Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig igényelte gyermeked,...

Meddig igényelte gyermeked, hogy elaltassad? Mikor tanult meg egyedül elaludni, éjjel egyedül visszaaludni?

Figyelt kérdés

Főleg azok válaszai érdekelnek akiknek a gyereke nehezen alszik el egyedül vagy szeret a szülői ágyban aludni.


Köszönöm.


2013. jan. 4. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
2.5 éves lányom este odafekszem puszi megfogom a kezét 10 perc s alszik,d e mivel nemsokára megyek szülni ezért mátol az apuka is probálkozik az altatással hiszen 3-4 napig nem vagyok
2013. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 26 hónapos, itthon igényli az altatást(nálunk ez fürdés után szopi, közben fejből mese, vagy ha az apukája mesél, akkor szopi után hallgatja), a bölcsiben elalszik egyedül, fél éve.

Szóval ez szerintem sok mindentől függ:).

Nameg mit jelent az altatás? Az esti rutin együtt történő elvégzése már beleszámít? Vagy "csak" a szoptatás, ringatás? Vagy a mesélés, éneklés?

2013. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Nagyobbik lányom 3 éves, és kb 3-4 hónapja velünk alszik. Azért alakult így, mert a kishúga most másfél éves, de még mindig gyakran felébred éjszaka, és "kiabál", nyöszörög, és ez felébresztette mindig a nagyobbat, aki ilyenkor szintén utánam "kiabált". A végén rendszerint nálunk kötött ki az ágyban. Aztán ebbe belefáradván úgy döntöttem, amíg a kicsi nem alussza végig az éjszakát, könnyebb a dolgom, ha a nagy velünk alszik, így nem kell éjszaka kétfelé szakadnom... Szóval a helyzet nálunk ilyen szempontból kicsit bonyolult.

A felállás jelenleg az, hogy a 3 éves lányom csak és kizárólag velem hajlandó elaludni, akár napközben, akár este. Egyedül le sem fekszik. Ebből okulva, a kisebbnél már tudatosan alakítottam a dolgot: ő tök egyedül elalszik délután is és este is. Ha éjszaka felébred, többnyire elkezd "anyázni" de be sem kell mennem hozzá, mert pár perc után magától visszaalszik.

Nem tudom, mekkora a gyermeked, de egy tuti: minél nagyobb, annál nehezebb megtanítani neki az egyedül alvást. Fogalmam sincs, nálunk is mi lesz, mert hosszú távon ez így nem jó. Ha nincs egyéb zavaró körülmény (mint nálunk a kisebb tesó éjszakai "zajongása", akkor sztem minél előbb szoktasd az egyedüli elalvásra, mert minél nagyobb, annál húzósabb.

2013. jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kedve sutolso csak veled hajlando elaludni akkor hogy volt addig mig bent voltál kórházba ki alatatta? hogy sikerült az a pár nap nálam is ez lezs és elöre féle velem alszik el 10 perc alatt nade az apjával....
2013. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor szültem, akkor a mamánál volt a kislányom. (Apuka dolgozott, nem tudott annyi időre otthon maradni) Előtte már jópárszor kipróbálta az ottalvást, hogy szokja. Ott nem hiányolt annyira, ráadásul akkor még csak másfél éves volt. Most már ugye nagyobb és jobban felfogja, mi történik...

Egyébként amióta megszületett a kistesója, sehol nem hajlandó ott aludni. Többször próbáltuk már, de mindig haza kellett hozni. Csak anya. Elég rossz, de majd kinövi. Remélem.

2013. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a gondom, nemsokára jön a tesó, nem tudom hogy fogom összeegyeztetni, de azért még van egy pár hónapom megoldani.

3 évesem csak úgy alszik el ha ott vagyok mellette. Ha én nem vagyok otthon, akkor elalszik az apjával és a nagyanyjával is, de nem lehet egyedül hagyni míg el nem alszik. Sokszor 40-50 perc is míg elalszik, de mostanában én hamarabb elaludtam mellette a földön mint ő..

2013. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig magától aludt el a kislányom, pontosabban a kezdetektől törekedtünk erre, és működött. Szerintem is minél előbb, annál jobb, mi így kezdtük, és sose volt gond ezzel. Ha már más rendszerbe szokott bele, lehet hogy nehéz lesz. Egy jó könyvet olvastam a témában, a címe: aludj jól gyermekem. Kis vékony kötet, de nagyon hasznos!
2013. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő (3 és 1,5 éves) kislányom a kezdetektől egyedül alszik el. SOha nem kellett sírni hagynom :)


Viszont ők meg velünk nem hajlandóak aludni, pedig annyira jó lenne, néha összebújva szundítani délután....


Mindkét dolog jó is, meg rossz is....

2013. jan. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!