Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon elrontottam. Kisfiam...

Nagyon elrontottam. Kisfiam nem alszik el se vissza éjjel egyedül, mit tehetek már ilyenkor? 2év2hós

Figyelt kérdés
ott kell lennem, ráadásul hajpödrős.nagyon rossz h nem az van h jóéjtpuszi mese ajtó becsuk elalszik, hanem fél orákat ott kell ülnöm vele mindig. ha éjjel felkel akkor is s fogja a hajam. tudom hogy 100%ban én vagyok a hibás, de mit tegyek most? hogyan szoktassam egyedül alvásra ilyen időse? vagy egy 5hós kicsi is, miatta is nehéz ez igy.
2012. júl. 24. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne. Ugyan ez a helyzet nálunk is, csak nem hajat pödör, hanem a kezemet simogatja.
2012. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbáld fokozatosan leszoktatni. először legyél ott, de ne engedd, hgy piszkáljon.

ha ezen túl vagytok, ne legyél bent amikor elalszik.

2012. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikor sír meny be hozzá de csak épp 1 simogatás erejéig jó éjszakát és menj ki

Mutasd meg neki hogy nincs egyedül de ne maradj bent.

Ne hagyd hogy beléd csimpaszkodjon te se puszilgasd, ne beszélj hozzá, lehetőleg ne kapcsolj villanyt

Mikor ki jösz persze ugyanúgy sírni fog de csak 10 perc múlva meny be megint meg mutatni magad aztán 20 perc....

Idővel megszokja hogy nélküled is elalszik.

2012. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én kb 1 évig bírtam a kialvatlanságot, a kisfiam 3-4szer kelt éjszaka és mindig vándoroltam. ekkor egész nap elkezdtem szédülni. voltam vérképen, semmi gond, mondta az orvosom is h az állandó fáradtság, stressz. szóval azóta együtt alszok a kisfiammal. a házaséletünk nem bánja, mert mikor elalszik még van 2-3 óránk a férjemmel. és végre mindenki alszik éjszaka.

A sírni hagyás nálunk azért nem volt jó módszer, mert van egy másfél évvel idősebb tesója és ő is felébredt a sírásra.

Én abba bízok ha majd nagyobb lesz,mondjuk óvodás akkor majd együtt alszanak a tesóval és kész.

Ezt csak azért írtam le, h ha károtok nem lesz belőle, nem olyan nagy gond ez.

Ja és az első gyerekemmel még én is abba a táborba tartoztam, h "mindenki aludjon a helyén és kész!" :)

2012. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez volt 20 hós koráig, azzal a különbséggel, hogy ő cicizni akart a végtelenségig. Cicin elaludt, letettem, felébredt... vissza cicire, elaludt, letettem, felébredt... Így ment ez néha másfél óráig. Nem akartam sose sírni hagyni. Nálunk nem vált be a kimegyek, és ha sír, visszamegyek, majd 2 perc múlva újra, mert én a gyerekre úgy hatok, mint bikára a vörös posztó, csak rosszabb, ha lát. Szóval 20 hósan elegem lett, mert akkor már szinte állandósult az esti másfél óra, és csak simán cicizés után kimentem, és hiába sírdogált, vagy kezdett el szólongatni, nem mentem vissza. Az első 2 nap szar volt (nekem), de azóta sokkal jobb. Sosem sírt úgy igazán, csak az első napokban sírdogált, én éreztem csak rosszul magam, de azóta már nem is szól. Mondjuk van alvósállatkája, meg alvósrongyija, azokat gyömöszöli ilyenkor.
2012. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt asszem kihagytam, hogy most 2 éves, és éjjel még mindig ébred, többször is, de az első ébredéskor, olyan hajnali 3-kor magunk közé veszem, és sajnos cicivel alszik vissza. Hogy erről hogy fogom leszoktatni, azt ne kérdezd.
2012. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!