Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereknek Sinecod vagy...

3 éves gyereknek Sinecod vagy Stodal köhögés csillapító este hány óráig adható?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a köptetők délután 4 után már nem ajánlottak (pl. Ambroxol), de ez vonatkozik a köhögés csillapítókra is?
2013. jan. 27. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Két évesemmel pénteken voltam dokinál, Sinecodot írt fel. Nem mondta, hogy "meddig" lehet bevenni, annyit kell tudni, hogy kb 20-30 perc, mire hat. Így én alvás előtt ennyivel adom be neki.
2013. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kopteto azert nem adhato, mert oldja a valadekot, tehat kohogesre ingerel, igy ejszaka is kohogne a gyerek. Kohogescsillapitot szabad adni ejszakara.
2013. jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A stodal amúgy mindkét fajta köhögésre használható.

A sinecod este beadható nyugodtan, mert egyértelműen köhögést csillapít. A köhögés csillapítónál nincs olyan, hogy meddig adható, azokat általában este kell adni.

2013. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
én nem merem egyszerre adni a köptetőt meg a Sinecodot, ugyanis ellenkező hatásuk van, a köptető feloldja a váladékot, és az a jó ha felköhögi, a sinecod meg elnyomja a köhögési ingert, a betegtájékoztatójára rá is van írva, hogy hurutos köhögés esetén nem szabad használni, meg nekem a háziorvosom is azt mondta, hogy a Sinecodot csak száraz köhögés esetén szabad
2013. jan. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is úgy szokta adni a doki, hogy nappalra köptető, éjszakára köhögéscsillapító. Azért kell, hogy tudjon aludni a köhögéstől. Nyugodtan adjad neki lefekvés előtt kb 30 perccel.
2013. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem gondolta azt, hogy egyszerre. Ezeket a szereket úgy kell adni, ahogy az előttem lévő is írta, nappalra köptető, estére csillapító, hogy tudjon aludni, ne keltse fel a köhögési inger.
2013. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2013. jan. 29. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!