Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy magyaráznátok el egy 4,5...

Hogy magyaráznátok el egy 4,5 éves kisgyereknek a halált, hogy elment, és többé nem jön haza?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz dolog,de valahogy úgy közelíteném meg hogy az angyalkákhoz ment ott vártak Rá.Attól is függ milyen közeli a hozzátartozó,nagyszülő vagy szülő.
2013. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám halt meg tavaly, akkor volt a kislányom 3,5 éves. Elmondtam, hogy a mama nagyon beteg volt és már idős és felment a menyországba, ahol az angyalkák vannak. Többet nem láthatjuk, de ő hall és lát minket. Sokszor volt, hogy este bementem hozzá, mert sírt, hogy hiányzik a mamája, vagy a képeket nézegettük és akkor kezdett el sirdogálni. Most, hogy egy év eltelt, már nem siratja, de szeret róla beszélgetni. Van, hogy sétálunk és integet fel az égbe, olyankor a mamának köszön.
2013. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az a legjobb, ha a szülő azt mondja, amit ő maga is vall a meghalásról, és persze korának megfelelően vigasztalja a gyermekét.


Én pl. keresztyén vagyok, és azt vallom, hogy a halál nem végleges állapot, hiszen lesz feltámadás. A gyermekeimnek azt mondanám, hogy szomorúak vagyunk a történtek miatt, és nagyon-nagyon sokáig nem találkozhatunk a szerettünkkel, emiatt sírunk is, de azért ne higgye, hogy a lelke meghalt, mert az örökké él.

Óvodáskorú gyermeket nem vinnék temetésre, de valahogy úgy intézném, hogy el tudjon a maga módján búcsúzni, pl. rajzoljon, és hát persze vele sírnék...

2013. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!