Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lett valami baja, elváltozása,...

Lett valami baja, elváltozása, izomgyengesége, pöszesége, beszédzavara annak a gyereknek aki csecsemő korában nem szopott hanem rendszeresen cumisüvegből kapott enni?

Figyelt kérdés
babámat cumisüvegből etetem csak anyatejjel, a szopi sajnos nem jött össze... ismerősöm mondta hogy a cumisüveg miatt nem fognak jól fejlődni a szája és a nyaka körüli izmok

2013. jan. 13. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekemről még nem tudok nyilatkozni, mert még csak 5 hónapos, de nekem, a testvéremnek, a férjemnek, sőt egyetlen felnőtt ismerősömnek sincs ilyen problémája, akiket annak idején cumisüvegből etettek.
2013. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem akkor elég sokan lennénk pöszék,izomgyengék,beszédzavarosak...

Ne aggódj,minden rendben lesz a piciddel! :)

2013. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbik fiam,is cumisüvegből itta az anayatejet aztán később a tápszert , nem lett semmi baja hál istennek.
2013. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség :)

Ne aggódj, semmi ilyen hatása nincs a cumisüvegnek. Hárman vagyunk testvérek, egyikünk sem szopott, semmi bajunk az ég egy adta világon, a felsoroltakból főleg nem :)

2013. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Annyi lehet, hogy nem fogja tudni nagyra nyitni a száját, mivel a szoptatáskor nagyra nyitja, a cumisüvegnél meg nem. Ezt azért tudom, mer én is cumisüvegből ettem, és kisebbre tudom nyitni a szám, a fogaim is nehezebben férnek el. Mikor voltam régebben fogorvosnál, egyből kérdezte, hogy tápszeres voltam-e, mert kisebb a szájüregem.
2013. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A szopástól tényleg fejlődnek az izmok, de szerintem ez érvényes a cumisüveg, játszócumi és az ujj szopására is. Az anyatej és a szoptatás persze a legjobb a babának, és biztos akad olyan, akinél valamilyen komolyabb zavart okoz a cumi, de szerintem ez elég ritka lehet. A száj (állkapocs) nagysága pedig genetika a fogorvosom szerint és egyre gyakrabban előfordul - én lelkes anyatejes baba voltam, mégis 4 fogamat + 4 bölcsességfogamat kellett kihúzni, hogy a többi kiférjen, a férjem kezdettől tápszeres volt, de nem volt ilyen problémája.
2013. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Évekig szoptattam a lányom, soha nem ivott cumisüvegből-évek óta logopédiára jár. Nem hiszem, hogy lenne ilyen dolgokban összefüggés.
2013. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!