Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülinapi zsúr olyan kisgyerek...

Szülinapi zsúr olyan kisgyereknek, akinek nincsenek barátai az oviban?

Figyelt kérdés

A lányomnak nemsokára szülinapja lesz. Most középsős, kiscsoportban még nem csináltunk. Kicsit magának való leányzó, ugyan könnyen kapcsolatot teremt, de inkább egyedül szeret játszani. Nincsenek barátai, ezért is szeretnék pár gyereket meghívni, ha lesz a szülinapja. (Őt ugyan még szintén nem hívták, ami számomra teljesen érthető, de látom rajta, hogy vágyna rá.) 3-5 gyerekre gondoltam, ill. majd azokat, akiket ő szeretne.

Néztem játszóházakat, de az áruk miatt is inkább marad az itthoni ünneplés. Meg aztán így legalább a saját játékaival játszhat másokkal - legalábbis remélem.



Van valakinek tapasztalata, hogy az ilyen zsúr hogy "sül el"? Csak attól félek, nehogy ne jöjjön el senki, mert az elég nagy csalódás lenne neki.


2013. jan. 29. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lanyoddal beszeld meg h szeretne e szülinapi bulit es ha igen akkor kiket hivna el szivesen.. mar közepsos ugyhogy szerintem ezt mar siman meg lehet vele beszelni. Kerdez ra nyugodtan a gyerekek nem hulyek csak gyerekek :-) aztan ha a szulinapjan osszebaratkozik a gxerekekkel akkor az oviba legalabb lesznek baratai :-) attol ne felj h nem jon el senki, h ha megbeszeled a gyerekek szuleivel akkor ma csak elhozzak h ha azt mondtak....

Sok sikert :-)

2013. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkérdezném, ő kiket látna szívesen, esetleg az óvónénivel, dajkával is beszélnék ez ügyben, hogy az oviban kikkel játszik szívesen.

Hozzánk ovis korban még nem jöttek szülinapozni, csak olyan 7-8 éves koruktól a lányoknak.

Nem szoktam kifejezetten programokat kitalálni. Megjönnek a vendégek, először készítek szendvicseket, van rágcsálnivaló, később torta. Teszek fel néhány lufit, lampiont, hallgatnak zenét, táncolnak. Általában leszedik a társasjátékokat, puzzle-kat, és feltalálják magukat.

Beszélj az anyukákkal, hogy üzenjék meg, hogy számíthattok-e a gyerekekre. Mi szoktunk előtte egy héttel meghívót írni nekik.

2013. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi tavaly rendeztünk először névnapi zsúrt a lányomnak, akkor volt 5,5 éves. Neki elég sok barátja van az oviban, bár visszahúzódó, de mindenkivel kedves, és szerencsére mindenki szereti. Én is megkérdeztem, hogy kiket szeretne elhívni, 17-en voltak .:))) Először féltem, hogy nem fogom túlélni azt a 3 órát, de végülis nagyon jó buli volt annak ellenére, hogy kerti partit terveztünk, és az időjárás közbe szólt.

Mi is adtunk mindenkinek meghívót, és vissza is jelzett mindenki, hogy tudnak-e jönni, vagy nem.

Ja, és az a vicces, hogy egy kislány volt a buliban, akiről utána azt mondta a lányom, hogy soha többé nem hívja meg, mert undok volt, azóta pedig ő a legjobb barátnője, sőt állítólag testvérek is lettek :)

2013. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen jó ötlet, összekovácsolhatja őket, ha nem csak az oviban vannak együtt. Én is így szeretnék majd a lányom májusi szülinapjára, hogy meghívok 1-2 csoporttársát, mondjuk azt tudom, hogy velük barátkozik, de alapvetően hasonló a lányom, mint a Tiéd. Nem mellékesen én annak is örülnék, ha a szülőkkel is kicsit közelebbi, barátibb kapcsolatba kerülnénk. Szerintem először mindenképp úgy beszélj a szülőkkel, hogy a kislányod ne tudjon róla, aztán ha a szülők pozitívan állnak a dologhoz, akkor lehet beavatni a gyerkőcöket is. 4,5 éves kislány anyukája.
2013. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze azokat hívjuk, akiket ő szeretne (eddig egyébként mindig másokat mond, amikor kérdeztem, de mindegy, addigra csak letisztul). Majd az óvónénikkel is beszélek, hogy mégis kik azok, akikkel ha nem is sokat, de játszik, vagy esetleg többet beszélget.

(Van egy kislány, akit többet emleget, én meg ilyenkor nagyon örülök. Tegnap is meséli, mit csináltak a kislánnyal, majd elszólta magát, hogy nem is volt ott. Kérdeztem, miért nem az igazat mondta rögtön, az volt a válasz, hogy csak nekem akart örömet szerezni, hogy megint együtt játszott Lilikével... :(

2013. jan. 30. 13:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyem meg de édes! :) Viszont arra már én is rájöttem, hogy nem mindig az igazat mondják ilyenkor, talán tényleg az van, amit mondott a lányod, hogy örömet akarnak szerezni, de én az óvónőtől kérdezgetem, hogy van-e barátja, játszik-e valamelyik kicsivel. Még bölcsiben emlegette az egyik kislányt mindig, azt hittem, talán ő lesz a barátja, de kiderült, nem csak ő a középpont a bölcsiben és hát azért emlegeti. Gondolom talán szeretett volna olyan lenni, mint az a kislány. De az óvónőtől tudom már, hogy az oviban van barátnője, sőt kis szerelme is, akivel szintén szokott együtt játszani és a kisfiú minden nap puszival köszönti. :D Utolsó voltam.
2013. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!