Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki segítsen egy ideje már...

Valaki segítsen egy ideje már tetüs vagyok (nem vettem észre). és most az egész hajam tele van serkékkel. SEGITSÉG! Ugye nem leszek kopasz?

Figyelt kérdés
Valaki tudna adni hasznos tanàcsot a kiirtàshoz???

#serke #serke kiirtása
2013. jan. 16. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
dehogy leszel kopasz ... a gyógyszertárban kérjél rá szert (nem tudom a nevét), hogy kiirtsd őket
2013. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Hát ez komoly? Nem viszketett? A hajad az nem fog kihullani, nem lehet hogy korpa? Ahol serke van ott bogár is. Irány a gyógyszertár kérj tetűírtószert vagy nézd meg neten mik vannak és már célirányosan kérheted a patikában. Ha meg nem vetted észre akkor ha tetű akkor a családtagokat is kezelni kell és minden ágyneműt magas hőfokon kimosni, vagy nullás gép.
2013. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem leszel kopasz, nyugi:)

Gyógyszertárban lehet kapni különféle hajszeszeket erre a célra.

Nyugodtan kérd ki a véleményét, ne érezd cikinek, akkor lenne az, ha nem kezelnéd és szórnád tovább a "bogarakat"

Hajmosás után a szesszel kend be a fejed, de minél gyorsabban, mert a bogarak "elmenekülhetnek", szóval lehet megbújnak valahol aztán visszamásznak..

Miután végeztél, tegyél a fejedre egy szorosabb sapkát, kendőt, hogy ne másszanak ki..

Hagyd rajta nem tudom mennyi ideig, aztán fürdőkádban először rázd ki a hajadat, utána mosd meg.

Ezt a kezelést meg kell ismételni azt hiszem naponta, sőt ha már úgy látszik vége, utána sem árt néha.

Nekem derékig érő hajam van, én havi 1x megszoktam ezt csinálni, biztos, ami biztos, óhatatlanul elkaphatja bárki buszon, suliban, ez nem annak a jele, hogy valaki igénytelen, stb.

Ágyneműt, ruhákat természetesen mosd majd még ki.

Illetve a serkéket úgy tudod eltávolítani a leghatékonyabban, hogy sűrű fogú fésűvel átfésülöd a hajd többször is.

Sok sikert:)

2013. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
es ha marad a hajamba serke utana kikelhetnek???amugy paranitet hasznaltunk..anya most fesulgeti a hajam tetufesuvel ....xdx
2013. jan. 16. 13:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, kikelhetnek sajnos..azért kell kifésülni a hajból őket:(

Hány éves vagy amúgy megkérdezhetem?

2013. jan. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
13 eves vagyok :-)
2013. jan. 16. 18:19
 7/10 anonim ***** válasza:

Értem:)

Amúgy ezt azért kérdeztem, mert valószínűleg a suliban kaphattad el és ilyenkor lehet szólni kellene az osztályodban, hogy mi a helyzet..mert hiába kezeled ki magad ebből, ha visszafertőzödsz véletlen..

Ez tudom, hogy azért elég ciki tud lenni, mert a korosztályodban (is) elég szemetek tudnak lenni az emberek..

Szóval anyukád (más családtag) helyében én felhívnám a sulit (vagy az o.főt) és diszkréciót kérve mondanám (tehát hogy ne említsék a neved), hogy szóljon az osztályban, suliban, hogy nézze át mindenki otthon a fejét a biztonság kedvéért.

Én amúgy egyszer egy táborban kaptam ezt a kis "ajándékot"

Szegény anyu..mindenki fejét naponta kezelte a családban, összes ruhánkat, ágyneműket kimosta, de csak így lehet megszabadulni a nemvárt vendégektől :) :S

2013. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van megelőzésre való szer is. Ha le van kezelve elvileg a serke sem marad életképes csak ott van a hajon.
2013. jan. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolso elotti te tenyleg megszabadultal tole?

Nem fertozodtel vissza? Hogy csinaltad???

En most nagyon kellemetlen helyzetben vagyok, mert iskolaban gyakorlaton elkaptam (ennek volt mar egy fel eve) es egyszeruen nem tudom kiirtani, mert mindig azt veszem eszre, hogy vakorozok es neha talalok is apro "ajandekokat" ...es sajnos egyre tobb embert latok magam korul vakarozni... sok helyen megfordulok... es a kerdes mar a tobbiekhez is szol mit tegyek? megmondjam a kozvetlen kornyetemben levo embereknek, csak itt sajnos nem csak a rokonsagrol van szo... ?!

Pl. most jelenleg kulfoldon tartozkodom...

Ultragaz!!!

Mar 3. fele tetuirtot vettem meg, de ebbol is a masodikat...


Akiknek elmult es nagy ismerettsegi kore volt hogy csinalta?



Eszrevetel a kerdezonek!!!!

A kabatot is mossatok ki, sztem innen kaphattam el es innen fertozodhettem vissza, illetve valts sapkat, fesut ha nem 60 fokban kifozni!!!

2013. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket...de az utolsó "írtásnál" már nem potyogtak az élősködők...de még viszked a fejem...(vagy lehet hogy ezt csak bemesélem magamnak xd)és félek hogy "túl élték" az írtást :)
2013. febr. 8. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!