Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák néztétek a Házon...

Anyukák néztétek a Házon kivül-t? Istenem, olyan borzasztó hogy igy kell nélkülözni gyerekeknek. Valóban ennyi mélyszegénységben levő család van Mo-n? Miért nem segit nekik az állam?

Figyelt kérdés
Annyira megérintett. :( Szokunk mi is segiteni másoknak, de hát abból nem lakatjuk jól az összes gyereket. Hogy tudják az államfik nyugodtan álomra hajtani a fejüket? Legalább a gyerekekre néznének...
2013. jan. 24. 12:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Látom sok mindenkit érzékenyen érintett a téma,3.ik kérdés már ma ezzel kapcsolatosan.


Én ma néztm meg,mert tegnap kidőltem.Kár volt megnézni....

Nem értem,hogy engedhették haza azt a 2 hetes picit abba a putriba,ahol nincs rendes fűtés,kaja,víz,és most már villany sem.Szörnyű...

2013. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Én is ma néztem vissza. Megdöbbentő, hogy engedhetik, hogy gyerekek ilyen körülmények között éljenek. Meg az alapvető dolgokat sem tudják biztosítani a szülők. Ilyen esetben én azt mondom, hogy jobb ha az állam beavatkozik a család életébe, mert ennek jó vége nem lesz.
2013. jan. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Bocsi ha már volt ilyen kérdés, még nem láttam, most jöttem csak fel.

Hát én sem értem, ha nem eszik az anyuka nem lesz teje, mivel eteti a kicsit, ha pénze meg nem lesz tápszerre?

A dokijuk meg no comment, biztosan tudja hogy milyen körülmények között élnek, hát nem volt benne annyi emberség hogy kiváltsa neki azt a gyógyszert. Szegény kicsit úgy sajnáltam, még a lázát sem tudták levinni mert még lázcsillapitójuk sem volt. Most is a sirás kerülget... :(

2013. jan. 24. 12:12
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

Igen, engem is ez zavar, hogy hányan kaptak most év végen több milliós jutalmat, a több száz ezres fizetésük mellé!

Meg hogy 150-200 ezer az átlag kereset Magyarországon!

Hol????! Felénk mindenki 70-80 ezret keres a gyárban!

Ha mindd a két szülő dolgozik, akkor van havi 160.000 ft-ha egy családnak! Na ebből fizess rezsit, lakás hitelt, és meg egyél, ruházkodj!


A szomszéd néni 60.000 Ft-ős nyugdíjából meg a 4 éves unikájár is eltartja, mert lepasszolják hozzá 2-3 hétre!


Szegény kislánynak lányom mondta lyukas a papucsod, lyukas a nadrágod...., koszos a ruhád.... Annyira sajnáltam szegényt.

Mikor nálunk eszik, úgy fal, mint aki sosem evett! Kérdeztem mi volt az ebéd, mondta semmi...

Ilyenkor látom milyen jó dolga van a lányomnak, másnak a tizede sincs meg! Hiába mondom lányomnak ne válogass, mert a Vivinek ennie sincs mit...

2013. jan. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Na pont ők azok,akik azért szülnek,h kapjanak az államtól pénzt! Az anyuka 3 gyerek után 70e ft-ot kap az államtól (Gyes+családi)+ anyasági 60e ft. Ebből akarnak megélni. Fizetnek 30e ft-ot azért a putriért.Hogy a fenébe engedték ki azt a kisbabát ilyen lakásba? Miért nem veszik el a nagyobbakat,ha egy lázcsillapítót nem tudnak kiváltani? Három napja lázas a gyerek?? Apuka csak siránkozik,h lopnia kell,és még ezért le is ültetik??! Anyuka elmehetne anyaotthonba,normális körülmények közé,ahol van fűtés,víz. Nem hetente fürödhetnének. Most gondold meg,ha több pénzt adna az állam,még több gyereket szülnének,mert a gyerekekből élnének! Azaz belőlünk élnének,abból a pénzből amit mi fizetünk. Mit szólnál ha (mégjobban)emelnék az adót,azért mert az állam nem tudja eltartani ezeket az ingyenélőket?
2013. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Na, ez az! Amellett, hogy igen, sajna vannak olyanok, akik önhibájukon kívül kerültek szar helyzetbe, vannak ezek a retkek is. A pasi elmondása szerint ő még sosem dolgozott. De a 3.-at megtudta gyártani!!!!!!!! Az a csitri meg csak szül világba, a gyerekek meg, hát, olyanok lesznek amilyen. És utána sírunk a hátrányos helyzetűek miatt. A zöm belőlük van.
2013. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Azt mondták 55000 ft-ot kapnak. Munka nincs arrafele, mondjuk az igaz hogy apuka akkor elmehetne máshova is dolgozni. De azok a gyerekek nem tehetnek róla, nem mondom hogy pénzzel támogassák őket, de mondjuk élelmiszer csomag, vagy ajánljanak munkát amiből eltudják tartani a gyerekeket. Ők nem bűnhődhetnek! Nem igaz hogy arrafele senki nem lássa hogy hogy élnek, hogy segiteni kellene nekik márcsak a gyerekek miatt is, akár a gyámügy vagy a polgármesteri hivatal. Múltkor is ilyen szegényekről volt, ahol a szegény asszony azt mondta hogy leszopogassa a csontot a gyerekek után... Ő dolgozott közmunkát, de azt is lecsökkentették nekik, hát aki akar sem tud jobban élni...
2013. jan. 24. 12:28
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem az is felháborít, hogy hol van ilyenkor a gyámügy?! Nem arról van szó, hogy aki szegény attól vegyék el a gyereket, de aki ilyen körülmények között vállal saját felelőtlensége miatt gyerekeket, attól igenis vegyék el! Se víz, se villany, se fürdés, és még gyógyszert sem kap az a szégény gyerek! Komolyan ilyenkor olyan dühös és tehetetlen vagyok!

Rendszeresen adakozunk gyermekvédelmi alapítványoknak, de én is tudom, hogy az csak csepp a tengerben. :(

Két picit gyermekünk van, akiknek mindent megadunk. A legnagyobb természetességgel trappolnak a hütőhöz és nyúlnak a finomságokért. Mikor néztem a riportot én éreztem rosszul magam. :(

Természetesen nem arra a családra értem amit írok, akiknél a ház törlesztője megugrott, és anyuka se talál állást. :(

2013. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Mind a két családra azt mondjuk szegény. Mégis óriási különbség van a két család között, az állambácsi pedig nem különböztetheti meg a családokat, ezért nem is segít. (csak magán, meg a politikusain, hogy nehogy elszegényedjenek)
2013. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

5-ös vagyok..

Azt mondják 55ezret kapnak,na igen azt mondják...A valóság 25 e gyes+ 3 gyerek után családi=3x16e===73 ezer

A gyerekek nem tehetnek róla,ebben igazad van. Vajon nem lenne nekik jobb ha nevelőszülőkhöz,vagy otthonba kerülnek? Nem fáznának,lenne mit enniük,ha beteg ápolnák,gyógyszert kapnának,tiszták lennének-egészségesebbek lennének! Amikor leesett a nagy hó,hómunkásokat kerestek,a kerületünkben minden jelentkezőnek tudtak munkát adni! Apuka foghatta volna magát és eljön Pestre,alszik hajléktalanszállón,de lenne pénz gyógyszerre!

2013. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!