Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudnék még főzni 1,5 éves...

Mit tudnék még főzni 1,5 éves gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Mostanában kezd el egyedül enni, és pár hónapja fogadja el a darabos főételt. Addig főzelékeztünk, amúgy csak 8 foga van. Kanalazni még nem nagyon tud egyedül, de csak az édességnél (joghurt, tejbegríz) fogadja el, hogy 2. kanállal besegítsek. A főzeléket mostanában nem eszi, húst sem nagyon. A sajtot, sonkát, tojást el sem fogadja, elfordul. Mostanában ha ebédelünk, kézzel eszik, amit nem bánok, csak lényegesen leszűkült a repertoár. Párolt répa, zöldborsó tésztával, tészták, túrógombóc, ezek jöhetnek. Csináltam már olyat, hogy galuskatésztához spenótot raktam, imádta a zöld tésztát. Rakott dolgokat sem mindig eszi meg.

Hogyan tudnék húst v. húspótlékot belediktálni, vagy az ételbe csempészni? Mit adsz a gyereknek, ha kézzel eszik, úgy, hogy egészséges is legyen?


2013. jan. 28. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

sült csirke comb,sült burgonya,sült rántott hal,

sajtos tejfölös tészta, krumplis tészta

én ezeket adtam adom válogatos lányomnak ezeket "kézzel lábbal" eheti

2013. jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ebben az időben a fasírt meg a bundás kenyér volt a menő, illetve a tócsni (lapcsánka).
2013. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Virsli, húsgombóc levesből vagy fasírt, palacsinta, gyümölcssaláta. Ha a tésztaféléket szereti, akkor bolognai kis husival, eleinte tettem bele pár szem borsót neki (épp hogy lássa), hogy szimpatikus legyen, mert azt imádja. Töltött káposzta, bár az is tűnhet neki rakottas dolognak. Az én lányom akkor eszi ezeket, ha van benne valami, amit nagyon szeret, mint a borsó, vagy a töltött káp-hoz a tejföl. Ha szereti a zöldségeket, akkor rakott krumpli, tartalmas levesek jó puhára főtt husival. Krumplihoz szereti lányom szedegetni a tányérról a céklát és haldarabkákat is. Hirtelen ennyi ötletem van, de még gondolkodom.
2013. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A virslit alapból elutasítja, meg sok más egyéb dolgot, és tésztát sem akarok neki mindig aadni, de ma pl. a rizs+husi kombit is kézzel ette. Na, próbálkozunk folyamatosan, a párolt zöldség mindig nyerő, de köszi nektek!
2013. jan. 30. 20:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan egyen kézzel, ha úgy esik jól neki. Hamarosan úgyis áttér a kanálra, villára. Készítsd oda neki mindig, mondd, hogy ehet vele, ha szeretne, és egyszer elkezdi próbálgatni. A husit meg szedd apró cafatokra, egye úgy, majd alakul az is. Az még nálunk sem megy másként.

Mostanában a nosalty.hu oldaláról szoktam ötleteket gyűjteni, korosztály szerint is bontva vannak az ételek, meg amúgy is belebotlok olyanba, amit úgy főzhetek, hogy a gyerek is megegye.

2013. jan. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!