Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom hajába fejtetüt...

Kislányom hajába fejtetüt találtam. Lekezeltem a haját, viszont fogalmam sincs, hogy milyen a serke és mekkora lehet?

Figyelt kérdés
Elég sűrű haja van, így nagyon nehéz az egészet átnézni, sajnos nem is nagyon engedi. Én is elkaphattam vajon?
2013. jan. 29. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A serke világos pötty a hajszálon. Általában közel a fejbőrhöz. Igen nehezen lehet lehúzni róla. Ajánlatos az egész családot lekezelni és az ágyneműket alaposan kimosni.
2013. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szóljál az oviban/bölcsiben minél előbb, nézzék át az összes gyereket, hátha mér nem lett mindenki tetves. Bár ha a Te kislányod is elkapta, akkor már valószínűleg más is. Csak talán nem vette még észre.
2013. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Világos hajban nehezebb észrevenni, de egy tojás alakú miniatűr kis golyó a hajtövön. Mivel meszes, rátapad a hajszálra, és csak körömmel lehet lehúzni. Ha találsz benne, és biztosan, mert abból mindig több van, mint élő bogárból, akkor két körmöd közé fogva próbáld szétnyomni! Ha lazán szétmegy, akkor nem élő, de ha roppan, akkor abból még kikelhet majd pár napon belül az újabb tetű! Az én lányom is elkapta az oviban, háromszor kezeltem le 2 héten belül, mire megszabadultunk tőle. Mert hogy a tojások nagyon jól bírják a tetűellenes szereket, és azokból újabbak kelnek ki. :((

Ágyneműt, sapkát, kabátot, sálat mindent magas hőfokon moss ki, törölközőt szintén. Én magamat is lekezeltem, bár állítólag a festett hajat nem szereti a tetű, azért biztos ami biztos. Nem mosható plüsseit, hajgumikat jól lezárt zacskóban fagyasztóba teszed 1 napra, akkor abban is elpusztul a tetű/serke.

2013. jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos pedig át kell nézned a fejét nagyon alaposan, és nem csak egyszer, mert elég valószínűtlen, hogy a tetű még nem rakott le serkéket. Tudom, milyen rossz dolog ez, mi is megküzdöttünk vele óvodában. Az a helyzet, hogy ha lekezeled, azzal elvileg kinyírsz minden tetűt és a serkékben lapulókat is, viszont azért ez sosem 100%-os eredmény, így muszáj egyenként eltávolítani a serkéket, különben esélyes, hogy mégis kikelnek belőlük az állatok.

Valahogy vedd rá a lányodat, hogy maradjon nyugton (ha nézhet pl. rajzfilmet, akkor kapcsolj be neki valamit), és egy jól megvilágított helyen serkefésüvel lassan nézd át a haját mindenhol. Én annó minden nap megcsináltam ezt a gyerekkel, és még egy hét után is találtam egy-egy serkét a hajában, pedig úgy éreztem, nagyon alapos voltam. :(


Igen, jól írták előttem, világos hajban nehezebb észrevenni, és van olyan serke (amiben még benne van a „lakója”), amelyik világosbarnás, és van fehérnek tűnő is (ha üres). Ahogy már írták, mindent moss ki (párna, sapka, sál, kapucni, alvós plüss…), minél magasabb hőfokon, amit nem lehet, tedd a mélyhűtőbe pár napra.


Elképzelhető, hogy te is elkaptad, meg kell kérned valakit, hogy nézze át a te hajadat is.


Hátha segít, ha az alábbi linken beírod a keresőbe, hogy „serke”, akkor kiad egy csomó képet, amin közelről is láthatod, hogyan néznek ki.

[link]


Kitartás!

2013. jan. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is tényleg szólj a suliban oviban... mert nagyon terjed sajnos az a fránya tetű! Tapasztalat!! Nálunk majd egy évig nem tudták kiirtani az iskolából! Volt hogy egy hétig zárva volt a suli is!


Mindent ahogy a többiek is írták ki kell főznöd! Ágyneműk stb..

A fejét a kislánynak mindenképp le kell kezelni, és ezekhez a gyógyszertári oldatokhoz, szoktak adni ilyen iszonyat sűrű fokú fésűt!!!!! Nagyon fontos!!

Azzal fésüld át a haját, és a serkék nagy részét is kiszedi.. ezután tudod jól átnézni... és sajnos majdnem hogy hajszálról hajszálra kell átnézni!


Te is kezeld le a hajad, attól függetlenül, hogy még nem kaptad el, és az egész család is!! Külön fésűt, törcsit használjon a kislány!


Nekem végül semmi se segített, sajnos iszonyatosan nehéz kiirtani őket, végül levágtuk a hajamat iszonyat rövidre... na az végül segített, de ez már majd egy év után...


Tényleg nagyon oda kell figyelni, és hidd el, iszonyat módon terjed az a kis roh..adék... nekünk az osztályban mindenki elkapta, pedig nem volt közös fésűnk, nem hajoltunk közel egymáshoz mert már tudtuk, hogy nem szabad, de mégis...

2013. jan. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok az lemaradt, hogy azért olyan fontos, hogy egy ideig ne járjon oviba suliba, mert sajnos ez oda vissza fertőz... egyszer nekem is már azt hittük hogy minden rendben van, de a padtársamtól visszaszereztem.. szóval kezdődött előröl minden :(
2013. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak. Sajnos reggelre ismét találtam tetvet, így ismét lekezeltem a haját. Serkét is találtam, így már tudom milyen. Hajszálról-hajszálra átvizsgáltam és nagyon sok serke volt benne össze vissza. 3óráig tartott. Majd holnap kiderül, hogy van e még.
2013. jan. 30. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!