Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2 és fél éves. Tejalle...

Kisfiam 2 és fél éves. Tejallergiás és amit kaptunk tápszert nem fogadja el, sem pedig a sinlacot. Mivel pótoljam?

Figyelt kérdés

Attól félek, hogy nem kap elég kalciumot a szervezete. Szépen eszik gyümölcsöt-zöldséget szerencsémre nem válogat. Kedvenc csemegéje a bébirépa. Hamar elhagyta az édességeket (kekszek, joghurtok, túrórúdi) azzal nem volt baj.

Próbáltam neki egy fél kalcium pezsgőtablettát feloldani az üdítőjében, de a szénsavas dolgoktól öklendezik.

Most mit csináljak?


2013. jan. 25. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem meg még a tápszertől is kiütéses lett, pedig kakaóval nagy nehezen beleerőltettem...

A Sinlacnak nem tudom mennyi értelme van ennyi idősen, meg kéne nézni, mennyi kalcium van benne.


Nekünk a gasztroenterológus Calcimuscot írt fel erre a problémára. Napi fél ampullát kap (3,5 éves). Íztelen, szagtalan, bármilyen innivalóba bele lehet keverni.

2013. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Golan Trevize ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kecsketejet fogyaszthatnak a tejallergiások.

Legalábbis egy ismerősöm apja tart kecskéket, és az összes tejet felvásárolja egy anyuka, akinek tejallergiás a gyereke.

2013. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mi a Pepti2 kaptuk az állítólag tejmentes. De hiába ha nem issza meg! Én is próbáltam kakaóval, kicsi cukorral de nem tudom rávenni. Tegnap este azt kapta az üvegébe (mivel nagy ívó, alvás közben is iszik) és gondoltam, akkor majd nem veszi észre. De amint belekortyolt kiköpte és nagy ordításba kezdett.

Mikor szóltam a gasztron a dokinőnek azt mondta hogy helyes táplálkozás mellett nem kell pótolni. De észre vettem az első két fogacskáján van egy barna sáv a fognyaknál. Nem attól mert nincs mosva neki, és amint írtam édességet sem igazán kap mert még a háztartási kekszben is van tejszármazék......

2013. jan. 25. 15:43
 4/14 A kérdező kommentje:

Még nem halottam a kecsketejről..... de átunna nézek

Az biztos nem lenne rossz, és szerintetek lehet kapni ilyen joghurtot, sajtot stb....?

2013. jan. 25. 15:44
 5/14 anonim ***** válasza:

Tejallerigások semmilyen tejet, sőt a tejelő állatok húsát sem fogyaszthatják a fehérjeszerkezet azonossága miatt.

Mi milumil sinemilt kapunk, az én lányom 2 éves koráig anyatejes vlt, nagyon nehéz, hetekig tartó folyamat volt "hozzászoktatni", én eleinte gyümölcsöt turmixoltam bele, abból főztem a tejbegrízt, a főzelékeket, hogy megegye, már 2 hónap után kakaóval is megissza (de a sinlacot soha nem tudtam pl elfogadtatni vele, ezért is váltottunk).


Ilyenkor a tápszer nem a kálcium pótlása miatt elsődleges, hanem hogy a megfelelő mennyiségű kieső fehérjét pótolja, amit normál esetben húsokkal és tejtermékekkel viszel be a szervezetébe. Trükközz, keverd ételekbe és add úgy, nem kell, h önmagában igya, de el kell fogyasztani az adagot, vagy kérjetek más tápszert!


A helyedben felkeresném a tápszergyártó cégeket és kérnék mintát belőle, nagyon készségesek ilyen szempontból és akkor simán megtalálod a nektek valót!

2013. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

VIgyázat!

Kecsketejet csak a laktózintoleranciások (tejcukorérzékenyek) fogyaszthatnak, a tejfehérje allergiások nem!


Nem minden háztartási keksz tartalmaz tejport, pl. LIDL saját márkás nem, és azt hiszem a SPAR Budget sem.


Amúgy én most voltam fogorvosnál, sok a rossz fogam. Kérdeztem a fogorvostól, hogy ez lehet-e amiatt, hogy három gyerekemmel (amíg szoptattam/szoptatok) közel egy évig tejmentes diétán voltam.

Azt mondta, hogy szerinte a legtöbb ember sokkal több kalciumot fogyaszt a szükségesnél, és hogy biztos nem emiatt van.


Szerinte főleg adottság kérdése.


Gyerekeknél még a cumisüvegben lévő cukros teát/vagy más lötyit szokták okolni a rossz fogak miatt.

2013. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: szójajoghurt (ez a spárban is, Yoya a neve) és növényi sajt a nagyobb bioüzletekben kapható, merrefelé laktok?
2013. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1-6 vagyok, nekem a gasztron nem említették, hogy ne ehetne marha húst.

Igaz nagyon ritkán eszünk, max. havonta egyszer, vagy inkább ritkábban, de azért néha kap.

2013. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Golan Trevize ***** válasza:

Köszi a válaszokat, én is okosabb lettem.

Ezek szerint teljesen fals információk jutottak el hozzám...

2013. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1-6-8 vagyok, a szóját én nem ajánlanám, nálunk a tejfehérje allergia szója allergiával párosul, és máshol is hallottam már, hogy ez gyakori.

A szója nagyon allergén. :o(

2013. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!