Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam nem hajlandó óvodába...

Kisfiam nem hajlandó óvodába menni. Ötletek, hogy mivel vehetném rá, hogy mégis menjen?

Figyelt kérdés
Már egy napot volt, és tetszett neki. nem tudom, miért gondolta meg magát.
2009. aug. 31. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

semmiképp ne vesztegesd meg!

Magyarázd el szépen neki, hogy az oviban vannak a kispajtások, sok-sok játék, rajzolás, futkosás... Elviszed az oviba, érzékeny búcsú, aztán máris elmélyül a játékban...:)

2009. aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Esetleg meg lehet próbálni azt, hogy neki azért kell mennie, mert neked/párodnak dolgozni, tesónak suliba... Hátha így majd 'felnőttnek' érzi magát és szívesen elindul. Egy ismerős kisgyereknél bejött :).


Persze az is jól jöhet, amit az első válaszoló írt!

2009. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mint ovodapedagogus, talan annyit mondhatok, a gyereknek nem szabad ereznie, hogy aggodik amiatt, hogy mennyire marad ott szivsen vagy sem.

El kell magyarazni a gyereknek, hogy oda minden gyerek szivesen megy, mert az egy jo hely, ahol tanulhat szamolni es hallhat gyonyoru meseket, rajzolhat...aztan tegye hozza, hogy Onnek dolgoznia kell hiszen ha nem dolgozik akkor nem lesz amibol majd etelt vasarolni esetleg kiskocsit...

Mindig egyezzenek meg abban, hogy amikor elmegy integethet a gyerek az ablakban (igy neki konnyebb elengedni) aztan le kell szogezni az idopontot amikor ujra talalkozhatnak(pl ebedutan, alvas utan stb...)

Ha a gyerek kozben sirni kezd(elvalaskor) nem szabad visszamenni, esetleg visszafordulni visszanezni vagy mondani egy annyit, hogy hamarosan talalkoznak! Ha visszamegy es megnyugtatja a gyereket, a kovetkezo tavozasnal megint ugyanez elofog fordulni. Fontos, hogy megtanulja a gyerek, hogy kotelessege jarni ovodaba, de attol meg ott a csaladja aki nagyon szereti Ot. kitartast es sok sikert kivanok:)

2009. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az óvodába nincs olyan beszoktatás, mint a bölcsibe? Mert szerintem a gyereknek nem "kötelessége" járni az oviba, ahogy azt előttem irták. Én 30 évesen a mai napig emlékszem, mekkora trauma volt 3 év otthonlét után, hogy hipp-hopp otthagynak, akkor még nem volt beszoktatás. Nem lettem lelki sérült, de nem tartom egészségesnek, mert mindenki másképp dolgozza fel. Szerintem a legjobb tényleg az lenne, ha először lehetne csak pár órára vinni, aztán ezt növelni.
2009. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

* a 22:05 os vagyok...

szerintem max mesebol emlekszel arra, hogy mekkora trauma volt...de nem vitatkozom, biztosan jobban tudod...

amugy amit leirtam az a beszoktatas resze...nem legbol kaptam

masik az hogy a gyereknek kotelessege, termeszetesen idezojelben az, de elengedhetetlenul szukseges, mert csomo olyan dolgot sajatit el ovodaban amit otthon nem lehet es az iskola sem potol...

en nem vitatkozom, le lehet pontozni!

2009. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22:33-as vagyok. Nem csak mesélték. Elég sok emlékem van 2 éves koromtól, és ez normális is, nem értem, miért ne emlékezhetnék rá, hogy hogy integettek, hogy milyen érzés volt?? És persze, meg kell tanulni, hogy otthagynak, és hogy utána jól érezzem magam, de akkor sem tartom helyesnek, hogy ezt a jelenleg csakis társadalmi konvenciót kiváltjuk annyival, hogy meg kell tanulnia a gyereknek. Nem vagyok nagy liberális gyereknevelő, sőt, de hiszek benne, hogy vannak dolgok, melyeket megkönnyithetünk gyerekünknek, ezért kérdeztem a fokozatosságot, hogy ilyen lehetőség nincs-e.
2009. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha te úgy döntöttél hogy mennie kell a óvodába, akkor én nem csinálnék belőle kérdést, hogy akar e menni vagy nem. Egyszerűen meg kell tanulnia hogy ez most nem kívánság műsor hanem mennie kell. Vannak dolgok amiben a határozottság nagyon fontos és ez szerintem ilyen. Ha azt érzi rajtad hogy te is bizonytalan vagy annál inkább próbálkozni fog azzal hogy otthon maradhasson. Ha egyszer megengeded hogy nem menjen akkor többször akarja majd. Lehet hogy elsőre csúnyán hangzik de szerintem igenis hatásos, ne enged hogy alkut csináljon belőle. Menni kell és kész nem lehet vita. Nem olyan drasztikus mint elsőre látszik.
2009. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az eddigi jó tanácsok mellé még annyit írnék, hogy esetleg vigyetek otthonról valamilyen kis alvós társat amihez napközben is hozzábújhat ha hiányzik neki az otthon. Nekünk ezt az óvónénik ajánlották.
2009. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!