vele eleget és szakszerűen akkor később rengeteg gond lesz vele.


Mellesleg hozzátenném, hogy minden kutya csak akkor lesz gyerekbarát, ha úgy is nevelik. Tudom mindegyiknek megvan a maga vérmérséklete de a nevelés a döntő. Egy baba meg egy háztartás mellett lesz rá időd?


Azon is érdemes elgondolkodni, hogy mi a jobb? Ha egy kiskutya előbb érkezik és úgy érzi betolakodik egy új jövevény az életébe, a területére, a rangsorba, vagy az a jobb ha egy kialakult közegbe érkezik a kölyök, ahol aztán megmutatják hol a helye.


Várd meg míg a babában kialakul valamiféle ellenállás a betegségekre, meg amíg fel tudja fogni, mit szabad egy kis állattal csinálni.

2012. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

tettesd át ezt a kérdést állatok-kutyák kategóriába mert itt sok a "burokba zárjuk a gyereket" Anyuka.

Golden egy családi kutya amúgy,imádni fogja a picit de ehhez korán szocializáljátok. Mindenképp baba előtt vegyétek meg,és vigyétek sokat gyerekek közé hogy szokja a nyúzást és hogy hogy kell viszonyulni a kisgyerekekhez. A falkavezérséget tartsátok be és olvass utána,hogy nehogy féltékeny legyen,és jó helyről vegyétek tenyésztőtől hogy idegrendszeri rendellenességre le legyen szűrve! Ez nagon fontos!

2012. nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
A goldi valóban az egyik leggyerekbarátabb kutya. Én viszont felcserélném a sorrendet, persze csak ha van két-három év türelmetek. A kutyu megszokná, hogy rengeteg időtök van rá, ugye míg csak ketten vagytok ő egy amolyan "gyerekpótlék" is. És ő veszteségként fogná fel a pici születését, hisz utána kevesebb idő jut rá. Fordítva viszont a pici imádná a kölyköt, a kutya már úgy ismerné meg a családot, hogy hárman vagytok, ő a negyedik a sorban. Bár még egyszer mondom, ez a fajta nem akarja a domináns szerepet betölteni, de ha az ő "lelkivilága" is fontos, akkor én így tennék. :)
2012. nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
11%
Minek a baba, ha a kutya a döntő tényező?
2012. nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Toxémia :DDD


Toxémia = eclampsia, te mindenttudó :)))


Toxoplasmosist pedig egy életben egyszer lehet szerezni. Mivel a kérdező jó eséllyel olyan szülőkkel rendelkezett, akik nem úgy akarták megóvni az immunrendszerét, hogy mindentől elzárták, nehogy véletlenül legyen ellenanyaga vagy erősödjön kicsit, így valószínűleg már régen átesett rajta és immunis rá.


A gyereknek pedig annál gazdagabb lelki világa és élete lesz, minél több olyan lény veszi körül, aki szereti, legyen az ember, vagy állat.

2012. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!