Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mégis milyen ártalom éri a...

Mégis milyen ártalom éri a gyereket ha 3-4 évesen csőrös itatóból iszik ill.1.5-2 évesen az esti tejet cumisüvegből issza netán cumizik?

Figyelt kérdés
Az óvodában nem fogják úgyse se cumisüvegeztetni,se csőrös itatóból itatni és nyilván iskolás gyereket se láttunk még se cumival se cumisüveggel, nem? Akkor mire jók ezek a beszólások amik erre irányulnak? Arra lettem figyelmes hogy idegenek is előszeretettel beszédbe elegyednek erről a gyerekeimmel. A kisfiam 17 hónapos és igen cumizik. Itthon játék közben meg nappal sose csak alváskor ill. ha megyünk babakocsival vhova. Mostanság nem 1x fordult elő hogy a gyereknek szól oda néni bácsi stb hogy DE CSÚNYA HOGY CUMIZOL ekkora nagyfiú de csúnya cumival. És a lányomnak is ha itthoni környezetben iszik csőrös pohárból( 3 múlt és jár oviba ahol tökéletesen iszik pohárból stb.) szólnak hogy jaj hát nem tudsz pohárból inni? De tud, de milyen szörnyűség történhet ha csőrös pohárból iszik?
2013. jan. 30. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Igen,gusztustalan pl. egy 4 éves cumival.Engem is elszörnyeszt.Egy 18 hónapos még csak csak.A csőrös pohár viszont bármely életkorban kiborít.Hülye gyerek pohárnak hívják a környéken. Első perctől pohárból isznak a gyermekeim,igen ujszülött is. Ha nem a korának megfelelő érettséget mutat egy egészséges gyermek az visszatetszést vált ki.
2013. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha vizet iszik semmi baja, ha mást, akkor elromolhatnak a fogai. AMúgy senkinek semmi köze hozzá.

Ha egy 17 hónapos cumizik, azzal nincs semmi baj, ha egy ovis, az már nem tetszik, de senkit nem szólok meg ezért az oviba, amikor viszem a lányomat.

2013. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vizet iszik természetesen. Poharat mondjuk tök macerás vinni magunkkal meg öntözgetni bele az innivalót pláne így télvíz idején, nyáron még csak csak...akkor nem baj ha folyik mindenfelé.
2013. jan. 30. 14:10
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
4,5 éves koráig cumizott a gyerekem,engem nem érdekelt,hogy más mit gondol.Valaki tovább,mert látom az oviban. De ebben mi olyan fura?!Nem értem...
2013. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A fiam lassan 4,5 éves, de a reggeli és esti kakaót cumisüvegből issza... Hogy miért? Mert így legalább megissza! Ha bögrébe teszem, akkor iszik 2 kortyot és annyi. A cumisüvegből meg a reggeli bambulás és az esti meseolvasás közben simán elfogy 2-2 dl lötty. Ami fontos, mert napközben "nem ér rá", mindig minden fontosabb, mint az ivás...

Mondjuk a sima cumi szerintem is ronda egy nagy gyerek szájában, arról már leszoktattuk 1 éve...

2013. jan. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De itthon ahol csak én látom meg az akit idehívunk nem tök mindegy másnak hogy mit csinálunk? És a kisebbem pedig 17 hós nem 3 éves szóval ott főleg nem értem ezt a "lecsúnyázást" főképp hogy nagyon sok cumis babát ismerünk...
2013. jan. 30. 15:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Esti cumis kakaót pl el tudom fogadni.Az a lazulás helye.

Szerintem az lehet hogy az utcán vagy úgy érzik hogy beleszólhatnak az otthoni meg rátok tartozik,és ez végül is így is van.

2013. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd a szívedre.

Az én legkisebbem hatévesen is cumiból itta este-reggel a tejet. Ő maga is cikinek érezte, ha vendégünk volt, vagy mi mentünk el, pohárból kérte. De ha egyedül maradtunk, visszajött az üveg. Az volt a magyarázata,hogy fekve szeret inni. Szerintem szíve joga. Azért mikor tönkrement a cumi, nem vettem újat. Most bögréből, szívószállal iszik, fekve... kivéve, ha felkel, mielőtt fölvinném neki a tejet. Akkor pont úgy tud inni, mint más.

Nem látom, hogy ártana neki ez a kényeztetés.

2013. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Kedves első válaszolónak írnám hogy akkor mifelénk elég sok "hülye gyerek" van.Már elnézést de miért hülye attól hogy szívesen iszik egy kisgyerek belőle?! Akkor a szívószál is tilos? Szerintem meg az a birka akinek ez szemet szúr...3és fél éves a fiam és cumizik..és akkor mivan?! be esik az eső? Az iskolában majd nem fog, a foga meg még úgyis kipotyog ha esetleg valakinek eláll...na bumm
2013. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!