Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek inhalátoruk van,...

Akiknek inhalátoruk van, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Milyen betegségre használjátok, mekkora gyereknek? Doki írta fel, vagy felírás nélkül vettétek? Használjátok tünetmentesen is, vagy csak betegen? Mit használtok bele? MÁst alapesetben, mást ha beteg? Doki írja fel, vagy recept nélkül lehet venni?

Jó sok kérdés tudom, de ha tudtok, kérlek minél többen segítsetek, válaszoljatok! Köszönöm!


2013. jan. 23. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
nekünk a gyerekorvos írta fel, így 10%-ot kellett fizetnünk, kettőezer valamennyit. Egy csekket kaptunk, az postán fel kelett adni, gyo-hoz visszavinni a szelvényt, ő berendelte az inhalátort és 2 nap múlva telefonált, hogy mehetünk érte, megérkezett. Akkor még egy 2 és egy 3 évesünk volt, azt mondta, hogy minden gyerekes családba kellene lennie, ráadásul nálunk két kicsi van, korlátozottak a lehetőségei, mert 15-20 db-ot adhat el így, de legyen az egyik a miénk. Ha köhögni kezdenek, már elő is veszem, Salvust töltök bele és kezdődhet az ölbenülős meseolvasás. Csak akkor használjuk, ha köhög valamelyik, tünetmentesen nem, bár nem is krupposak vagy asztmásak, tehát megelőzésnek nincs rá szükség. Ha egyálltalán ezeket meg lehet vele előzni, nem tudom. Mindig csak Salvust töltünk bele, abból is csak egy kupaknyi kell. Felírás nélkül is lehet venni a miénket egyébként. Philips Respironics egyébként.
2013. jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyósomé volt, szóval mi kaptuk az inhalátort. A legelső válaszoló pontosan leírta, hogyan lehet hozzájutni!

Amikor már náthás egyből előveszem (tünetmentesen én sem használom), nagyon jó! Mi nátrium-cloridot(konyhasó-a kis üvegcsés) használunk bele, szerintem az a legjobb! 3 éves, már egyedül fogja magának!

Utána várok egy picit, majd jöhet az orrszívó-porszívó!

2013. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

amint köhint egyet,már inhalálom is salvus vízzel naponta kétszer,reggel ovi előtt,és este

pulmonológus írta fel,így öt ezerbe került 18 helyett

fel kellett hívni egy céget,másnap hozták házhoz ingyen,a receptet oda kellett adni

nekünk nagyon bevált,hörghurutra hajlamos a fiam,amióta megvan(tavaly tavasz óta ) alig volt hörghurutja

tünetmentesen nem használjuk,de nem várom meg,amíg beteg lesz,hanem tényleg az első köhintésre inhalálom,vagy ha kicsit elkezd folyni az orra akkor is megelőzésképpen

2013. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is Philips Respironics van. Mi megvettük bolti áron, 18.000 Ft-ért, bár felírták volna, de nem tudtuk kivárni.

4 éves kisfiam kruppos, 20 hónapos kislányom asztmás. Mind a kettővel járok pulmonológiára, és ott mondták, hogy felírják receptre, de mi akkor már megvettük.

Nyugis időszakban nem használjuk, csak akkor, ha valamelyik köhög. Eleinte salvus vízzel használtam, de a fül-orr-gégész majdnem lenyelt keresztben érte, azóta gyógyszertárban vett izotóniás sóoldattal használjuk. Ha komolyabb gond van valamelyikkel, akkor Dexa van itthon, ez vényköteles. Salvust hidegpárásítóba használunk.

2013. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

-Kruppnál alap, hogy használjuk. Amint jön a roham, beizzítom az inhalátort. Hörgőgyulladásnál szintén alap.

-Minden felsőlégúti nyavajára jó, de az enyhe náthánál nem használom, inkább akkor, amikor már köhögés is van.

-Először doki írta fel, úgy 4500 ft volt. Majd az tönkrement, új doki lett és ő nem írta fel... A Lidlben vettem, 7ezerért. Igaz, az nem ultrahangos, mint az előző volt, de ugyanolyan jó, csak hangosabb.

-Salvus vizet töltök bele, reci nélkül kapható szinte bárhol (Tesco, Interspar, drogéria, patika)

2013. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!