Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti ellen mit lehet tenni...

Hiszti ellen mit lehet tenni az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
16 hónapos kisfiam ha adok neki valami jót (csoki, rajzfilm, mese), egyszerűen nem tudja abbahagyni, éktelen hisztit csap, amikor vége. Ne adjak neki??
2012. dec. 7. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
a mesét nem nagyon tudod kivédeni.....beszélgess vele sokat....talán segít...
2012. dec. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg vele megbeszélni, hogy nem szabad sok csokit ennie mert fájni fog a pocija, vagy h ne nézzen sok mesét mert fájni fog a szeme meg a buksija.

Legyél vele türelmes, magyarázd el neki akár többször is.

A mese/rajzfilm ellen meg max annyit lehet még, hogy kösd le valami mással a figyelmét. :)

A gyerekekhez sok türelem kell. Legtöbbször sokat segít, ha türelmesen elmagyarázod neki.

2012. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát magyaráznám én, de csak ordít, másrészt meg nem tudom, mit ért meg belőle, ondjuk már elég sokmindent megért.
2012. dec. 7. 16:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem adj neki, csak kezelned kell a hisztit.Én ezt úgy szoktam, szinte minden hisztinél, hogy először rászólok szépen, hogy hagyja abba.Ha nem teszi elmondom még egyszer, ha az sem hat akkor nem veszem figyelembe, rá sem nézek míg hisztizik.Rájön, hogy nem ér el vele semmit így általában 3-5 perc után abba hagyja.Most a kislányom 2,5 éves múlt, úgyhogy ezt a megoldást kezdem leváltani bünti sarokra.Ha második figyelmeztetésemre sem hagyja abba megy büntetésbe.Ezt nemrég kezdtük el, de ez is bevált.(Igen nézem a szuper dada műsort :D)

A te esetedben még az én első megoldásom válhat be, mert elég kicsi még a büntisarokhoz, vagyis míg hisztizik hagyd figyelmen kívül, hátha beválik, de azért itt egy videó is.Érdemes megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=_AZ6CoJtAtA

2012. dec. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Én is a figyelmen kívül hagyást szoktam :)
2012. dec. 7. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:

2. kommentelő vagyok


Én nem támogatom a folytonos figyelmen kívül hagyást, mert ha soha nem törődsz azzal a mit csinál, azzal (véleményem szerint) azt sugallod neki, hogy nem érdekel téged, mit csinál, csak hagyjon békén. Aminek később megjelenhetnek hatásai. Persze jó néha ezt is alkalmazni, de szerintem igenis oda kell néha-néha figyelni rá, hiszen nem tudhatod hogyan éli meg a gyerek azt, h anyu/apu nem törődik vele. :)

De ez csak az én véleményem. :)

2012. dec. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hisztit egy 2 év feletti gyerek tudatosan csinálja. A nem odafigyelés rá nem egész napra vonatkozik, hanem a hiszti ideje alatt.Nekem 2 gyerkőcöm van ugye a kislányom 2,5 éves múlt, a kicsi 7 hónapos.Sokat foglalkozom velük, készségfejlesztő játékokat játszunk, énekelünk, mondókázunk.Minden nap minimum 1-2 órát csak velük vagyok.Szóval foglalkozom velük, odafigyelek rájuk csak épp hiszti alatt nem, hogy rájöjjön semmit nem ér vele, és pont azért fogja abba hagyni hogy rá figyeljek.


4. válaszoló

2012. dec. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!