Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyszer vajon fogja azt...

Egyszer vajon fogja azt gondolni a kisfiam, hogy most már egyedül alszom és nem megyek át anyáékhoz éjjel illetve milyen korban lehet azt egy kisgyerekkel megértetni, hogy egyedül kell aludnia?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves. Mióta 20 hónaposan rájött, hogy az új ágyikójából át tud jönni hozzánk a másik szobába, egy-két óra saját helyén való alvás után fut át hozzánk aludni. A visszacipelés nem jött be, volt hogy még hajnali fél3kor is üvöltött este 11 orától és futkozott kifelé. Reggel korán kelünk , dolgozunk, ugyhogy szeretnénk aludni... Ma azt mondta egy kedves pszichologus, hogy magátol nem fog leszokni erről, max 14 évesen. Ha van tapasztalatok ilyen téren, mikor és hogyan szokott le a gyerkőc erről, légyszi válaszoljatok.

2013. jan. 24. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

barátnőm 12 éves fia még nem szokott le róla :D szóval lehet igaza van a pszichomókusnak :)

az enyém 3,5 éves, ő nyert, velem alszik, lehet mi is így járunk :)

2013. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A valódi szeparációs szorongás 12-24 hónapos kor között jelentkezik egy időre, hónapokon át jellemző. Ilyenkor nem javasolt a külön szobában altatása. De 24 hónapos kortól lehet kísérletezni evvel, egyénfüggő. Saját magától tényleg nem igazán működik. Legyetek következetesek.


Kerülni kell az összetett procedúrát úgy mint ringatás, ölbevevés, sétálás vele satöbbi, mármint altatáskor kerülendőek. Mert ezt szokja meg és lassabban alszik el, sőt, ha felriad, csak azon a módon lehet újra elaltatni, amihez hozzászoktattátok.


Szóval csak puszi és cirógatás amit meg kell adni neki, nagyobb gyereknek népmese ezen felül (a szülő hangját többet jelent, mint felvételről, tévéből).


Van gyermek, akinek kell kislámpa, míg el nem alszik, és van, akinek kell hogy egy picit nyitva hagyjátok a szoba ajtaját.

2013. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Felriadva azt az állapotot keresik megnyugvásként,ahogy elaludtak előtte, tehát ha ringatod, ölben/melletted alszik el, akkor ugye ugyanerre lenne szüksége az újra elalváshoz. Ezért jó, ha valahogy megtanulja megnyugtatni önmagát, alvókát ölelget vagy mittomén. Sok gyereknek éjjeli lámpa kell, mert a napközbeni szorongásaikat vetítik ki éjjel és ebből a szempontból az ő félelmeik valósak.

Vannak olyan gyerkőcök, akiknél beválik, hogy eleinte minden éjjel 5550x vissza vannak cipelve az ágyaikba és aztán ez ritkul és végül megtanul egyedül megnyugodni és visszaaludni és nem járkál át, nem hisztizik ugyanezért éjjel. De vannak - és jellemzően az érzékenyebb idegrendszerű, kifejezetten jó eszű tehát ebből fakadóan intenzívebb fantáziájú gyerekek- akiknél nem válik be, főleg, ha előzményként esetleg a testkontaktusfüggés egész csecsemőkortól fennáll, a kifejezetten bújós, simizős, esetleg csak ölbenmegnyugvós babákból lesznek leginkább az együttalvós gyerekek.

De: számtalan tanulmány mondja, hogy legkésőbb kiskamaszkorban megszűnik a szülővel alvás igénye.

Én a magam részéről inkább hagyom, hogy velem aludjanak nyugodtan, mélyen és ébredjen érzelmileg stabilan, fizikálisan kipihenve, mint parádézzunk éveken át. 4,5 és 3 évesek. Tíz évet még hozzáadok, aztán a kezemet se akarják majd megfogni... kiélvezem a közelségüket míg lehet :)

2013. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
első vagyok, ezzel nagyon egyetértek, én is így látom : "Én a magam részéről inkább hagyom, hogy velem aludjanak nyugodtan, mélyen és ébredjen érzelmileg stabilan, fizikálisan kipihenve, mint parádézzunk éveken át."
2013. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Disi ***** válasza:
Az én kislányom 18 hós múlt és nálunk is ugyanez a helyzet :-( Én azt sem bánnám ha velüj aludna, de annyira mocorog hogy nem tudok tőle aludni. Volt egy hét amikor csak rajtam fekve akart aludni. Most inkább én megyek át hozzá, megágyazok az ágya mellett és mikor megindul szólok neki és odafészkel mellém. Sajnos ezzel még nincs vége, ugyanúgy felébred még 2-szer, elindul, utána szólok akkor észbe kap és visszajön. Úgyhogy nem nyugszik meg attól hogy mellette vagyok.
2013. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Nincs gyerekem, így csak magamról tudok beszámolni:

Kb. 2 évesen kezdtem el az átmászkálást, minden éjszaka pontban éjfélkor megjelentem a szüleim ágyánál. A gyerekorvos azt ajánlotta nekik ('80-as évek közepén), hogy ha meg tudják oldani, engedjék hogy ott aludjak, mindenkinek jobb lesz. Így is lett, apukám minden éjfélkor fogta a párnáját és kiköltözött a nappaliba (legendás eset, hogy akkor is indult 0:00-kor, amikor a nagyiméknál töltöttük az éjszakát :)).

5 évesen hagytam abba magamtól, egyik napról a másikra az átmászkálást. Mai napig emlékszem, hogy nekem rengeteget jelentett hogy az anyukám mellett alhattam, biztonságban éreztem magam, és nem utolsó sorban mindenki kipihent, kiegyensúlyozott volt. Bár nem kérdeztem, de feltételezem hogy a "felnőtt dolgokat" éjfélig meg tudták oldani :)) és utána már csak az alvás maradt mindenkinek.

2013. jan. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nalunk egy éjjeli lampa megoldotta a helyzetet!egész éjjel be van kapcsolva!
2013. jan. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy hogyan altatod a kisfiadat.
2013. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Nekem van egy5 éves lányom. Hasfájós volt, rengeteget sírt, mikor pici volt. Mikor mennem kellett dolgozni, sajnos azt a megoldást választottam, hogy mellette aludtam, vagy köztünk aludt. Most este elalszik a mi ágyunkban, utána átviszem a helyére, néha mellette alszom. Van egy 9 hós kistesó, ő a kiságyában alszik, éjjel 3x kelt. A nagylány is néha átjön vagy sírva hív. Szeretném megoldani a helyzetet, de nem tudom hogyan. HA mellette alszom, pihenek valamennyit, de szeretnék én is a helyemen aludni. Szerintem ha ennyire sír a fiad, aludj vele, talán megnyugszik és tényleg magától elhagyja. Én legalábbis ebben reménykedek.
2013. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is 5 éves fiam van, hasfájós kisbaba volt és bújós, érzékeny. Együtt alszunk. Nem azért, mert ez a meggyőződésem, hanem mert én is érzelmileg kiegyensúlyozott gyereket szeretnék. Ha ez kell neki, ezt kapja és nem méregetem más 5 éveshez.
2013. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!