Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Mit csinálunk, ha meghalunk?...

"Mit csinálunk, ha meghalunk? " Erre mit válaszolnál egy 4 évesnek?

Figyelt kérdés

Hirtelen jött a kérdés, köpni-nyelni nem tudtam, és elég bénán válaszoltam rá. Aztán megint előjött, megint felkészületlenül ért. Nem tudom mit válaszoljak legközelebb, mert az őszinte válasz, az hogy nem tudom, és hogy én is félek a haláltól, de ezt nyilván nem mondhatom. :S Nem vagyunk vallásosak.

(Amúgy nem volt haláleset a családban, nem tudom honnan vette a dolgot, a múlt héten oviban sem volt...)



2013. jan. 23. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szoktam mondani, hogy a testünk, lelkünk pihenni tér. A lelkünk az angyalokhoz száll, ahol nagyon szép és jó minden, semmi nem fáj, mindenki boldog.
2013. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Én- attól függ mennyire "értelmes", vmi olyat: h alszunk sokáig, és nem lehet felébreszteni. vagy az angyalkákkal játszunk a felhőkön. gyereke válogatja persze, h mit ért meg. :)
2013. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is 3-4 évesen kérdezgetett a gyerekem a halál témájáról, teljesen normális, érthető az érdeklődése. Én azt mondtam neki, hogy senki sem tudja, mi történik a halál után. Azt is elmondtam, hogy sokféle elképzelésük van erről az embereknek, van, aki a mennybemenetelben hisz, van, aki az újjászületésben (stb.)

Lehet, hogy ez túl „felnőttesen” hangzik, de azt gondolom, a gyerekek nem hülyék, és nem szégyen nekik megmondani, ha valamit nem tud az ember.

Egyébként jót mosolyogtam akkor azon, hogy az alternatívák felvázolása után a gyerekem azt mondta, ő leginkább újjá szeretne születni – szöcskeként. :)

(És erről aztán lehetett kedélyesen beszélgetni, hogy miért pont szöcske, stb.)

2013. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt az egyet ne mond, hogy olyan,mintha aludnánk, csak soha többé nem kelünk fel. Nálunk apa így homályosította fel a legidősebb gyerekünket ilyen idős korában, és két hétig nem mert elaludni szegény gyerekem... Nálunk sok kisállatuk van a gyerekeknek, egyik-másik elég rövid ideig él, így ők már megtapasztalták, mi az a halál. Azt mondtam nekik, hogy egyszer mindenkinek eljön az ideje, bízunk benne, hogy nagyon sokára, mikor már öreg, és akkor meghal. Aki meghal, az többé már nem csinál semmit, mert kiszáll belőle a lelke, fel a felhők közé, hogy onnan mindent lásson, és vigyázzon azokra, akik még élnek. A testét pedig eltemetjük a földbe. Gyakran járunk ki a temetőbe a nagyszülőkhöz, dédikhez, felfogják a dolgot, de nem értik meg (szerintem ezzel mi felnőttek is így valahogy vagyunk). Mi sem vagyunk vallásosak, de amikor ritkán elmegyünk a templomba, azt mondtuk nekik, azért imádkozunk, hogy azok a szeretteink, akik már meghaltak, vigyázzanak ránk.
2013. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik korábbi válaszolóhoz hasonlóan én is azt mondom mindig erre a kérdésre, hogy ezt senki nem tudja. Aki meghal, az itt, a Földön már nem csinál semmit, valójában már nem is létezik, csak a teste marad utána, azt pedig eltemetik. Én is meséltem a gyereknek a különböző elképzelésekről, hogy vannak, akik abban hisznek, hogy a mennyországba kerül az ember, mások abban, hogy egyszer valamikor - senki nem tudja mikor - mindenki, aki meghalt, és jó ember volt, az majd feltámad, vannak, akik az újjászületésben hisznek, és vannak, akik szerint a halál után nincs már semmi.

Én úgy látom, hogy számára ez nem egy félelmetes téma, néha eszébe jut, aztán el is felejti, viszont teljesen jól megérti, amit magyarázok neki. Próbálom természetesen kezelni a dolgot.

2013. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

4-es, köszi, mindig tanul az ember :) még szerencsére nem voltam ilyen helyzetben.

2013. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megbeszéltem vele a dolgot, nagyon jól fogadta.

Tudom, hogy még ezzel nincs letudva, de akkor is jó érzés, hogy tudtam neki őszinte, mégis megnyugtató választ adni. :)

2013. jan. 24. 10:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Örülök ennek a kérdésnek, és annak, hogy nem kezdtek el a vallásosak beszólni. Sajna már tapasztaltam ilyet. De "sajna" mi sem hiszünk így elég nehéz a gyereknek olyat mondani, ami nem iszonyú rémisztő.

Én is mondtam neki, hogy "van aki azt gondolja, felmegy a mennybe aki meghal, de én ezt nem hiszem, igazából én nem tudom". Ez volt a legértelmesebb válasz, amit ki tudtam csikarni magamból.

2013. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Skywalker33 válasza:
100%

Halihó!


nagy gond hogy a felnőttek sem tudnak semmit az élet legizgalmasabb kérdéséről a halálról.

Pedig mamár bárki utánna járhat, nem halunk meg sőt talán még jobban is élünk halálunk után :)

Én a fiamnak ennyi évesen az igazságot mondtam: aki meghal csak eltünik a szemünk elől de lát minket,...a temetőbe csak átmeneti búcsúzkodásra megyünk mert még látjuk egymást, és a kik szeretik egymást azok egy pillanatra sem szakadnak el egymástól :)

T.

2013. jan. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a vallásos, vagy az ateista verziót szeretnéd.


Én emlékszem, hogy az utóbbit kaptam, kb. ennyi idősen és nagyon nyomasztó volt. Valami ilyesmit mondtak nekem: "Akkor nem lesz semmi. Eltűnsz. Olyan, mintha aludnál, de soha többé nem kelsz fel" :(

2013. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!