Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan magyarázzam el 3 éves...

Hogyan magyarázzam el 3 éves gyermekemnek hogy ne menjen oda játszani a párom testvéréhez mert nincsen kedve már játszani vele?

Figyelt kérdés
A párom testvére már felnőtt elbújik előle hogy ne keljen vele játszani amikor meg nem játszik vele akkor jön sírva hozzám , velem nem játszik a kisfiam, jobban érzi magát a testvérrel de nem érti miért nem játszik vele. Amikor játszanak akkor 5 percenként hallom hogy ordít visít a fiam mert nem azt a játékot szeretné amit épp a testvér játszik főleg számító gépen játszanak sokat.

2012. nov. 21. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy 3 éves gyerek ne is játsszon számítógépen. Próbáld lekötni valami érdekesebbel.
2012. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hú jó vagyok értőolvasásból, de ezt másodszori olvasásra tudtam csak felfogni. Jó lett volna néhány vessző.
2012. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kicsit játsszon vele és utána már ne. Nem érti a nemet a gyerek? Nem és kész, nem ér rá, dolga van, fáradt, mittudomén.

Számítógépen meg még a 4 évesemet sem engedem játszani. Nem neki való.

2012. nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs saját szobája a testvérnek? Zárja be az ajtaját, ha nem akarja, hogy a gyerek odamenjen hozzá.
2012. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon akaratos gyermekről van szó.. a testvér nem tud be zárkózni sehová mert egyedül a mi szobánkban van zár oda meg nem engedem mert kupászkodik. De ha legalább nekem mondaná amikor már nincsen kedve játszani vele akkor hamarabb elterelném onnét játszani. Csak az a baj mellettem sem marad meg sokáig mert unja magát egyedül nem játszik ott a rengeteg sok autó nem érdekli. Amikor nekem dolgom van az egyik irányba akkor a fiam tuti hogy a másik irányba szeretne játszani , nem tudok mindig vele foglalkozni főznöm is takarítanom is kell mellette.
2012. nov. 21. 13:44
 6/9 anonim ***** válasza:
A párod testvére is elég gyerekes, h ahelyett, h elmondaná, hogy nincs kedve, dolga van, fáradt, elbjik... szerintem ezt neki kéne lerendeznie, hiszen így érti meg a te gyereked is, hogy a felnőtteknek nem mindig van kedvük játszani...
2012. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves kisfiam van. Mindent együtt csinálunk. Ha főzök, együtt vesszük elő a hozzávalókat. Ha krumplit pucolok, leülünk kicsi székre, én lehúzom a héját, ő pedig leveszi a krumpliról a lehúzott héjat. Utána én vizet engedek egy tálba, ő megmossa a krumplit. Tegnap melegszendvicset készítettünk: ő rakta ki a szeletelt kenyeret a tepsire. Hoztam a vajat, ő próbálta szétkenni a kenyéren, én csak utána javítottam, és ugyanez melegszendvics krémmel. Ő fogta a 4oldalú sajtreszelőt, én húzogattam a sajtot (közben ő folyamatosan kostólgatta). Kinyitottam a kukoricát, ő a szendvicsekre szórta, én csak segítettem neki...

Ugyanez takarítás közben: együtt fogjuk a porszívót, a felmosót, a ruhákat együtt hajtogatjuk...

Próbáld meg te is bevonni a gyereket a mindennapok feladataiba. Igaz, ez így lassabb (én is munka mellett csinálom így), de addig is együtt vagyunk és mikor apa hazaér, olyan boldogan meséli el, hogy mennyi mindent csináltunk.

Mi együtt teregetünk, etetjük meg a kutyákat, locsoljuk meg a virágokat, tesszük el az edényeket a mosogatógépből... Sőt, a kádat is együtt takarítjuk: én a kádat, ő pedig vizes szivaccsal kívülről :) Nagyon vicces tud lenni, sokat kérdez közben és ha kedvünk van, még zenét is hallgatunk.

Elképzelhető, hogy csak unatkozik a gyermeked és ha bevonod a felnőtt tevékenységekbe, azzal csak fejlődik és nem fog unatkozni.

Bár, a kisfiam, ha nincs kedve segíteni, leül rajzolni vagy mesekönyvet nézni, de ez nagyon ritka.

2012. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sehogy ne magyarázd neki. Nem a legkisebbnek kell megmagyarázni, hanem a nagyobbaknak, hogy jobban járunk, ha kicsit hol én hol te játszunk vele, így mindenkinek jobb lesz. A kicsi el van foglalva, és mi is megtudunk ezt azt csinálni nélküle míg a másik játszik vele. Közben persze néha el kell vele kezdeni valamit játszani, amit ő szeret, és kis időkre otthagyni, hogy rászokjon az egyedül játszásra.

A kicsivel semmi gond, normális 3 éves, akinek kell a törődés, gondoskodás, sőt a vele való neki tetsző foglalkozás. stb.

Egyébként megértem, hogy nincs már kedved vele játszani esetleg, én is átestem ilyenen, hogy munkának fogtam fel, de muszály, jobban járunk. Azért unatkozik veled, mert nem játszol vele. Nehéz nehéz, de mégéri az erőlködés.

2012. nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az utolsó válaszolóval maximálisan egyetértek abban, hogy nem a 3 évesnek kell elmagyarázni. Semmi értelme.

DE! A sógorodnak nem kötelessége a gyerekkel foglalkozni. SŐT! Neked kötelességed megoldani a gyereked szórakoztatását és azt, hogy ne zavarja a sógorodat. Gondolom a nagyszülőknél laktok. Persze, ha nem így van és Ti fogadtátok be a párod testvérét, akkor jogos elvárás lenne a részetekről, hogy besegítsen akár a gyerekfelügyeletbe.

2012. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!