Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor szoktattad le gyermekede...

Mikor szoktattad le gyermekedet a reggeli-esti cumisüvegből történő tejről (vagy tápszerről, tejitalról)? És hogyan?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem jó a fogainak, főleg mert este utána már nem mos fogat. De meddig hagyhatom? És hogyan szoktassam le róla? Nagyon ragaszkodik hozzá. Reggel még csak-csak elvan nélküle, de este nem.
2013. jan. 20. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Már 3 éves is elmúlt és még mindig nem sikerült...tudom, nem a kérdésre válaszoltam, de én szeretném tudni a titkát.
2013. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk könnyen ment mindegyik. Reggelit 14 hósan, akkor voltunk maldív szigeteken, és annyi változás volt, hogy inkább a büféböl akart enni, így többet nem kellett neki a reggeli tápszer.


Az esti tejutánni fogmosást 1,5 évesen elkezdtük, nem volt kérdés hogy akarja-e vagy sem. Mindig mentünk tejci után így már kérte ha elfelejtettük volna.

De erröl sem kellett igazán leszoktatni. 2 éves múlt mikor elutaztunk megint és elfelejtettem cumisüveget vinni. Felajánlottam, hogy igyon másból, de nem kellett. Már is leszokott, azóta nem kell neki.

2013. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éves múlt. A reggeli kakaót még most is cumisüvegből issza, este régen sem adtam, így azzal nincs gond. De nem is mindig igényli a kakaót, most már simán a tejet is szokta kérni, azt pedig bögréből issza. Mivel így szokta meg és csak a reggeliről van szó, estéről nincs és fogat is szokott mosni, így engem nem zavar, de ha nagyon akarnám, akkor kitölthetném bögrébe a kakaót is, csak eltartana egy ideig, míg úgy megszokná, de biztos úgy is meginná. Azért mire óvodába megy, addigra már szeretném, ha elhagyná a cumisüveget.

Minden mást már régóta pohárból iszik.

Amúgy a cukortartalmú ételek és italok úgy is károsítják a fogukat, ha nem cumisüvegből kapják, úgyhogy a fogmosásra figyelj.

2013. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban lesz 2 éves, ugy gondoltam, akkor megbeszélem vele, hogy ő már nagy lány, nem kell neki. Vagy max májusban, a barátnőmnek akkor születik a kisfia, és gondoltam "neki adhatná" az üveget. Csak annyira ragaszkodik hozzá, hogy félek, nagy sírás lesz belőle.
2013. jan. 20. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a szívószálat! A lányom 2,5 évesen így szokott le róla. Nagyon izgi volt, hogy bögréből, szívószállal ihatta a kakaót. Nem is kérte többet a cumisüveget, igaz, akkor már minden mást csőrös pohárból, és pohárból ivott. A fiam most múlt 2 éves, lassan készülök nála is "bevezetni" a szívószálat. :)
2013. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a múlt héten vasárnap éjjel, vettem el a Kisfiamtól a cumisüveget végleg. Vasárnap este úgy feküdt le az ágyába, hogy volt még kakaója és azt úgy szokta meginni fekve, majd kiteszi az ágya mellé a üveget és elalszik! Akkor nem így volt, meg is volt fázva a múlt héten, köhögött, meg taknyos volt, így éberebben aludtam és hallottam, hogy megint elkezdett vasárnap éjjel köhögni, így átmentem a szobájába és akkor láttam, hogy cumizza az üres üveget. Kivettem a szájából és amikor visszamentem a szobájába, akkor ébredt fel, elmondtam neki, hogy ez most így nem volt jó és kivettem, reggel megkapja benne a kakaót! Visszafeküdt az ágyába, és amikor csuktam volna be a szoba ajtaját akkor elkezdett öklendezni, azonnal szaladtam vele a fürdőbe, ott egy nagyon hányt, gondolom teleszívta a pocakját levegővel és a takonnyal! Így múlt hét vasárnaptól kezdve nincs cumisüveg, csak pohár!

Lehet, egy kicsit drasztikus, de legalább túl lettünk rajta!


Két gyerekes Anyuka.

2013. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nála a szívószálas megoldás vált be

ha felül amikor iszik akkor simán fél nap alatt megérti a lényegét

2013. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A reggelit az viszonylag hamar, 1,5 évesen elhagyta a fiam.

De az estit...

Próbálkoztam többször is, de mindig sírás lett a vége.

Jan. 2. óta ovi, és a második héten 4 napon belül letette a cumisüveget (anya elteheted, én már nagyfiú vagyok), és az éjszakai pelust (október óta ágytiszta, csak az én megnyugtatásomra volt még rajta).

Egyszerűen most érett meg rá.

Alváshoz még cumizik, az oviban már szóltak érte, de nem engedtem elvenni, majd szépen leszokik erről is.

Ja, és decemberben volt 3 éves.

2013. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!